open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа № 314/5331/16-к

Провадження № 1-в/314/2903/2016

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 серпня 2016 року м. Вільнянськ

Вільнянський районний суд Запорізької області у складі:

головуючого судді: Галянчук Н.М.,

за участю прокурора: Беженаря Я.Ю.,

секретар судового засідання: Рясна А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання засудженого ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, про вирішення питання щодо заміни невідбутої частини покарання більш м’яким у вигляді обмеження волі,

ВСТАНОВИВ:

До Вільнянського районного суду Запорізької області від засудженого ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який відбуває покарання у Кам’янській виправній колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Запорізькій області (№ 101), надійшло клопотання про вирішення питання щодо заміни невідбутої частини покарання більш м’яким у вигляді обмеження волі.

У своєму клопотанні засуджений ОСОБА_1 просить суд застосувати до нього ст. 82 КК України та замінити йому невідбуту частину покарання більш м’яким у вигляді обмеження волі.

Від засудженого ОСОБА_1 надійшла заява з проханням розглядати клопотання про вирішення питання щодо заміни йому невідбутої частини покарання більш м’яким у вигляді обмеження волі без його участі.

Від представника адміністрації виправної установи надійшла заява з проханням розглядати клопотання засудженого про вирішення питання щодо заміни невідбутої частини покарання більш м’яким у вигляді обмеження волі засудженому ОСОБА_1 без участі представника адміністрації виправної установи, при цьому проти задоволення клопотання не заперечує.

У судовому засіданні прокурор не заперечував проти задоволення клопотання.

Суд, беручи до уваги заяви засудженого та представника адміністрації колонії, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, зважаючи, що згідно поданих та перевірених у судовому засіданні доказів слідує, що засуджений довів своє виправлення і заслуговує на заміну невідбутої частини покарання більш м’яким у вигляді обмеження волі.

Відповідно до ч. 1 ст. 82 КК України, особам, що відбувають покарання у виді обмеження або позбавлення волі, невідбута частина покарання може бути замінена судом більш м’яким покаранням.

Згідно з роз’ясненнями постанови Пленуму Верховного Суду України від 26 квітня 2002 року № 2 «Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміну не відбутої частини покарання більш м’яким», рішення про заміну не відбутої частини покарання більш м’яким можливе лише після повного і всебічного вивчення даних про особу засудженого та доведеності того, що засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення. При цьому суд має ретельно з’ясувати ставлення засудженого до вчиненого злочину, праці, додержання ним вимог режиму, участі у самодіяльних організаціях засуджених виправної установи, а також його наміри щодо залучення до суспільно корисної праці.

Як встановлено у судовому засіданні, з наданих адміністрацією кримінально-виконавчої установи матеріалів та характеристики, засуджений ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 14 червня 2015 року відбуває покарання в Кам’янській виправній колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Запорізькій області (№ 101), раніше судимий: 27.03.2002 Новомиколаївським районним судом Запорізької області за ч. 1 ст. 185 КК України до 2 років позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік; 16.12.2002 Новомиколаївським районним судом Запорізької області за ч. 1 ст. 152, ч. 2 ст. 153, ч. 2 ст. 186, ст.ст. 70, 71 КК України до 6 років позбавлення волі; 12.06.2003 Новомиколаївським районним судом Запорізької області за ч. 2 ст. 185 КК України до 6 років 6 місяців, звільнений 16.02.2007 умовно-достроково на невідбутий строк 1 рік 1 місяць. По справі, за якою відбуває покарання, засуджений: 27 травня 2008 року Апеляційним судом Запорізької області за п. 12 ч. 2 ст. 115, ст. 71 КК України до 12 років 6 місяців позбавлення волі. Ухвалою Вільнянського районного суду Запорізької області від 04 березня 2016 року у строк відбування покарання зараховано строк попереднього ув’язнення з дня фактичного затримання до дня набрання вироком законної сили, а саме з 16 січня 2008 року по 11 вересня 2008 року, відповідно до ч. 5 ст. 72 КК України (в редакції Закону України від 26 листопада 2015 року), із розрахунку 1 день попереднього ув’язнення відповідає 2 дням позбавлення волі. Початок строку: 16.01.2008, кінець строку: 20.11.2019. За час відбування покарання засуджений ОСОБА_1 вимоги режиму відбування покарання порушував. Мав три стягнення, накладених правами начальника слідчого ізолятору, які погашені у встановленому законом порядку. За сумлінну поведінку та ставлення до праці тринадцять разів заохочувався правами начальника колонії. Працевлаштований слюсарем на дільниці установи, до праці ставиться сумлінно. Згідно ст. 118 ч. 5 КВК України, залучався без оплати праці до роботи з благоустрою колонії, прилеглої території та поліпшення житлово-побутових умов засуджених. У взаємовідносинах з іншими засудженими не конфліктний. На заходи виховного впливу реагує позитивно, робить належні висновки. Приймає активну участь у самодіяльних організаціях. Відповідно до ст. 123 КВК України, приймає участь у реалізації програми диференційованого виховного впливу «Правова просвіта». Підтримує зв’язки з рідними шляхом листування, отримує від них посилки та передачі. Підвищує свій загальноосвітній рівень, відвідує бібліотеку. У скоєному злочині провину визнає, щиро розкаюється, міру призначеного судом покарання вважає справедливою.

За таких обставин суд приходить до висновку, що засуджений ОСОБА_1 став на шлях виправлення та перевиховання, а тому є всі підстави для заміни йому невідбутої частини покарання більш м’яким у вигляді обмеження волі.

Керуючись ст. 82 КК України, п. 3 ч. 1 ст. 537, п. 1 ч. 2 ст. 539 КПК України, ст. 88 КВК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання засудженого ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, про вирішення питання щодо заміни невідбутої частини покарання більш м’яким у вигляді обмеження волі задовольнити.

Замінити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, невідбуту частину покарання, призначену йому за вироком Апеляційного суду Запорізької області від 27 травня 2008 року, у вигляді позбавлення волі, що складає 3 роки 3 місяці 11 днів, більш м’яким покаранням – обмеженням волі на той же строк.

В строк покарання, згідно ст. 72 КК України, зарахувати 1 день позбавлення волі, який відповідає 2 дням обмеження волі, з моменту винесення ухвали до застосування покарання у вигляді обмеження волі.

Переміщення засудженого ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, до виправного центру здійснювати на підставі ст. 88 КВК України.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області через Вільнянський районний суд Запорізької області протягом 7 діб з дня її оголошення.

Суддя Н.М. Галянчук

09.08.2016

09.08.2016

17.08.2016

Джерело: ЄДРСР 62278366
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку