open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа № 1806/2-а-7248/11

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.08.2011 року м.Суми

Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Литовченко О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми про визнання дій неправомірними, зобов’язання здійснити перерахунок та виплату недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач свої вимоги обґрунтовує тим, що є дитиною війни, а тому згідно з ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має право на отримання підвищення до пенсії у розмірі 30% від мінімального розміру пенсії за віком. Однак, відповідач сплачував вказане підвищення у розмірі меншому, ніж гарантовано законом. Просить визнати дії відповідача протиправними та зобов'язати провести перерахунок та виплату державної соціальної допомоги, в розмірі відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 01 січня 2011 року по 30 червня 2011 року, з урахуванням проведених виплат.

Ухвалою суду від 20 липня 2011 року позовні вимоги за період з 01 січня 2011 року по 17 січня 2011 року були залишені без розгляду.

В письмових запереченнях від 10.08.2011 року представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечив, зазначаючи, що Управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми діяло в межах повноважень, наданих йому законами України та підзаконними нормативно-правовими актами.

З наданих позивачем письмових доказів, вбачається, що позивач має статус «Дитини війни» та отримує пенсію, нарахування та виплату якої здійснює відповідач.

Правовідносини у спірний період врегульовані статтями 1,6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в редакції від 18.11.2004 року, відповідно до положень яких позивач має право на підвищення до пенсії у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, визначеної відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Однак, у зазначений період відповідач нараховував і сплачував позивачу спірне підвищення у розмірі не вище 49,80 грн., визначаючи 10% прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність.

З врахуванням викладеного необхідно визнати протиправною бездіяльність відповідача та зобов'язати його провести перерахунок пенсії позивачу з підвищенням її на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком з розмірі, встановленого ч. 1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Також, відповідно до Закону України № 3491 від 14.06.2011 року (який набрав чинності 19 червня 2011 року) встановлено, що в 2011 році норми і положення статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявного фінансування ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік.

Отже, враховуючи вищевикладене суд вважає, що позов необхідно задовольнити частково, зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми здійснити перерахунок пенсії з підвищенням їй на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» та провести відповідні виплати за період з 14 січня 2011 року по 18 червня 2011 року з урахуванням проведених виплат, в іншій частині позову відмовити за необґрунтованістю.

На підставі ч.1 ст.94 КАС України, з Державного бюджету України слід стягнути 03,00 грн. на користь позивача, понесених ним судових витрат по сплаті судового збору при подачі позову до суду.

Відповідно до ст. 183-2 та ч. 1 ст. 256 КАС України постанова суду підлягає негайному виконанню відповідачем.

Керуючись ст.ст. 64, 124. 152 Конституції України, ст.ст. 1,3,6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008р., ст.ст. 6-9, 11, 69-71, 183-2, 256 ч.1 КАС України,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 – задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та провести відповідні виплати за період з 14 січня 2011 року по 18 червня 2011 року, з урахуванням проведених виплат.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 03,00 грн.

Постанова суду підлягає негайному виконанню відповідачем.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Харківського апеляційного адміністративного суду через Ковпаківський районний суд м. Суми протягом десяти днів з дня отримання копії постанови з направленням копії скарги до апеляційного суду.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя О.В. Литовченко

Джерело: ЄДРСР 51323047
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку