open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Придніпровський районний суд м.Черкаси

Справа №711/3212/16-к

Провадження №1-КС/711/940/16

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 квітня 2016 року м. Черкаси

Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Скляренко В.М. за участю:

секретаря - Кисельова А.В.

прокурора - Мартинюк М.П.

розглянувши в судовому засіданні в залі суду в м. Черкаси клопотання прокурора відділу прокуратури Черкаської області Мартинюк М.П., внесене в кримінальному провадженні № 12015250000000518 від 25.12.2015 року про надання дозволу на проведення обшуку, в порядку ч. 3 ст. 233 КПК України, за адресою: АДРЕСА_1, де тимчасово проживає громадянин ОСОБА_2,

в с т а н о в и в:

Прокурор відділу прокуратури Черкаської області Мартинюк М.П. звернувся до суду з клопотанням, внесеним в кримінальному провадженні № 12015250000000518 від 25.12.2015 року, про надання дозволу на проведення обшуку, в порядку ч. 3 ст. 233 КПК України, адресою: АДРЕСА_1, де тимчасово проживає громадянин ОСОБА_2.

В обґрунтування клопотання вказує, що до ГУ НП в Черкаській області надійшли матеріали за зверненням народного депутата України ОСОБА_3 по факту зайняття невстановленими особами незаконними виготовленням, зберіганням та збутом наркотичних засобів на території м. Умань та Уманського району Черкаської області.

25.12.2015 року за вказаним фактом розпочато кримінальне провадження №12015250000000518, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України.

В ході досудового розслідування кримінального провадження було встановлено, що незаконним збутом наркотичних засобів на території м. Умань Черкаської області займається громадянин, який назвався ОСОБА_2, який тимчасово проживає за адресою: АДРЕСА_7 та на якого вказав підозрюваний ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, як на особу, яка займається збутом наркотичних засобів та зберігає за місцем свого тимчасового проживання за адресою: АДРЕСА_7, зброю та вибухові речовини, що становлять загрозу для життя і здоров'я людей, а також за вказаною адресою можуть знаходитися озброєні люди.

Вказана квартира належить ОСОБА_5 на праві приватної власності.

У ході проведеного 01.04.2016 року обшуку житла за адресою: АДРЕСА_2, де тимчасово проживає громадянин ОСОБА_2, було вилучено: предмет зовні схожий на пістолет АТМАСА 2008 IGHT, два предмети, схожі на чеку від гранати, предмет схожий на гранату Ф-1-143-74 та предмет, схожий на гранату РГД-5-107, грошові кошти в сумі 1 800 доларів США, монітор до комп'ютера марки LG, системний блок марки АС 230 GREEN VISION, комп'ютерна мишка марки MAGIC EAGLE, клавіатура марки GENIUS, флеш-карта пам'яті марки TP-LINK, звукові колонки марки GENIUS в кількості 2-х штук, предмет схожий на фасувальну ложку з нашаруванням речовини білого кольору. Під час особистого обшуку громадянина ОСОБА_2 виявлено і вилучено мобільний телефон марки «PRESTIGIO» та мобільний телефон марки «DX6», ключі від квартири та ключі від автомобіля. Вказані предмети оглянуті та опечатані до поліетиленових пакетів.

На підставі отриманої у ході досудового розслідування інформації, 31.03.2016 року, з метою врятування життя людей, виявлення та вилучення особливо небезпечних наркотичних засобів, психотропних речовин, предметів вилучених законом з обігу та інших предметів та речей, які мають значення для кримінального провадження та можуть бути використані в якості доказів, прокурором відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Черкаської області юристом 2 класу Луговським І.С., на підставі ст. 233 КПК України, за участю громадянина ОСОБА_2, який надав згоду на проведення обшуку квартири, в якій тимчасово проживає, проведено обшук у домоволодінні за адресою: АДРЕСА_1, оскільки були наявні достатні підстави вважати, що зазначені вище предмети та речі можуть знаходитись у даному житлі.

У ході проведення 31.03.2016 року обшуку у АДРЕСА_3 було виявлено та вилучено предмет зовні схожий на пістолет АТМАСА 2008 IGHT, два предмети, схожі на чеку від гранати, предмет схожий на гранату Ф-1-143-74 та предмет, схожий на гранату РГД-5-107, грошові кошти в сумі 1 800 доларів США, монітор до комп'ютера марки LG, системний блок марки АС 230 GREEN VISION, комп'ютерна мишка марки MAGIC EAGLE, клавіатура марки GENIUS, флеш-карта пам'яті марки TP-LINK, звукові колонки марки GENIUS в кількості 2-х штук, предмет схожий на фасувальну ложку з нашаруванням речовини білого кольору, мобільний телефон марки «PRESTIGIO» та мобільний телефон марки «DX6», ключі від квартири та ключі від автомобіля.

Вилучені в ході обшуку в АДРЕСА_4 вищезазначені предмети можуть також слугувати доказами в кримінальному провадженні.

А тому, просить надати дозвіл на проведення обшуку, в порядку ч. 3 ст. 233 КПК України, в АДРЕСА_3 під час якого були вилучені: предмет зовні схожий на пістолет АТМАСА 2008 IGHT, два предмети, схожі на чеку від гранати, предмет схожий на гранату Ф-1-143-74 та предмет, схожий на гранату РГД-5-107, грошові кошти в сумі 1 800 доларів США, монітор до комп'ютера марки LG, системний блок марки АС 230 GREEN VISION, комп'ютерна мишка марки MAGIC EAGLE, клавіатура марки GENIUS, флеш-карта пам'яті марки TP-LINK, звукові колонки марки GENIUS в кількості 2-х штук, предмет схожий на фасувальну ложку з нашаруванням речовини білого кольору, мобільний телефон марки «PRESTIGIO» та мобільний телефон марки «DX6», ключі від квартири та ключі від автомобіля.

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали клопотання та провадження, суд приходить до наступного висновку.

Згідно ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Згідно ч. 3 ст. 233 КПК України, слідчий, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину. У такому випадку прокурор, слідчий за погодженням із прокурором зобов'язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутися з клопотанням про проведення обшуку до слідчого судді.

Клопотання слідчого мотивоване тим, що 01.04.2016 року обшук АДРЕСА_4, де тимчасово проживає громадянин ОСОБА_2 було проведено в зв'язку з отриманням інформації про знаходження у жилому приміщенні вогнепальної зброї, вибухових та наркотичних речовин, з метою захисту здоров'я та життя людей, виявлення та вилучення вогнепальної зброї, вибухових речовин та особливо небезпечних наркотичних засобів, так як несвоєчасне їх виявлення та вилучення могло призвести до вибуху, незаконного розповсюдження наркотичних речовин наркозалежним особам, а також знищення чи спотворення.

Крім того клопотання мотивоване тим, що вилучені в ході обшуку житла, а саме квартири АДРЕСА_5, де тимчасово проживає громадянин ОСОБА_2, предмет зовні схожий на пістолет АТМАСА 2008 IGHT, два предмети, схожі на чеку від гранати, предмет схожий на гранату Ф-1-143-74 та предмет, схожий на гранату РГД-5-107, грошові кошти в сумі 1 800 доларів США, монітор до комп'ютера марки LG, системний блок марки АС 230 GREEN VISION, комп'ютерна мишка марки MAGIC EAGLE, клавіатура марки GENIUS, флеш-карта пам'яті марки TP-LINK, звукові колонки марки GENIUS в кількості 2-х штук, предмет схожий на фасувальну ложку з нашаруванням речовини білого кольору, мобільний телефон марки «PRESTIGIO» та мобільний телефон марки «DX6», ключі від квартири та ключі від автомобіля можуть також слугувати доказами в кримінальному провадженні.

Слідчий суддя вважає, що на момент проникнення до житла, а саме: до квартири АДРЕСА_6, де тимчасово проживає громадянин ОСОБА_2, орган досудового розслідування не міг в передбаченому кримінальним процесуальним законом, отримати відповідного дозволу слідчого судді, враховуючи раптовість та важливість інформації, яка була отримана в нічний час, про зберігання у вказаному житлі вогнепальної зброї, вибухових і наркотичних речовин та можливу суспільну небезпеку для людей, тому в зв'язку з невідкладністю цього випадку, пов'язаного із захистом життя та здоров'я людей, а також з метою розкриття даного злочину та попередження вчинення інших караних діянь, за згодою ОСОБА_2, і був проведений даний ошук.

На думку слідчого судді прокурором доведено наявність підстав для проникнення до житла, а саме до квартири АДРЕСА_6, де тимчасово проживає ОСОБА_2, без ухвали слідчого судді.

Крім того, слідчий суддя дійшов висновку про те, що вилучені, в порядку ч. 3 ст. 233 КПК України, в ході проведення обшуку квартири АДРЕСА_6, де тимчасово проживає ОСОБА_2, предмет зовні схожий на пістолет АТМАСА 2008 IGHT, два предмети, схожі на чеку від гранати, предмет схожий на гранату Ф-1-143-74 та предмет, схожий на гранату РГД-5-107, грошові кошти в сумі 1 800 доларів США, монітор до комп'ютера марки LG, системний блок марки АС 230 GREEN VISION, комп'ютерна мишка марки MAGIC EAGLE, клавіатура марки GENIUS, флеш-карта пам'яті марки TP-LINK, звукові колонки марки GENIUS в кількості 2-х штук, предмет схожий на фасувальну ложку з нашаруванням речовини білого кольору, мобільний телефон марки «PRESTIGIO» та мобільний телефон марки «DX6», ключі від квартири та ключі від автомобіля мають істотне значення для досудового розслідування та можуть слугувати доказами в кримінальному провадженні.

А тому, враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 110, 233, 234, 309 КПК України, -

у х в а л и в:

Клопотання прокурора відділу прокуратури Черкаської області Мартинюк М.П., внесене в кримінальному провадженні № 12015250000000518 від 25.12.2015 року про надання дозволу на проведення обшуку, в порядку ч. 3 ст. 233 КПК України, за адресою: АДРЕСА_1, де тимчасово проживає ОСОБА_2, під час якого було вилучено предмет зовні схожий на пістолет АТМАСА 2008 IGHT, два предмети, схожі на чеку від гранати, предмет схожий на гранату Ф-1-143-74 та предмет, схожий на гранату РГД-5-107, грошові кошти в сумі 1 800 доларів США, монітор до комп'ютера марки LG, системний блок марки АС 230 GREEN VISION, комп'ютерна мишка марки MAGIC EAGLE, клавіатура марки GENIUS, флеш-карта пам'яті марки TP-LINK, звукові колонки марки GENIUS в кількості 2-х штук, предмет схожий на фасувальну ложку з нашаруванням речовини білого кольору, мобільний телефон марки «PRESTIGIO» та мобільний телефон марки «DX6», ключі від квартири та ключі від автомобіля - задовольнити.

Дві копії ухвали вручити учасникам кримінального провадження.

Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя: В.М. Скляренко

Джерело: ЄДРСР 58252390
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку