open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Єдиний унікальний номер 263/12878/15-ц

Номер провадження 22-ц/775/1188/2015(м)

Категорія 59 Головуючий у 1-й інстанції Хараджа Н.В.

Суддя-доповідач: Бугрим Л.М.

УХВАЛА

18 листопада 2015 року суддя судової палати у цивільних справах апеляційного суду Донецької області Бугрим Людмила Миколаївна, перевіривши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою Приватного Підприємства «Чара» на ухвалу Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області від 05 листопада 2015 року за позовом ОСОБА_2 до Приватного Підприємства «Чара», ОСОБА_3 про визнання рішення про ліквідацію недійсним, треті особи: ОСОБА_4, Жовтневий відділ державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстиції Донецької області, Відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців реєстраційної служби Маріупольського міського управління юстиції Донецької області,-

ВСТАНОВИЛА:

Ухвалою Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області від 05 листопада 2015 року відкрито провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Приватного Підприємства «Чара», ОСОБА_3 про визнання рішення про ліквідацію недійсним, треті особи: ОСОБА_4, Жовтневий відділ державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстиції Донецької області, Відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців реєстраційної служби Маріупольського міського управління юстиції Донецької області.

На зазначену ухвалу суду першої інстанції ПП «Чара» подало апеляційну скаргу, яка надійшла до апеляційного суду 16 листопада 2015 року.

Між тим, апеляційне провадження за вказаною апеляційною скаргою не може бути відкрито апеляційним судом згідно з вимогами ч.2 ст.297 ЦПК України (у відповідності із Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VІ) та ч.3 ст.297 ЦПК України.

Відповідно до п.п.9 п.1 ч.2 ст.4 Закону України „Про судовий збір" від 08.07.2011 р. за подання до суду апеляційної скарги на ухвалу суду фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.

Виходячи з наведених положень Закону та приймаючи до уваги, що розмір мінімальної заробітної плати складає 1218 грн, апелянту за подання апеляційної скарги необхідно сплатити судовий збір у розмірі 243,60 грн на розрахунковий рахунок - 31212206780015, код класифікації доходів бюджету 22030001, МФО 834016, Банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у Донецькій області, ЄДРПОУ - 37868870, отримувач коштів - Артемівське УК/м.Артемівськ/22030001, призначення платежу - судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Апеляційний суд Донецької області (м.Маріуполь) (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 02891428(суду, де розглядається справа). Однак, судовий збір при подачі скарги не сплачено.

Згідно з ч.3 ст.297 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 294 ЦПК України, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали особа має право звернутися до апеляційного суду з заявою про поновлення строків, або вказати інші підстави для поновлення строку.

Відповідно до вимог ч.2 ст.294 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Як вбачається з матеріалів справи увала суду першої інстанції була проголошена 05 листопада 2015 року, а апеляційна скарга була подана подана 13 листопада 2015 року, про о свідчить штамп суду першої інстанції на апеляційній скарзі, тобто за межами строку на апеляційне оскарження і питання про поновлення цього строку апелянтом в скарзі не ставиться, заяви про поновлення строку апеляційного оскарження не додано.

Згідно з ч.1 ст.73 ЦПК України суд поновлює або продовжує строк, встановлений відповідно законом або судом, за клопотанням сторони або іншої особи у разі його пропущення з поважних причин.

У зв'язку з зазначеним, відповідно до вимог ч.2, 3 ст.297 ЦПК України апеляційна скарга відповідача підлягає залишенню без руху з наданням встановленого законом строку для сплати судового збору та звернення до суду із заявою про поновлення строку апеляційного оскарження ухвали суду першої інстанції від 05 листопада 2015 року з наведенням відповідних поважних підстав пропуску цього строку.

Керуючись ст.297 ЦПК України,

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Приватного Підприємства «Чара» на ухвалу Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області від 05 листопада 2015 року за позовом ОСОБА_2 до Приватного Підприємства «Чара», ОСОБА_3 про визнання рішення про ліквідацію недійсним, треті особи: ОСОБА_4, Жовтневий відділ державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстиції Донецької області, Відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців реєстраційної служби Маріупольського міського управління юстиції Донецької області залишити без руху.

Надати Приватному Підприємству строк, який не може перевищувати тридцяти днів з дня отримання ухвали апеляційного суду, для усунення недоліків апеляційної скарги: оплати судового збору у розмірі 243,60 гривень на зазначені в ухвалі реквізити та звернення до суду із заявою про поновлення строку апеляційного оскарження ухвали суду першої інстанції від 05 листопада 2015 року з наведенням відповідних поважних підстав пропуску цього строку.

Якщо відповідно до ухвали суду у встановлений строк апелянт виконає зазначені вимоги, апеляційна скарга вважатиметься поданою в день її первісного подання. Інакше буде вирішуватись питання про визнання її неподаною і повернення заявнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Апеляційного суду Л.М. Бугрим

Донецької області

Джерело: ЄДРСР 53595498
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку