open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа № 162/1287/15-ц

Провадження № 2-о/162/20/2015

ЛЮБЕШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 серпня 2015 року                                                                                          смт. Любешів

Любешівський районний суд Волинської області в складі:

головуючого -  судді                       Труша В. О.,                   

за участю секретаря                                                     Гичук О. М.,

заявниці ОСОБА_1,    

заінтересованої особи                                             ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за заявою ОСОБА_1 про надання права на шлюб, -     

          ВСТАНОВИВ:     

ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про надання права на шлюб, зазначаючи, що вона має намір зареєструвати його з ОСОБА_3, від якого вагітна і буде народжувати дитину. Оскільки не досягла шлюбного віку, тому не може зареєструвати шлюб в державному органі реєстрації актів цивільного стану. Просить суд винести рішення, яким надати право на шлюб до досягнення шлюбного віку. Рішення суду допустити до негайного виконання.

Заявниця ОСОБА_1 в судовому засіданні свої вимоги підтримала, просила їх задовольнити.

Матір заявниці ОСОБА_2 в суді не заперечила проти надання права на шлюб неповнолітній дочці з ОСОБА_3

Заінтересовані особи ОСОБА_3, ОСОБА_4 та представники заінтересованих осіб Великоглушанської сільської ради, Відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Любешівського РУЮ в судове засідання не з"явилися, згідно поданих заяв також не заперечують проти надання заявниці права на реєстрацію шлюбу з ОСОБА_3.

Суд, заслухавши пояснення  заявниці та її матері, дослідивши надані докази, приходить до висновку, що заявлені вимоги підлягають задоволенню частково.     

Згідно статті 234 Цивільного процесуального кодексу України (далі- ЦПК) судом у порядку окремого провадження розглядаються справи про надання права на шлюб.

В суді встановлено, що заявниця вагітна і батьком її майбутньої дитини є ОСОБА_3 З метою створення сім'ї обоє бажають зареєструвати шлюб в державних органах реєстрації актів цивільного стану, однак перешкодою є те, що заявниця не досягла шлюбного віку.

Дані обставини стверджуються свідоцтвом про народження заявниці серії I-ЕГ № 024840, виданим 01.08.1998 року Великоглушанською сільською радою Любешівського району Волинської області, з якого вбачається, що ОСОБА_1 народилася 01 травня1998 року і на даний час немає 18 років та довідкою Любешівської центральної районної лікарні №157 від 27.07.2015 року про те, що ОСОБА_1 перебуває на 19 тижні вагітності.     

В суді також доведено, що надання права на шлюб ОСОБА_1 з ОСОБА_3 відповідає інтересам заявниці, за станом психічного, розумового, морального та соціального розвитку вона може перебувати у шлюбі.

ОСОБА_1 та ОСОБА_3 виявляють взаємне бажання зареєструвати шлюб.

Відповідно до статті 22 Сімейного кодексу України (далі- СК) особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу. Шлюбний вік для жінки встановлюється у вісімнадцять років.

Згідно частини 2 статті 23 СК за заявою особи, яка досягла шіснадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.

За таких обставин суд вважає за необхідне надати ОСОБА_1 право на шлюб з ОСОБА_3

В силу положень статті 367 ЦПК у справі відсутні підстави для негайного виконання рішення.

Зайвою і такою, що не підлягає до задоволення суд також вважає вимогу про зобов"язання Відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Любешівського РУЮ зареєструвати шлюб ОСОБА_1, оскільки вказане питання є похідним від самого права на шлюб і не потребує додаткового підтвердження.

Керуючись статтями 212-215, 234, 235, 367 ЦПК, на підставі статей 22-24 СК, суд, -     

ВИРІШИВ:

Заяву задовольнити частково.

Надати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 право на реєстрацію шлюбу з ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2.

В решті заявлених вимог відмовити.

Рішення  може  бути  оскаржене  до  апеляційного  суду  Волинської  області  через  Любешівський  районний  суд  шляхом  подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення - з дня отримання ними копії цього рішення.       

Головуючий: /підпис/ ОСОБА_6

З  оригіналом  вірно.

СУДДЯ  ЛЮБЕШІВСЬКОГО

РАЙОННОГО  СУДУ                                                           ОСОБА_6

Джерело: ЄДРСР 49615403
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку