open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18.01.2016

Єдиний унікальний № 497/36/16-к Провадження № 1-в/497/10/16

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.01.2016 року. м.Болград

Болградський районний суд Одеської області в складі:

головуючого - судді Калібової М.М.

за участю секретаря - Войтової С.І.

у відкритому судовому засіданні в м.Болград, розлянув клопотання засудженого вироком Болградського районного суду Одеської області ОСОБА_1 про зарахування йому строку попереднього ув’язнення у строк відбування покарання, -

В С Т А Н О В И В:

06 січня 2016 року засуджений ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням про зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання з розрахунку одного дня попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі, посилаючись на те, що вироком Болградського районного суду Одеської області від 14 лютого 2012 року (єдиний унікальний номер №1507/404/2012) його, ОСОБА_1, було засуджено за ст. 156 ч.2 КК України до 8 років позбавлення волі. Ухвалою Апеляційного суду Одеської області від 15 травня 2012 року вирок Болградського районного суду змінений: ОСОБА_1 по ст. 156 ч.2 КК України призначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк 7 років шість місяців, та відповідно до Закону України «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання», строк ув’язнення відносно останнього може бути перерахований із розрахунку одного дня попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

Ознайомившись з поданим клопотанням, суд вважає, що назване клопотання підлягає направленню до суду, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок, за наступних підстав.

Вироком Болградського районного суду Одеської області від 14 лютого 2012 року ОСОБА_1 було визнано винним за скоєння злочину, передбаченого ст. 156 ч.2 КК України, та йому призначено покарання - 8 років позбавлення волі. Ухвалою Апеляційного суду Одеської області від 15 травня 2012 року вирок Болградського районного суду змінений: ОСОБА_1 по ст. 156 ч.2 КК України призначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк 7 років шість місяців.

Згідно названого вироку, строк відбування покарання ОСОБА_1. відраховується з дня його фактичного затримання, тобто з 03 листопада 2011 року.

За наявною в матеріалах кримінального провадження довідкою ОСОБА_1 відбуває покарання в Одеській виправній колонії Управління державної пенітенціарної служби України в Одеській області (№ 14).

26.11.2015 року було прийнято ОСОБА_2 України «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання», який набрав чинності 24.12.2015 року.

Зі змісту ст. 72 КК України убачається, що суд має звільнити засудженого від відбування покарання, якщо строк попереднього ув'язнення, відбутий засудженим у межах кримінального провадження, дорівнює або перевищує фактично призначене йому основне покарання, передбачене ч. 1 ст. 72 КК України.

Виходячи з аналізу даного закону, засудженому пом'якшується покарання у випадку його застосування.

Відповідно до ч. 3 ст. 74 КК України призначена засудженому міра покарання, яка перевищує санкцію нового закону, знижується до максимальної межі покарання, встановленого санкцією нового закону. У разі якщо така межа передбачає більш м'який вид покарання, відбуте засудженим покарання зараховується з перерахуванням за правилами, встановленими частиною першою статті 72 цього кодексу.

Відповідно до ст. 537 КПК України питання про звільнення від покарання і пом'якшення покарання у випадках, передбачених частинами 2 і 3 статті 74 КК України, подається до місцевого суду, відповідно до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок, відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 539 КПК України.

ОСОБА_2 України «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання» № 838-VIII від 26 листопада 2015 року прямо не визначає, який суд має право розглядати такі клопотання, при вирішенні зазначеного питання слід виходити із вимог ч. 6 ст. 9 КПК України, відповідно до якої у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу, до яких належать, зокрема, верховенство права, законність, доступ до правосуддя.

Враховуючи зміст положень ч. 6 ст. 9 КПК України, під час виконання вироку питання застосування Закону України «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання» № 838-VIII від 26 листопада 2015 року має вирішуватись відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 539 та п.13 ч.1 ст.537 КПК України місцевим судом, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок, оскільки саме цей суд має можливість повно, об'єктивно та без зайвих зволікань розглянути клопотання про зарахування строку попереднього ув'язнення, без етапування засудженого до іншої місцевості, а суд, який прийняв вирок, не має повноважень звільняти від покарання та пом'якшувати покарання.

Наведена позиція суду узгоджується і з п. 3 розділу ІІ Прикінцевих положень Закону України «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання» № 838-VIII від 26 листопада 2015 року, відповідно до якого, зазначений ОСОБА_2 застосовується в тому числі і за клопотанням суду, що виніс обвинувальний вирок, з чого належить зробити висновок про те, що суд, який виніс вирок, може виступати лише в ролі ініціатора зарахування строку попереднього ув'язнення у строк покарання, а безпосереднє вирішення цього питання належить до компетенції суду, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок.

Відтак, подане клопотання підлягає направленню до належного суду, яким є місцевий суд, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок.

Засуджений ОСОБА_1 відбуває покарання в Одеській виправній колонії Управління державної пенітенціарної служби України в Одеській області (№14), що відноситься до територіальної юрисдикції Малиновського районного суду м.Одеса.

На підставі ст. 72 КК України, Закону України «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання» від 26 листопада 2015 року, керуючись ст.ст.7, 9, 537, 539 КПК України, суддя

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання засудженого ОСОБА_1 про зарахування йому судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання направити для розгляду в Малиновський районний суд м.Одеса.

Суддя: М.М.Калібова

Джерело: ЄДРСР 55098657
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку