open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 132/933/16-ц

Провадження № 2-о/132/25/16

РІШЕННЯ

Іменем України

20.09.2016 року Калинівський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого судді Копчинський В.І.

секретаря Кулик Т.С.

за участю народних засідателів : Федорук Н.В., Клімішеної А.В.,

  розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа: Опікунська рада при виконавчому комітеті Люлинецької сільської ради Калинівського району Вінницької області про визнання особи недієздатною та встановлення опіки,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з даною заявою,так як в даний час вона проживає разом із своїм батьком ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та рідною сестрою ОСОБА_3 в с. В. Кутища, по вул. Набережна, 4, Калинівського району Вінницької області. ЇЇ сестра ОСОБА_3 є інвалідом другої групи у зв'язку з загальним захворюванням. Інвалідність їй встановлена без терміново згідно довідки серії 2-18, АВ № 002845 ЛТЕК від 25.05.2007 року. Через психічну хворобу ОСОБА_3 не може розуміти значення наслідків своєї поведінки, не може правильно орієнтуватися та оцінювати прості життєві ситуації, не може самостійно приймати ніяких рішень та потребує стороннього догляду. Усе це підтверджується висновком лікарської комісії медичного закладу щодо необхідності постійного стороннього догляду за інвалідом внаслідок психічного розладу № 52, виданого 23.03.2016 р , тому вона звертається до суду з даною заявою, а також просить призначити її опікуном.  

В судове засіданні заявниця не зявилася, звернулася до суду з письмовою заявою про розгляд справи в її відсутність, заяву підтримує , просить визнати її сестру ОСОБА_3 недієздатною, встановити над нею опіку та призначити їй опікуна.  

Представник опікунської ради при виконавчому комітеті Люлинецької сільської ради Калинівського району Вінницької області не зявився, голова села звернувся до суду з письмовою заявою про розгляд справи в відсутність представника, заяву підтримує , не заперечує проти встановлення над ОСОБА_3 опіки та призначити їй опікуна ОСОБА_4  

      Оцінивши зібрані докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.  

Так, судом встановлено, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, є інвалідом другої групи у зв’язку з загальним захворюванням. Згідно довідки серії 2-18, АВ № 002845 ЛТЕК від 25.05.2007 року інвалідність їй встановлена без терміново.

Згідно висновку лікарської комісії медичного закладу щодо необхідності постійного стороннього догляду за інвалідом внаслідок психічного розладу № 52, виданого 23.03.2016 року через психічну хворобу ОСОБА_3 не може правильно орієнтуватися , не може самостійно приймати ніяких рішень, контролювати свою поведінку та потребує постійного стороннього догляду.

Згідно висновку судово-психіатричної експертизи № 59 від 26.05.2016 року ОСОБА_3 страждає на хронічне психічне захворювання у вигляді шизофренії, параноїчної форми, не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, потребує опіки.

Згідно акту обстеження матеріально-побутових умов від 11.04.2016 року, комісія в складі ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 після перевірки матеріально-побутових умов проживання сім’ї ОСОБА_1, ініціює проведення засідання комісії з питань опіки та піклування сільської ради по питанню призначення ОСОБА_1 опікуном над сестрою ОСОБА_3.

Люлинецька сільська рада Калинівського району Вінницької області згідно протоколу № 3 від 14.04.2016 року постановила призначити ОСОБА_4 опікуном ОСОБА_3

Згідно рішення № 15, від 14.04.2016 року виконавчий комітет Люлинецької сільської ради Калинівського району Вінницької області, затвердив протокол ради з питань опіки та піклування від 14.04.2016 року за № 3 про призначення ОСОБА_1 опікуном над сестрою ОСОБА_3.

Відповідно до ч.1 ст.39 ЦК України суд може визнати фізичну особу недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу нездатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.

Вищезазначене дає суду законні підстави для визнання ОСОБА_3 недієздатною.

Згідно ч.1 ст.241 ЦПК України суд, ухвалюючи рішення про визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею відповідно піклування або опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй піклувальника чи опікуна.  

ОСОБА_1 проживаю з сестрою ОСОБА_3 та здійснюю належний догляд за хворою, супроводжує її у лікарню, купує все необхідне для своєї сестри, що підтверджується довідкою №11 від 12.01.2016 p., виданою виконкомом Люлинецької сільської ради Калинівського району Вінницької області.

З огляду на вище викладене, суд вважає, що заява ОСОБА_1 підлягає до повного задоволення.  

Керуючись ст.ст. 39, 40, 41 ЦК України, ст.ст.10, 60, 212-215, 240, 241 ЦПК України, суд -  

ВИРІШИВ:

Заяву задовольнити.

Визнати недієздатною ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженку та жительку с. Великі Кутища, вул. Набережна, 4, Калинівського району Вінницької області.

Встановити над ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, опіку та призначити опікуном ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, яка проживає в с. Великі Кутища, , вул. Набережна, 4, Калинівського району Вінницької області.

Рішення суду після набрання ним законної сили надіслати органу опіки і піклування, органам ведення Державного реєстру виборців за місцем проживання фізичної особи.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Вінницької області через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

СУДДЯ: підпис

НАРОДНІ ЗАСІДАТЕЛІ: підпис

З оригіналом згідно

СУДДЯ:

СЕКРЕТАР:

Джерело: ЄДРСР 61460596
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку