open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Долинський районний суд Івано-Франківської області

м. Долина, вул. Обліски, 115, 77500, (03477) 2-75-49

Справа № 2-а-4372/2011 рік

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 серпня 2011 року м.Долина

Суддя Долинського районного суду Івано-Франківської області Андрусів І.М., розглянувши у порядку скороченого ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання провести підвищення пенсії,-

встановив:

Позивачка звернулась до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправною відмову управління Пенсійного фонду України в Долинському районі у проведенні перерахунку та виплаті їй як дитині війни, належного щомісячного підвищення до пенсії у розмірі 30% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність та з врахуванням надбавки за проживання в гірському населеному пункті, зобов»язати відповідача здійснити перерахунок та виплатити їй як дитині війни, щомісячне підвищення до пенсії, згідно ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, встановленої ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» із нарахуванням на отримані суми 20% надбавки за проживання в гірському населеному пункті з 28.12.2010 року.

Ухвалою суду від 20.08.2011 року адміністративний позов до управління Пенсійного фонду України в Долинському районі про зобов’язання управління Пенсійного фонду України в Долинському районі здійснити підвищення пенсії в частині вимог за період з 28.12.2010 року по року залишено без розгляду.

Свої вимоги мотивує тим, що вона згідно Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має статус дитини війни, а також проживає на території населеного пункту, якому надано статус гірського. Управління Пенсійного фонду Украйни в Долинському районі Івано - Франківської області з невідомих причин не проводить їй виплату щомісячного підвищення пенсії як дитині війни відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни». На подану нею письмову заяву відповідач відмовив у проведенні перерахунку вказаного підвищення, в зв’язку з чим вона змушена була звернутися в суд з даним позовом.

Представник відповідача подав заперечення на позов, в яких зазначає, що управління ПФУ України в Долинському районі не виплачувало дітям війни передбачене Законом України «Про соціальний захист дітей війни» підвищення до пенсії у зв’язку з відсутністю коштів у Пенсійному фонді та відсутністю програмного забезпечення, яке б давало можливість проводити відповідні нарахування. Крім цього, визначення мінімального розміру пенсії за віком, згідно якого позивачка проводить свої розрахунки, визначено лише ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". При цьому, ч. З цієї статті встановлено, що мінімальний розмір пенсії за віком застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених за цим Законом. І таким чином зазначене визначення мінімального розміру пенсії за віком до обчислення підвищень згідно ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" застосовуватись не може. При визначенні розміру підвищення управління керувалося чинним законодавством, в тому числі Законами України про державний бюджет на 2010-2011 роки. Починаючи з 22.05.2008 року по даний час позивачка отримує підвищення до пенсії як дитина війни у розмірі, встановленому постановою Кабінету Міністрів України № 530 «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян». Просив відмовити позивачці в задоволенні позову.

Вивчивши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачкою та представником відповідача обставини, приходжу до висновку, що даний адміністративний позов за період з року по 22.07.2011 року належить до задоволення з врахуванням наступних підстав.

ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1, є дитиною війни, що підтверджується відтиском штампа «Дитина війни» за підписом начальника управління праці та соціального захисту населення Долинської РДА у паспорті серії СС 422738, виданого Долинським РВ УМВС у Івано-Франківській області, а тому на неї поширюються положення Закону України «Про соціальний захист дітей війни» а також вона є особою, яка проживає на території гірського населеного пункту, про що свідчить посвідчення серії 2Б № 142717.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Відповідно до вимог п. 2 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про прожитковий мінімум» прожитковий мінімум застосовується для встановлення розмірів мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії за віком, визначення розмірів соціальної допомоги, допомоги сім'ям з дітьми, допомоги по безробіттю, а також стипендій та інших соціальних виплат виходячи з вимог Конституції України та законів України.

В ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» зазначено, що мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок — 20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Проте, як вбачається із заперечень представника відповідача УПФ України в Долинському районі при нарахуванні підвищення до пенсії дітям війни з 22.05.2008 року керується постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» № 530 від 28 травня 2008 року. Однак, нарахування позивачці підвищення до пенсії як дитині війні - розмірах, визначених цією постановою, є таким, що суперечить чинному законодавству.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та Законами України.

Ч. 2 ст. З Закону України «Про соціальний захист дітей війни» визначає, що державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.

Згідно з положенням ч. 4 ст. 9 КАС України у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Пунктом 7 Прикінцевих положень ЗУ «Про внесення змін до ЗУ «Про державний бюджет України на 2011 рік», який набрав чинності 19.06.2011 року, встановлено, що у 2011 році норми і положення статті 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік».

Відповідно до ст.6 Постанови КМУ від 06.07.2011 року №745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету», яка набрала чинності з 23.07.2011 року дітям війни до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищення проводиться у розмірі 49,8 гривні.

Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над урядовими нормативними актами, посилання відповідача на положення постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» № 530від 28 травня 2008 року є безпідставним і таким, що звужує обсяг передбачених законом прав позивачки. Вважаю за необхідне при вирішенні даного спору застосувати положення ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» як нормативний акт, який має вищу юридичну силу над підзаконними нормативними актами.

Таким чином приходжу до переконання, що, оскільки позивачці надано статус дитини війни, вона має право на соціальні гарантії, визначені Законом України «Про соціальний захист дітей війни». У 2010 -2011 роках відповідач виплачував позивачці підвищення до пенсії у розмірі, визначеному постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» № 530 від 28 травня 2008 року. А тому з урахуванням пріоритетності законів над підзаконними нормативно-правовими актами слід зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області провести перерахунок та виплатити позивачці підвищення до пенсії відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ст. 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" та законами України про державний бюджет на відповідні роки, з нарахуванням на отримані суми 20 % надбавки за проживання в гірському населеному пункті та з врахуванням виплачених сум з року по 22.07.2011 року.

На підставі ст. 17 п. 1 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського Суду з прав людини», ст. 12 Європейської соціальної хартії (переглянутої) 1996 року, ст. 19 Конституції України, ст.ст. З, 6,1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст. 17 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» ст. 2 Закону України «Про прожитковий мінімум», ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст. 21 Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік», ст.ст. 5, 6 Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні», постанови Кабінету Міністрів України № 647 від 11 серпня 1995 р. «Про перелік населених пунктів, яккл надається статус гірських», постанови Кабінету Міністрів України «Про забезпечення виконання функцій з призначення і виплати пенсій органами Пенсійного фонду» № 497 від 11.04.2000 року, керуючись ст.ст. 8, 9, 11, 17, 99, 100, 158-162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання провести підвищення пенсії - задовольнити.

Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано- Франківської області щодо невиплати ОСОБА_1 надбавки до пенсії як дитині війни у розмірі, встановленому ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» незаконними.

Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано - Франківської області здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_1 підвищення до пенсії згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, встановленої ст. 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", з нарахуванням на отримані суми 20 % надбавки за проживання в гірському населеному пункті та з врахуванням виплачених сум з 17.02.2011 року по 22.07.2011 року.

Постанову суду звернути до негайного виконання.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 10 (десяти) днів з дня її отримання до Львівського апеляційного адміністративного суду через Долинський районний суд.

Суддя:

Джерело: ЄДРСР 55680805
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку