open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа №709/427/16-ц

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 травня 2016 року смт.Чорнобай

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

в складі: головуючого судді Цибри Н.В.

народних засідателів Павлич В.О., Максимчук С.П.

за участі секретаря - Петраш Т.М.

заявниці ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Чорнобай цивільну справу за заявою ОСОБА_1 ( заінтересована особа - орган опіки та піклування Чорнобаївської селищної ради Чорнобаївського району Черкаської області) про визнання фізичної особи недієздатною,-

в с т а н о в и в :

Заявниця ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою про визнання фізичної особи недієздатною, зазначаючи, що її дочка ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає разом з нею в смт.Чорнобай Черкаської області, є інвалідом дитинства І групи, хворіє на тяжке хронічне психічне захворювання, не усвідомлює значення своїх дій та не може керувати ними. ОСОБА_2 не орієнтується в просторі, не може адекватно сприймати конкретні життєві обставини. Заявниця має намір встановити над нею опіку, тому звернулася до суду з заявою про визнання недієздатною ОСОБА_2

В судовому засіданні ОСОБА_1 підтримала заяву, просила задоволити.

Заінтересована особа - орган опіки та піклування Чорнобаївської селищної ради Чорнобаївського району Черкаської області підтримує заяву, просить слухати справу без участі представника органів опіки та піклування та визначити заявницю ОСОБА_1 опікуном ОСОБА_2

Судом встановлені слідуючі обставини справи та належні їм правовідносини.

Дочка заявниці ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає разом з нею в смт.Чорнобай Черкаської області, є інвалідом дитинства І групи, хворіє на тяжке хронічне психічне захворювання, не усвідомлює значення своїх дій та не може керувати ними. ОСОБА_2 не орієнтується в просторі, не може адекватно сприймати конкретні життєві обставини. Заявниця має намір встановити над нею опіку.

Викладені обставини підтверджується паспортними даними ОСОБА_1, ОСОБА_2, свідоцтвом про народження ОСОБА_2, довідкою МСЕК, довідкою Чорнобаївської селищної ради №853 від 26.02.2016 року, актом судово-психіатричного експерта №191 від 06 травня 2016 року, з якого вбачається, що ОСОБА_2 страждає на хронічний стійкий психічний розлад у вигляді органічного психічного розладу, набутого внаслідок перенесеної нейроінфекції та множинних кіст обох півкуль з атрофією кіркових структур, з грубим інтелектуально-мнестичним недорозвитком, з проявами інпульсивності та резистентним до лікування судомним синдромом, що позбавляє її здатності усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.

Відповідно до ч.1 ст.39 ЦК України фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.

Ч. 1 ст.40 ЦК України передбачено, що фізична особа визнається недієздатною з моменту набрання законної сили рішенням суду про це.

Заслухавши заявницю, розглянувши подання заінтересованої особи, дослідивши письмові докази, суд вважає, що заява підлягає до задоволення, для цього є всі підстави.

Керуючись ст.ст.3,234,236-241 ЦПК України, ст.ст.39,40 ЦК України, суд,-

в и р і ш и в :

Заяву ОСОБА_1 (заінтересована особа - орган опіки та піклування Чорнобаївської селищної ради Чорнобаївського району Черкаської області) про визнання громадянина недієздатним, встановлення над ним опіки і призначення опікуна - задоволити.

Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительку АДРЕСА_1 недієздатною.

Встановити над ОСОБА_2 опіку та призначити її матір ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, жительку АДРЕСА_1 її опікуном.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, напеляційнуабирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя Чорнобаївського

районного суду Н. В. Цибра

Народні засідателі : В.О. Павлич

С.П.Максимчук

Джерело: ЄДРСР 58136587
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку