open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Гребінківський районний суд Полтавської області

___________________________________________________________________________________

Справа №: 528/487/15-ц

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України

03 вересня 2015 року Гребінківський районний суд Полтавської області у складі головуючого судді Татіщевої Я.В., розглянувши у приміщені суду в м. Гребінка цивільну справу за позовом ДП Південна залізниця в особі ВП «Гребінківське будівельне-монтажне експлуатаційне управління» (далі по тексту – ВП «Гребінківське БМЕУ-8») до ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та про зняття з реєстраційного обліку, -

В С Т А Н О В И В :

Представник позивача звернувся до суду із позовом до відповідача ОСОБА_1, про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та про зняття з реєстраційного обліку.

В обґрунтування позову зазначає, що відповідач зареєстрований у гуртожитку, який перебуває на балансі ВП «Гребінківське БМЕУ-8» та знаходиться по вул. Щорса, 66, що у м. Гребінка Полтавської області.

У позовній заяві вказує на те, що із 16 січня 2002 року відповідач зареєстрований у кв. № 5, що в буд. № 66 по вул. Щорса у м. Гребінка, а із серпня 2013 року за місцем реєстрації не проживає, переїхав на постійне місце проживання до Івано-Франківської області у с.Перерісль Надвірнянського району до своєї дочки.

Вказує, що відповідач за надані послуги водопостачання та водовідведення не сплачує, внаслідок чого утворилася заборгованість, яку з відповідача стягується судовим наказом Гребінківського районного суду Полтавської області від 22.04.2015 року. Платежі за користування приміщенням не вносить, кімната перебуває в антисанітарному стані.

У зв’язку із обставинами, що склалися просить визнати відповідача таким, що втратив право користування житловим приміщенням у гуртожитку та зобов’язати РС УДМС у Гребінківському районі Полтавської області зняти ОСОБА_1 з реєстраційного обліку за вказаною адресою.

У судове представник позивача не з’явився, надавши суду письмову заяву про розгляд справи за його відсутності, на задоволені позовних вимог наполягав, проти постановлення заочного рішення не заперечував.

Відповідач достовірно знав про час та місце судового розгляду справи, але до суду не з’явився, письмових заяв та клопотань суду не надав.

Відповідно до вимог ч.1 ст.224 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Дослідивши матеріали справи та перевіривши фактичні обставини справи у межах наданих письмових доказів, суд приходить до висновку про можливість задоволення позову, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що розпорядженням № 204 від 29.09.2009 року виданим міським головою міста Гребінка, БМЕУ-8 Південної залізниці було надано дозвіл на реєстрацію ОСОБА_1 у квартиру АДРЕСА_1, що у м. Гребінка Полтавської області (а.с. 10).

Як вбачається із адресної довідки № 1289, ОСОБА_1 із 16.01.2002 року зареєстрований у гуртожитку за адресою АДРЕСА_2 (а.с. 32).

Із матеріалів справи вбачається, що Гуртожиток за адресою: м. Гребінка, вул. Щорса, 66, перебуває на балансі ВП «Гребінківське БМЕУ-8», що підтверджується Довідкою за вих.1066 від 03.09.2015р. (а.с.33).

Обґрунтовуючи позовні вимоги про визнання відповідача ОСОБА_1 таким, що втратив право користування житловим приміщенням за адресою: АДРЕСА_3, позивач вказує, що він з серпня 2013 року за місцем прописки не проживає, житловими приміщеннями не користується, приміщення перебуває у антисанітарному стані, комунальні платежі не сплачує.

Той факт, що відповідач ОСОБА_1 не проживає в гуртожитку більше 6 місяців підтверджується актами обстеження від 04 вересня 2014 року, 04 лютого 2015 року, від 08 квітня 2015 року, складеними комісією у складі інженера Парпури - А.В., юрисконсульта -ОСОБА_2, голови профкому - ОСОБА_3 (а.с.07-09).

Той факт, що відповідач не сплачує комунальні послуги підтверджується постановою ВП № 47480279 від 08 травня 2015 року про відкриття виконавчого провадження згідно судового наказу виданого Гребінківськоим районним судом Полтавської області від 22 квітня 2015 року, про стягнення із ОСОБА_1 на користь ВП «Гребінківське БМЕУ-8» заборгованості за надані послуги з водопостачання та водовідведення (а.с.11).

Крім того із листа № 2522 від 18 квітня 2014 року, адресованого на ім’я начальника ВП «Гребінківське БМЕУ-8», начальником Гребінківського РВ УМСВ України у Полтавській області вбачається, що ОСОБА_1 проживає ІНФОРМАЦІЯ_1 у домоволодінні своєї дочки, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.17).

Відповідно до ст. 127 ЖК України для проживання робітників, службовців, студентів, учнів, а також інших громадян у період роботи або навчання можуть використовуватись гуртожитки.

Відповідно до положень ст. ст. 71, 72 ЖК України, при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців, в разі відсутності особи понад встановлені строки, вона в судовому порядку визнається такою, що втратила право користування житлом.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог ВП «Гребінківське БМЕУ-8» про визнання відповідача таким, що втратив право користування гуртожитком та вважає, що позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 7 Закону України « Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» зняття з реєстрації місця проживання може бути здійснено на підставі рішення суду виключно про: позбавлення права власності на житлове приміщення; позбавлення права користування житловим приміщенням; про виселення; про визнання особи безвісно відсутньою; оголошення особи померлою.

Згідно з ч. 1 ст. 88 ЦПК, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

На підставі викладеного, керуючись, ст.ст. 316-319 ЦК України, ст. ст. 71,72, 127 ЖК України, ст. 7 Закону України « Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» ст.ст. 8,10,60,88,212-215, ч.1 ст.223, 224-226 ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В :

Позов ДП Південна залізниця в особі ВП «Гребінківське будівельне-монтажне експлуатаційне управління» до ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та про зняття з реєстраційного обліку - задовольнити.

Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, таким, що втратив право користування житловим приміщенням в гуртожитку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_4.

Зобов’язати Гребінківський районний сектор управління державної міграційної служби України в Полтавській області зняти С ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, з реєстраційного обліку за адресою вул. Некрасова, будинок № 44, м. Гребінка Полтавської області.

Стягнути із ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь ДП Південна залізниця в особі ВП «Гребінківське будівельне-монтажне експлуатаційне управління» (р/р 26002301016747, МФО 331467, ЕДРПОУ 33605420 в АТ «Ощадбанк» м. Харків, вул. Слов’янська, 6) - 243(двісті сорок три)грн. 60 коп. судових витрат понесених за подання позовної заяви до суду.

Заочне рішення суду може бути переглянуто Гребінківським районним судом Полтавської області за заявою відповідача, яку може бути подано протягом 10 днів з дня отримання ним копії рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя

ОСОБА_6

Джерело: ЄДРСР 49661957
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку