open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

РІШЕННЯ

іменем України

142/1503/15-ц

2/142/397/15

"19" листопада 2015 р. Піщанський районний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Фартух О.І.

при секретарі Яворській О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Піщанка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Чорноминської сільської ради Піщанського району Вінницької області про продовження терміну для прийняття спадщини, визнання спадкоємцем та права власності на спадщину, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 просить визнати своє право власності на спадщину – земельну частку (пай).

Обгрунтував свої вимоги наступним.

Стверджує, що 23 жовтня 2003 року помер його дід ОСОБА_2, який проживав та помер у ІНФОРМАЦІЯ_1.

У встановленому законом порядку він звернувся для прийняття спадщини до нотаріальних органів, однак реалізувати своє право не може із-за пропуску строку звернення для прийняття спадщини та відсутності частини правовстановлюючих документів.

Відповідач в судове засідання не з»явився, однак просив про розгляд справи у його відсутності не заперечуючи проти задоволення вимог позивача, тому суд вважає за можливе розглянути справу у його відсутності, оскільки представлені позивачем докази є підставними, об»єктивними, достатніми для визнання вимог обґрунтованими і їх задоволення.

Згідно із вимогами ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

Як свідчать представлені позивачем докази ОСОБА_2 є належним власником спадщини, яка стала предметом судового розгляду.

Позивач є спадкоємцем і відповідно до вимог ст. 1266 ЦК України має право успадкування за правом представлення, оскільки спадкоємці попередніх черг відсутні.

Даний факт знайшов своє підтвердження документами підтверджуючими родинні зв»язки позивача як онука покійного.

Інші спадкоємці відсутні.

Спадщина відповідно до вимог ст. 1220 ЦК України відкрилась у встановленому законом порядку.

Підлягають до задоволення також вимоги позивача в частині визнання права власності на спадкове майно, оскільки протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.

Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності є набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Не встановивши обставин які б свідчили про відсутність можливості у позивача набути право власності суд визнає за ним таке право.

Продовжує термін для прийняття спадщини у зв»язку із його пропуском з поважних причин.

На підставі наведеного, керуючись ст. 328, 1266, 1270 ЦК, ст.. 213-215 ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В:

Вимоги задовольнити. Продовжити термін для прийняття спадщини.

Визнати спадкоємцем за правом представлення та право власності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 на спадкове майно, яке залишилось після смерті ОСОБА_2, померлого 23.10.2003 року, про що вчинено актовий запис № 39 20.03.2015 року Піщанським ВДРАЦС Піщанського РУЮ Вінницької області та видано свідоцтво про смерть серії 1-АМ № 315394, а саме:

-земельну частку (пай) площею 2.45 га в умовних кадастрових

гектарах , вартістю 47240.24 гривнів на території Чорноминської сільської ради Піщанського району Вінницької області, втрачений сертифікат серії ВН № 0103382, виданий Піщанською РДА 27.05.1997року.

Рішення може бути оскаржено апеляційному суду Вінницької області, через Піщанський районний суд, шляхом подачи апеляційної скарги в 10 денний термін від дня проголошення рішення, а відсутні при його проголошенні особи, які брали участь у справі, в той же термін з дня отримання його копії.

СУДДЯ:

Джерело: ЄДРСР 53592649
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку