open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Дніпровський районний суд м.Дніпродзержинська

Справа № 209/2833/15-ц

Провадження № 2-о/209/40/15

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" липня 2015 р. Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді - Лобарчук О.О.,

при секретарі - Сай О.С.,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Дніпродзержинську цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересована особа - Дніпровський відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Дніпродзержинського міського управління юстиції у Дніпропетровській області,

В С Т А Н О В И В :

Заявник ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою, відповідно до якої просить встановити юридичний факт, а саме, те, що шлюб між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, було розірвано 19 березня 2004 року у Дессау, Федеративна Республіка Німеччина.

В обґрунтування позову вказав, що він є сином ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3. В 1980 році його батько ОСОБА_2 розірвав шлюб з його рідною матір'ю ОСОБА_4 і 27 вересня 1980 року уклав шлюб з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2. Спочатку його батько разом з дружиною ОСОБА_3 проживали за адресою: АДРЕСА_1.

Потім його батько разом з дружиною ОСОБА_3 переїхали жити до Німеччини та проживали у Дессау. З травня 2001 року його батько разом з дружиною ОСОБА_3 не проживали разом та жили окремо один від одного у Дессау (Федеративна Республіка Німеччина) .

19 березня 2004 року рішенням Дільничного суду Дессау, № справи: 3 F 507/02 шлюб між ОСОБА_3 та ОСОБА_2, укладений 27.09.1980 року службовцем загсу м. Дніпродзержинськ було розірвано.

Оскільки його батько зі своєю дружиною проживали у Дессау (Федеративна Республіка Німеччина) справа про розлучення була підсудна дільничному суду Дессау. Згідно вказаного рішення суду питання можливе чи ні розлучення подружжя вирішується відповідно до справи, що вони обидва є українськими громадянами, відповідно до права України (стаття 14 абзац 1 номер 1, 17 абзац 1 речення 1 EGBGB).

Після розлучення його батько ОСОБА_2 переїхав до України і почав проживати за адресою: АДРЕСА_1 Вказане домоволодіння (51/100 частки) належало його батькові ОСОБА_2 на праві власності на підставі договору дарування від 07.04.1999 року, посвідченого ОСОБА_5 завідуючим Першої дніпропетровської державної нотаріальної контори та зареєстрованого в реєстрі № 1-1587.

В 2006 році його батько тяжко захворів і помер ІНФОРМАЦІЯ_3.

При зверненні до Дніпровського відділу реєстрації актів цивільного стану Дніпродзержинського міського управління юстиції з приводу отримання актового запису про розірвання шлюбу між його батьком та ОСОБА_3 було повідомлено, що в актовому запису про шлюб № 593 від 27.09.1980 року відмітка про розлучення не значиться.

Встановлення факту розірвання шлюбу між його батьком ОСОБА_2 та ОСОБА_6 йому необхідно для того, щоб отримати свідоцтво про право на спадщину за заповітом після смерті свого батька на домоволодіння ( 51/100 частки) за адресою: АДРЕСА_1. На теперішній час у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом після смерті батька йому відмовляють.

У судове засідання заявник не з'явився, про час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності.(а.с.39)

Представник заінтересованої особи - Дніпровський відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Дніпродзержинського міського управління юстиції у Дніпропетровській області в судове засідання не з'явився, про час та місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином, надав суду заяву про розгляд справи у відсутність їх представника. ( а.с.40 )

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.

Статтею 254 ЦПК України передбачено, що окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності не оспорюваних прав.

Перелік справ, про встановлення фактів, що розглядає суд, визначений ст. 256 ЦПК України. Частиною 1 пунктом 4 цієї статті визначено, що суд розглядає справи про встановлення факту - реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу, усиновлення.

Судовим розглядом встановлено, що між ОСОБА_2 та ОСОБА_7 27 вересня 1980 року Дніпровським райвідділом ЗАГС м. Дніпродзержинська було укладено шлюб, про що вказано у свідоцтві про укладення шлюбу. (а.с.11)

19 березня 2004 року рішенням Дільничного суду Дессау, № справи: 3 F 507/02 шлюб між ОСОБА_3 та ОСОБА_2, укладений 27.09.1980 року службовцем загсу м. Дніпродзержинськ було розірвано. (а.с.16-18)

Відповідно до ст.104 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання.

Відповідно до п.17 постанови Пленуму Верховного Суду України "Про практику розгляду судами клопотань про визнання й виконання рішень іноземних судів та арбітражів і про скасування рішень, постановлених у порядку міжнародного комерційного арбітражу на території України" згідно з міжнародними договорами України, рішення, які не потребують виконання (про визнання прав , оголошення банкрутом, визнання недійсним певних актів, визнання, оспорення чи позбавлення батьківства, розірвання шлюбу, встановлення фактів, що мають юридичне значення, усиновлення, визнання громадянина безвісно відсутнім чи оголошення померлим тощо), які постановлені судом однієї з Договірних Сторін і набрали законної сили, визнаються на територіях інших Договірних Сторін без спеціального провадження за умови, що установою юстиції запитуваної Договірної сторони раніше в цій справі не було постановлено рішення, яке набрало законної сили, або якщо згідно з даним договором, а в не передбачених ним випадках - згідно з законодавством Договірної сторони, на території якої рішення має бути визнаним, справа не належить до виключної компетенції установ юстиції.

Встановити даний факт заявнику потрібно для отримання свідоцтва про право на спадщину за заповітом після смерті батька ОСОБА_2 .

Як вбачається з свідоцтва про народження , виданого 15 липня 1962 року Дніпровським райЗАГСом м. Дніпродзержинська , ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_4 є сином ОСОБА_2. (а.с. 9)

ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , про що вказано у свідоцтві про смерть , виданого 19 червня 2007 року Дніпропетровським відділом реєстрації смерті Дніпропетровського управління юстиції Дніпропетровської області .(а.с.10)

Як вбачається з договору дарування частини житлового будинку від 07.04.1999 року, ОСОБА_3 подарувала ОСОБА_2 51/100 частку житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1.(а.с.30)

Заповітом від 10.11.2006 року, ОСОБА_2 заповів належну йому 51/100 частку домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 ОСОБА_1. (а.с.32)

На підставі викладеного, керуючись положеннями ст. 254, п.4.ч.1.ст. 256 ЦПК України, ст.ст. 104-106 СК України,

В И Р І Ш И В :

Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересована особа - Дніпровський відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Дніпродзержинського міського управління юстиції у Дніпропетровській області - задовольнити.

Встановити факт розірвання шлюбу між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, 19 березня 2004 року у Дессау, Федеративна Республіка Німеччина.

Апеляційна скарга на рішення подається протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя

Джерело: ЄДРСР 54232514
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку