open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
05.05.2014

Справа № 522/7868/14-к

Провадження по справі № 1-кс/522/6110/14

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 травня 2014 року                                                              ОСОБА_1

          Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси Крикливий О. М., при секретарі Волошиній М. М., за участю прокурора Кучеренко С. М., слідчого Костіна О. Ю. захисника ОСОБА_2, законного представника неповнолітнього підозрюваного ОСОБА_3, підозрюваного ОСОБА_4, розглянувши у судовому засіданні в режимі дистанційного судового провадження клопотання слідчого СОГ ГУМВС України в Одеській області Онуфрієва А. Г., погоджене з прокурором Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_5, про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно:

ОСОБА _4, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, росіянина, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одруженого, офіційно не працюючого, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, БОС, 165, кв. 12, який мешкає за адресою: м. Одеса, провулок 5-й Студентський, 12, раніше не засудженого,

підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 294 ч. 2 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

Органами досудового розслідування ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 294 ч. 2 КК України, за наступних обставин.

02.05.2014 року в період часу з 15.00 приблизно до 17.00 годин (більш точний час в ході досудового розслідування не встановлений), ОСОБА_4, разом з іншими невстановленими особами, знаходячись біля ТЦ «Афіна», розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Грецька, 3/4, з метою активної участі у масових заворушеннях, навмисно, проявляючи характер бешкету та агресивності, вчинив масові заворушення, які супроводжувалися насильством над особою, погромах, підпалах, знищенні майна, опору представникам влади із застосуванням зброї та інших предметів, які використовувалися як зброя.

Вказані дії спричинили значне порушення громадського порядку, завдали шкоди нормальному функціонуванню громадських структур, ритму суспільного життя, праці та спокою людей.

Масові заворушення, в яких приймав участь ОСОБА_4, призвели до насильницької загибелі людей та інших тяжких наслідків у вигляді дезорганізації роботи транспорту, підприємств, установ та організацій.

Таким чином, своїми умисними діями, які виразилися у активній участі у масових заворушеннях, що супроводжувалися насильством над особою, погромами, підпалами, знищенням майна, опором представникам влади із застосуванням зброї або інших предметів, які використовувалися як зброя, що призвело до загибелі людей та інших тяжких наслідків ОСОБА_4 скоїв кримінальне правопорушення, передбачене ст. 294 ч. 2 КК України.

У вчиненні кримінального правопорушення підозрюється ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, БОС, 165, кв. 12 який мешкає за адресою: м. Одеса, провулок 5-й Студентський, 12.

03.05.2014 о 00 годині 05 хвилин ОСОБА_4 затримано згідно ст. 208 КПК України за підозрою у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 294 ч. 2 КПК України.

03.05.2014 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 294 ч. 2 КК України.

Слідчий СОГ ГУМВС України в Одеській області Онуфрієва А. Г звернувся до суду із клопотанням, погодженим з прокурором, про застосування відносно підозрюваного ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, мотивуючи клопотання тим, що він вчинив особливо тяжкий злочин, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років, може будь-яким чином впливати на потерпілих, свідків, переховуватись від органів досудового розслідування.

Прокурор в судовому засіданні підтримав клопотання слідчого, вважаючи мету і підстави застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою обґрунтованими.

Захисник підозрюваного – адвокат ОСОБА_2 та законний представник неповнолітнього підозрюваного - ОСОБА_3 заперечували проти задоволення клопотання слідчого про обрання відносно ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, мотивуючи тим, що останній не причетний до масових заворушень, є неповнолітнім, та просили обрати відносно ОСОБА_4 запобіжний захід, не пов'язаний з триманням під вартою.

Дослідивши матеріали, які надані суду, вислухавши пояснення підозрюваного, заслухавши думку прокурора, захисника та законного представника неповнолітнього підозрюваного, суд приходить до висновку, що у задоволенні клопотання слідчого про застосування відносно ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою необхідно відмовити, оскільки прокурором в судовому засіданні не доведено наявність всіх обставин, передбачених ч. 1 ст. 194 КПК України, та вважає за необхідне застосувати до підозрюваного більш м’який запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з наступних підстав.

Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, передбаченого ст. 294 ч. 2 КК України, за яке передбачене покарання у вигляді позбавленням волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років.

Підозрюваний ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, є громадянином України, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, БОС, 165, кв. 12, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_5, раніше не засуджений.

Сама лише тяжкість вчиненого злочину не є підставою для застосування до особи найсуворішого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, у зв’язку з чим, суд вважає, що клопотання слідчого про необхідність обрання відносно ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою не вмотивоване належним чином, у зв’язку з чим, воно не підлягає задоволенню.

Суд вважає, що з метою запобігання ризиків, а також з метою забезпечення належної поведінки та виконання покладених процесуальних обов’язків, до підозрюваного ОСОБА_4 необхідно застосувати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, зважаючи на те, що ОСОБА_4 раніше не засуджений, має постійне місце мешкання у м. Одесі, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, БОС, 165, кв. 12, є неповнолітнім, суд вважає, що саме такий запобіжний захід зможе забезпечити належну процесуальну поведінку ОСОБА_4 та виконання ним процесуальних обов’язків.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.132, 176, 177, 178, 183, 186, 193, 194, 196, 197, 205 КПК України, -

У Х В А Л И В:

В задоволенні клопотання слідчого СОГ ГУМВС України в Одеській області Онуфрієва А. Г., погодженого із прокурором Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_5, про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 – відмовити.

Застосувати до ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Покласти на підозрюваного обов’язки строком на 2 (два) місяці, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України:

1) прибувати до слідчого, прокурора, суду за першою вимогою;

2) не залишати місце постійного проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_6 з 22:00 години до 07:00 годин ранку без дозволу слідчого, прокурора, або суду.

3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання.

4) заборонити підозрюваному відвідувати мітинги, та місця, де відбуваються масові акції протестів.

Строк дії ухвали слідчого судді становить два місяці і обчислюється з 05 травня 2014 року. Ухвала слідчого судді про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту припиняє свою дію 04 липня 2014 року.

Ухвала слідчого судді щодо застосування запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Апеляційна скарга, на ухвалу слідчого судді, може бути подана протягом п’яти днів з дня її оголошення. Для особи, яка перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення їй копії судового рішення.

Подання апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді зупиняє набрання нею законної сили, але не зупиняє її виконання.

                    

Слідчий суддя:                                                                      О. М. Крикливий

Джерело: ЄДРСР 61139276
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку