open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 184/2092/15-ц

Номер провадження 2/184/754/15

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.10.2015

м

. Орджонікідзе

Орджонікідзевський міський суд Дніпропетровської області в складі: головуючого судді – Гаєвого О.В., за участю секретаря – Поліщук О.А., розглянувши у м. Орджонікідзе цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа – ОСОБА_3 про стягнення аліментів на повнолітнього сина, який продовжує навчання, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом та просить суд стягнути з відповідача на його користь аліменти на час його навчання у Криворізькому національному університеті в м. Кривий Ріг, оскільки на даний час він є студентом першого курсу вказаного університету, навчається на денній формі навчання та проживає в гуртожитку, самостійного заробітку не має, а тому потребує матеріальної допомоги. В поданій до суду заяві позивач частково змінив свої вимоги в частині встановлення розміру аліментів зменшивши їх з 1/6 частини до 1/8 частини з усіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісячно.

В судове засідання позивач та відповідач не з’явилися, але надали до суду письмові заяви про розгляд справи в їх відсутність, відповідач згоден з позовними вимогами позивача в повному обсязі.

У зв’язку з неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до ч.2 ст. 197 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Суд, дослідивши матеріали справи і оцінивши їх в сукупності, прийшов до висновку, що заявлені позовні вимоги обґрунтовані, знайшли свого підтвердження в судовому засіданні та підлягають задоволенню в повному обсязі за наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач є рідним сином відповідача по справі ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про народження (а.с. 4). На час звернення до суду він навчався на 1-му курсі і продовжує навчання у Криворізькому національному університеті в м. Кривий Ріг на денній формі навчання, що підтверджується відповідною довідкою (а.с. 5-6). У зв’язку з навчанням він потребує матеріальної допомоги.

Відповідно до ст. 199 Сімейного Кодексу України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення. навчання.

При визначенні розміру аліментів суд відповідно до ст. 182 Сімейного кодексу України враховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення та приходить до висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі.

З урахуванням викладеного, відповідно до вимог ст. 200 Сімейного кодексу України, суд доходить до висновку про необхідність стягнення з відповідача аліменти на користь сина ОСОБА_1, який продовжує навчання, у розмірі 1/8 частини всіх видів його заробітку (доходу) щомісячно до закінчення сином навчання або до досягнення ним 23 років, за умовою його навчання.

Керуючись ст.ст. 182, 199, 200 Сімейного кодексу України, ст. ст. 10, 11, 57, 60, 174, 209 – 215, Цивільного процесуального кодексу України, суд –

У Х В А Л И В :

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (реєстраційний номер НОМЕР_1), зареєстрованого за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого у ПАТ «ОГЗК» м. Орджонікідзе на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 (реєстраційний номер НОМЕР_2), який зареєстрований ІНФОРМАЦІЯ_4 гурт.2 к. 338 у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області, аліменти в розмірі 1/8 частини зі всіх видів заробітку щомісяця, починаючи з 24 вересня 2015 року і до закінчення сином навчання або до досягнення ним 23 років, за умовою його навчання.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави у розмірі 487, 20 грн.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Дніпропетровської області через Орджонікідзевський міський суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення суду, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

Суддя Орджонікідзевського міського суду

ОСОБА_4

Джерело: ЄДРСР 51898673
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку