open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

_________________________________________________________________________________________________________________________

Справа № 520/7287/15-ц

Провадження № 2/520/3643/15

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

26.05.2015 року м. Одеса

Суддя Київського районного суду міста Одеси Прохоров П. А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ПАТ «АБ «Південний» про визнання права власності на спадкове майно, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до Київського районного суду з вказаним позовом та просила суд ухвалити рішення, яким визнати за нею право власності на грошові вклади, що знаходяться на банківських рахунках №26355070419521, 26250000738103 з належними відсотками та компенсаціями та визнати за позивачем право власності на майно, що знаходиться в індивідуальному депозитному сейфі №54 в АБ «Південний» на підставі договору на користування індивідуальним депозитним сейфом №70 від 01.08.2006 року – у порядку спадкування за законом, після смерті ОСОБА_2, померлого 28 жовтня 2013 року. Разом з тим позивач просила суд про зобов’язання АБ «Південний» надати їй доступ до депозитного сейфу та майна, яке знаходиться у вказаному сейфі.

З викладеного вбачається, що позивачем заявлено вимоги майнового характеру про визнання за нею права власності та вимога немайнового характеру – про зобов’язання відповідача вчинити певні дії.

Згідно наданих Пленумом Вищого спеціалізованого суду України з розгляду Цивільних і кримінальних справ роз’яснень у постанові №10 від 17.10.2014 №10 "Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах" (п.п. 12, 13), у випадках об’єднання в одній заяві вимог як майнового, так і немайнового характеру судовий збір згідно з частиною третьою статті 6 Закону № 3674-VI підлягає сплаті як за ставками, встановленими для позовів майнового характеру, так і за ставками, встановленими для позовних заяв зі спорів немайнового характеру.

Максимальний розмір судового збору має відповідати загальній сумі всіх вимог (пункт 10 частини першої статті 80 ЦПК). При цьому судовий збір може бути сплачено окремо за кожною вимогою або загальною сумою за  всіма позовними вимогами.      

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 80 ЦПК України ціна позову у позовах, про визнання права власності на майно визначається вартістю майна.

При цьому ч.2 ст. 80 ЦПК України передбачає, що у випадку, коли на момент пред’явлення позову встановити його дійсну ціну не можливо – розмір судового збору попередньо визначає суд, із наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при вирішення справи.

Таким чином, з огляду на характер вимог позову та відсутність відомостей про їх ціну, суд вважає за доцільне попередньо визначити розмір судового збору за вимогами майнового характеру – 3654,00 грн.

З наведеного вбачається, що подальше вирішення питання про відкриття провадження у справі є неможливим, оскільки матеріали позову не відповідають положенням ч. 5 ст. 119 ЦПК України.

На підставі ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

Враховуючи викладене, позивачу необхідно надати до суду докази сплати судового збору у вказаному розмірі або надати відомості про ціну вимог майнового характеру та сплатити судовий збір відповідно до такої ціни позову.

Керуючись ст.ст. ст.80, 119, 121 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ПАТ «АБ «Південний» про визнання права власності на спадкове майно, – залишити без руху.

Повідомити позивачу про необхідність виправити зазначений недолік позову протягом 5 (п’яти) днів з дня отримання цієї ухвали, а саме:

1)       Надати до суду докази сплати судового збору в належному розмірі.

Роз’яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя П. А. Прохоров

Джерело: ЄДРСР 52755432
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку