open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

й

Справа № 304/1391/15-к Провадження № 1-кп/304/130/2015

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 листопада 2015 року

м

. Перечин

Перечинський

районний суд Закарпатської області у складі:

головуючого - судді Амаровича В. П.,

при секретарі - Ковач М.Ф.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду кримінальне провадження №12015070130000637 по обвинуваченню

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця АДРЕСА_1 з неповною середньою освітою, учня Перечинського професійного ліцею, українця, громадянина України, раніше не судимого,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 185 ч. 1 КК України, -

з участю сторін кримінального провадження:

прокурора - Когут О.В.,

обвинуваченого - ОСОБА_2,

законного представника обвинуваченого - ОСОБА_3,

захисника обвинуваченого - адвоката Мулеси М.В.,

представника служби у справах дітей Перечинської РДА - Бескід І.М.,

В С Т А Н О В И В :

02 жовтня 2015 року біля 22.00 год. неповнолітній обвинувачений ОСОБА_2, знаходячись в приміщенні Поляногутянської ЗОШ І-ІІ ступенів, розташованої за адресою: с.П.Гута, № 121 Перечинського району Закарпатської області, умисно, таємно, з корисливим мотивом, шляхом вільного доступу викрав зі столу, який знаходився у холі школи, світловий пристрій марки «Stage Lightsng SPG 102», вартість якого згідно висновку експерта № 277-10-15 від 07 жовтня 2015 року становить 634 грн. 50 коп., чим спричинив потерпілому ОСОБА_6 матеріальну шкоду на вищевказану суму.

Кримінальна відповідальність за дане кримінальне правопорушення передбачена ч. 1 ст.185 КК України.

У судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_2 свою вину у вчиненні злочину визнав повністю, щиро розкаявся та просив суворо його не карати.

Враховуючи, що такі фактичні обставини справи ніким не оспорюються, а учасники судового провадження правильно зрозуміли зміст цих обставин і сумнівів у добровільності та істинності їх позиції немає, суд при вирішенні питання про обсяг доказів, які підлягають дослідженню, в порядку ч. 3 ст. 349 КПК України обмежується визнавальними показаннями обвинуваченого, а дослідження решти доказів вважає недоцільним.

З урахуванням обсягу доказів, які досліджувалися у судовому засіданні, суд вважає доведеною вину обвинуваченого ОСОБА_2 у інкримінованому йому злочині і кваліфікує його дії за ч. 1 ст. 185 КК України як крадіжка, тобто таємне викрадення чужого майна.

При призначенні покарання обвинуваченому, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного і обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Згідно ст. 12 КК України вчинене обвинуваченим ОСОБА_2 кримінальне правопорушення відноситься до злочинів середньої тяжкості.

Як особа ОСОБА_2 по місцю проживання та навчання характеризуються позитивно.

Відповідно до ст. 66 КК України обставинами, які пом'якшують покарання обвинуваченому ОСОБА_2, суд визнає щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, вчинення злочину неповнолітнім.

Обставин, які відповідно до ст. 67 КК України обтяжують покарання обвинуваченому, суд не знаходить.

З урахуванням зазначених обставин, відповідно до вимог кримінального закону і передбаченої цим законом санкції, суд вважає, що винному ОСОБА_2 необхідно для його виправлення і попередження нових злочинів призначити покарання в межах санкції, передбаченої ст. 185 ч. 1 КК України.

Разом з цим, відповідно до ч. 1 ст. 105 КК України неповнолітній, який вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості, може бути звільнений судом від покарання, якщо буде визнано, що внаслідок щирого розкаяння та подальшої бездоганної поведінки він на момент постановлення вироку не потребує застосування покарання.

Отже, з урахуванням того, що обвинувачений на момент вчинення суспільно-небезпечного діяння не досяг повноліття, вперше вчинив злочин середньої тяжкості, щиро розкаявся, активно сприяв розкриттю злочину, позитивно характеризується за місцем проживання та навчання, суд приходить до висновку, що на момент постановлення вироку виправлення неповнолітнього ОСОБА_2 та попередження вчинення ним нових злочинів можливе без застосування покарання, а тому до останнього слід застосувати примусовий захід виховного характеру у виді застереження.

Цивільний позов у даному кримінальному провадженні не заявлено, судові витрати відсутні.

Питання речових доказів вирішуватимуться в порядку ст. 100 КПК України.

Запобіжний захід відносно ОСОБА_2 в ході досудового розслідування не обирався.

На підставі наведеного та керуючись, ст. 368 КПК України, с у д, -

З А С У Д И В :

ОСОБА _2 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 185 ч. 1 КК України і призначити покарання у виді штрафу у розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.

На підставі ч. 1 ст. 105 КК України звільнити ОСОБА_2 від призначеного покарання та застосувати до нього примусовий захід виховного характеру у виді застереження.

Речовий доказ - світловий пристрій марки «Stage Lightsng SPG 102», який знаходиться на відповідальному зберіганні у потерпілого ОСОБА_6 - такому повернути.

Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

На вирок суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Закарпатської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Копію вироку суду сторони кримінального провадження можуть отримати в Перечинському районному суді Закарпатської області в порядку, передбаченому ч. ч. 6, 7 ст.376 КПК України.

Головуючий:

Амарович В. П.

Джерело: ЄДРСР 53595580
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку