open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
221/3260/15-к

1-кп/221/403/2015

В И Р О К

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 листопада 2015 року Волноваський районний суд Донецької області

в складі: головуючого: судді Ромахова В.І.

при секретарі Чемезової Г.О.

за участю прокурора Хачхарджи Є.І.

обвинуваченого ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Волноваха кримінальне провадження № 12015050630001202 від 20.08.2015 року, відносно

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Калініно Волноваського району Донецької області, українця, громадянина України, з середньою освітою, раніше не судимого, працюючого слюсарем котельного обладнання ВО «Волновахаміжрайтепломережа», зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2

за обвинуваченням у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_1 14.08.2015 приблизно о 16 годині, перебуваючи біля ставку, розташованого в с. Знаменівка Волноваського району Донецької області на березі ставку знайшов «цинк» з сорока гранатами, тим самим умисно та незаконно, достовірно знаючи про те, що це є заборонені предмети, їх незаконно придбав.

Продовжуючи свої злочинні дії, ОСОБА_1, того ж дня, для того, щоб сховати боєприпаси, відразу переніс їх в будинок матері, розташований за адресою: АДРЕСА_1, де «цинк» з тридцятьма дев'ятьма гранатами сховав в залі біля дивану, а одну гранату поклав до свого автомобілю НОМЕР_1 та перевіз до смт. Ольгинка, де зберігав в автомобілі біля будинку АДРЕСА_2, тим самим умисно та незаконно, достовірно знаючи про те, що це є заборонені предмети, їх незаконно носив та зберігав.

19.08.2015року за адресою: АДРЕСА_1 за місцем реєстрації ОСОБА_1 проведено огляд місця події під час якого працівниками міліції було виявлено та вилучено тридцять дев'ять бойових гранат ВОГ-25, вітчизняного виробництва 1987 року виготовлення, до підствольного гранатомету ГП-25 автоматів типу АК з маркуванням «ВМГ-К 3144», «НОМЕР_2», які відноситься до категорії бойових припасів та придатні для здійснення вибухів.

19.08.2015 року за адресою: АДРЕСА_2 Волноваського району Донецької області проведено огляд місця події під час якого працівниками міліції в автомобілі НОМЕР_1 було виявлено та вилучено одну бойову гранату ВОГ-25, вітчизняного виробництва 1987 року виготовлення, до підствольного гранатомету ГП-25 автоматів типу АК з маркуванням «ВМГ-К 3144», «НОМЕР_2», яка відноситься до категорії бойових припасів та придатна для здійснення вибуху.

Обвинувачений ОСОБА_1 в судовому засіданні свою провину визнав повністю та пояснив, що у серпні 2015 року у ставку під час купання знайшов короб з бойовими припасами, які він переніс до будинку матері, а одну залишив собі, хотів їх віддати військовим на блок - пості, але забув.

У відповідності до ст.349 ч.3 КПК України в судовому засіданні не досліджувались докази щодо фактичних обставин кримінального провадження, оскільки вони ніким не оспорюються.

Судом встановлено, що обвинувачений своїми умисними діями, що виразилися у придбанні, носінні та зберіганні бойових припасів, без передбаченого законом дозволу, скоїв кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 263 КК України, у вчиненні якого суд визнає його винним.

При призначенні обвинуваченому виду та міри покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого правопорушення, особу винного та обставини, що пом'якшують і обтяжують його покарання.

Кримінальне правопорушення, вчинене обвинуваченим за ст.263 ч.1 КК України, є тяжким злочином.

Суд враховує особу обвинуваченого, який працює, за місцем проживання характеризується позитивно, на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває.

Обставиною, яка пом'якшує відповідно ст. 66 КК України покарання обвинуваченого, є його щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.

Обставин, які обтяжують відповідно ст. 67 КК України покарання обвинуваченого,судом не встановлено.

З урахуванням всіх обставин по справі суд вважає, що виправлення та перевиховання обвинуваченого можливо без ізоляції його від суспільства, призначивши покарання, не пов'язане з позбавленням волі, застосувавши ст.75 КК України, з покладенням на нього ряду обов'язків.

У відповідності зі ст.122 КПК України з обвинуваченого на користь держави необхідно стягнути 1152,00 грн. коштів, витрачених на проведення судово-вибухотехнічної експертизи.

У відповідності зі ст.100 КПК України речові докази у кримінальному провадженні: 40 предметів циліндричної форми, вилучені у два пакунки ( один та тридцять дев'ять штук відповідно), з маркуванням «ВМГ-К 3144», «НОМЕР_2», які відноситься до категорії бойових гранат ВОГ-25, вітчизняного виробництва 1987року виготовлення, до підствольного гранатомету ГП-25 автомату типу АК, та придатні для здійснення вибухів, які передано на зберігання до Волноваського відділу ГУНП в Донецькій області - передати в дозвільну систему Волноваського відділу ГУНП в Донецькій област, для вирішення питання щодо них.

Керуючись ст.ст. 368, 370, 374 КПК України, суд -

ЗАСУДИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 263 ч. 1 КК України і призначити йому покарання у вигляді 4 років позбавлення волі.

У відповідності зі ст.ст.75, 76 КК України звільнити обвинуваченого від відбування покарання у вигляді позбавлення волі, якщо він протягом 1 року іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти цю інспекцію про зміну місця проживання, роботи, періодично з'являтися на реєстрацію в кримінально-виконавчу інспекцію.

Захід забезпечення кримінального провадження - домашній арешт, залишити без змін до набрання вироку законної сили.

Речові докази у кримінальному провадженні: 40 предметів циліндричної форми, вилучені у два пакунки ( один та тридцять дев'ять штук відповідно), з маркуванням «ВМГ-К 3144», «НОМЕР_2», які відноситься до категорії бойових гранат ВОГ-25, вітчизняного виробництва 1987року виготовлення, до підствольного гранатомету ГП-25 автомату типу АК, та придатні для здійснення вибухів, які передано на зберігання до Волноваського відділу ГУНП в Донецькій області - передати в дозвільну систему Волноваського відділу ГУНП в Донецькій област, для вирішення питання щодо них.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави необхідно стягнути 1152,00 грн. коштів, витрачених на проведення судово-вибухотехнічної експертизи.

Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.

Вирок суду першої інстанції, в частині встановлення обставин справи, дослідження яких було визнане недоцільним, відповідно до положень ч.3 ст.349 КПК України, оскарженню не підлягає. В іншій частині, може бути оскаржено учасниками процесу, протягом 30-ти діб з моменту його проголошення, до апеляційного суду Донецької області, шляхом подачі апеляції до Волноваського районного суду.

Суддя: В.І. Ромахов

Джерело: ЄДРСР 53593833
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку