open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 686/11714/16-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 червня 2016 року м. Хмельницький

Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Данькова С.О., з участю секретаря судового засідання Вараниці Н.В., слідчого Семенчук М.В., прокурора Романюка Р., захисника ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залу суду м. Хмельницького клопотання слідчого слідчого відділу УСБ України у Хмельницькій області ОСОБА_2 про здійснення спеціального досудового розслідування, відносно Артюха В*ячеслава Леонідовича, підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 258-3 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий слідчого відділу УСБ України у Хмельницькій області ОСОБА_2 звернувся до слідчого судді, із клопотанням про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні №22015240000000024 від 02.07.2015 року за підозрою ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 258-3 КК України.

Із клопотання вбачається, що 06.04.2014 у м. Донецьку створено терористичну організацію «Донецька народна республіка» (далі - ДНР), одним із основних завдань якої є зміна меж території та державного кордону України в спосіб, що суперечить порядку, встановленому Конституцією України – тобто стійкого об’єднання невизначеної кількості осіб (більше трьох осіб), що створене з метою здійснення терористичної діяльності, в межах якого здійснено розподіл функцій, встановлено правила поведінки, обов’язкові для виконання всіма членами організації під час підготовки та вчинення терористичних актів на території Донецької області та в якій її структурні підрозділи здійснюють терористичну діяльність з відома керівників (керівних органів) усієї організації, яка у відповідності до ст. 1 п. 16 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» - є терористичною організацією.

З матеріалів кримінального провадження слідує, що в період з 19.07.2014 по даний час ОСОБА_3, діючи умисно, з метою дестабілізації суспільно-політичної обстановки та втрати авторитету органів державної влади України, за власною ініціативою, безпосередньо та в складі незаконних воєнізованих формувань, приймає участь у діяльності самопроголошеної ДНР, а саме проходить службу у МВС ДНР.

Зокрема, з квітня 2015 року ОСОБА_3, будучи активним учасником терористичної організації, проходить службу на посаді начальника дільничних інспекторів поліції Ленінського РВ м. Донецька МВС ДНР. Відповідно до наданих керівництвом терористичної організації ДНР повноважень, останній організовує роботу особового складу очолюваного ним підрозділу, виконує вказівки керівництва Ленінського РВ м. Донецька МВС ДНР, сприяє діяльності інших посадових осіб терористичної організації щодо встановлення, розшуку та перешкоджання діяльності особам, які займають проукраїнську позицію.

Крім того, на виконання поставлених керівництвом терористичної організації ДНР завдань, ОСОБА_3 організовано патрулювання, підлеглими йому дільничними інспекторами Ленінського РВ м. Донецька МВС ДНР, території Ленінського району м. Донецька, а також несення чергової служби на блокпостах та опорних пунктах, які використовуються з метою збройного перешкоджання проведенню антитерористичної операції на території Донецької області.

27 листопада 2015 року в даному кримінальному провадженні слідчим за погодженням із прокурором складене письмове повідомлення про підозру ОСОБА_3 в участі в терористичній організації, тобто злочині, передбаченому ч. 1 ст. 258-3 КК України, яке вручено не було, оскільки він не перебуває на території, яка підконтрольна державній владі України, а встановити його місцезнаходження не вдалось. На даний час ОСОБА_3 може знаходитися на території, яка підконтрольна незаконним збройним формуванням «ДНР».

02 грудня 2015 року постановою слідчого підозрюваного ОСОБА_3 оголошено у розшук, здійснення якого доручено відділу ЗНД Управління СБ України у Хмельницькій області.

03 червня 2015 року досудове розслідування зупинено у зв’язку з тим, що підозрюваний ОСОБА_3 переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності і його місцезнаходження невідоме.

24 травня 2016 року постановою слідчого досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні відновлено.

Цього ж дня, ухвалою слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду надано дозвіл на затримання підозрюваного ОСОБА_3 з метою приводу до суду для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Після складення підозри 27.11.2015, 02.02.2016, 23.05.2015 ОСОБА_3 направлено повістки про виклик до слідчого та 28.05.2016 на номери телефонів, якими користується ОСОБА_3 було направлено текстові смс-повідомлення з викликом до слідчого, однак останній на допит не з’явився, причин своєї неявки не повідомив.

Крім того, слідчим відділом Управління на офіційному сайті Служби безпеки України розміщено оголошення про розшук ОСОБА_3, підозрюваного у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України.

Слідчим в клопотанні зазначено, що відповідно ч. 2 ст.2971 КПК України, спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, передбачених статтями 258-3 Кримінального кодексу України, а згідно з ч. 1 ст. 5 Закону України «Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв’язку з проведенням антитерористичної операції», ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який перебуває в районі проведення антитерористичної операції та оголошення його у розшук є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження в порядку передбаченому КПК України, з особливостями, встановленими цим Законом.

ОСОБА_3 з лдипня 2014 року і до сьогодні знаходиться на території Донецької області (м. Донецьк), яка з 07.04.2014, відповідно до наказу Антитерористичного центру при Службі безпеки України від 07.10.2014 №33/6/а «Про визначення районів проведення антитерористичної операції та термінів її проведення», є районом проведення антитерористичної операції.

Враховуючи, що ОСОБА_3 вчинив особливо тяжкий злочин, підозра є обґрунтованою і щодо якого, відповідно до ч. 2 ст. 2971 КПК України, передбачено можливість здійснення спеціального досудового розслідування, а також те, що на даний час останній переховується від органів досудового розслідування та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності, перебуває на території м. Донецьк Донецької області, яка є районом проведення антитерористичної операції, слідчий просить прийняти рішення про здійснення спеціального досудового розслідування.

Слідчий та прокурор в судовому засіданні підтримали клопотання в повному обсязі та просили надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно підозрюваного ОСОБА_3

Захисник в судовому засіданні щодо клопотання заперечив.

Заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали клопотання, кримінального провадження слідчий суддя приходить до наступного.

Згідно ст. 297-1 КПК України спеціальне досудове розслідування (in absentia) здійснюється згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими КПК України, з урахуванням положень глави 24-1 КПК України.  Спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, передбачених статтями 258-3 Кримінального кодексу України, стосовно підозрюваного, який переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та оголошений у міждержавний та/або міжнародний розшук. Відповідно вимог п.2 Прикінцевих положень Закону України №119-VIII від 15.01.2015 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо невідворотності покарання осіб, які переховуються на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції» тимчасово дія положень частини п’ятої статті 139, частини другої статті 297-1, пункту 4 частини другої статті 297-2, частини першої та абзацу третього частини третьої статті 297-4, абзацу першого частини третьої статті 323 Кримінального процесуального кодексу України поширюється на осіб, які перебувають на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції та/або оголошені у міждержавний та/або міжнародний розшук.

Відповідно до ст.5 Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв’язку з проведенням антитерористичної операції" ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який перебуває в районі проведення антитерористичної операції, та оголошення його у розшук є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України, з особливостями, встановленими цим Законом. Вимога про оголошення у міждержавний або міжнародний розшук не поширюється на випадки, якщо вирішується питання про застосування стосовно цих осіб спеціального кримінального провадження.

Таким чином в ході судового розгляду було встановлено, що підозрюваний перебуває в зоні проведення антитерористичної операції (м. Донецьк Донецька область), переховується від органів слідства та суду, обґрунтовано підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину щодо якого, відповідно до ч. 2 ст. 297-1 КПК України, передбачено можливість здійснення спеціального досудового розслідування, тому клопотання слідчого є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 297-1, 297-3 та 297-4 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22015240000000024 від 02.07.2015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.258-3 КК Україн стосовно підозрюваного ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, одруженого, раніше не судимого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3.

Зобов’язати слідчого слідчого відділу УСБ України у Хмельницькій області внести відомості про здійснення даного спеціального досудового розслідування до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Хмельницького

міськрайонного суду ОСОБА_4

Джерело: ЄДРСР 58541933
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку