open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 399/435/15-ц

Провадження 2/399/200/15

17.08.15

Заочне Рішення

Іменем України

17 серпня 2015 року селище Онуфріївка

Онуфріївський районний суд Кіровоградської області в складі: головуючого судді Лях М.М., за участі секретаря судового засідання ГриценкоТ.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Онуфріївка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,

встановив:

Позивач звернулась до суду з позовом до відповідача, в якому просила ухвалити рішення, яким стягнути з відповідача аліменти на її користь на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі в розмірі 600 гривень щомісяця, до досягнення дитиною повноліття. Свій позов мотивує тим, що вони з відповідачем мають спільну дитину - сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, хоча в шлюбі не перебували. Відповідач не приділяє належної уваги сім'ї та дитині по цій причині сторони значний час разом не проживають. Відповідач ОСОБА_2 ухиляється від добросовісного виконання своїх сімейних обов'язків по вихованню дитини та утриманню сім'ї тому позивач вимушена звернутися до суду про примусове стягнення аліментів.

Позивач в судове засідання не з'явилась надавши до суду заяву в якій вона позов підтримує у повному обсязі, просить задовольнити, а справу розглядати без її участі.

Відповідач був належним чином повідомлений про місце, дату та час розгляду справи, у судове засідання не з'явивсятак як перебуває в Полтавській установі виконання покарань управління державної пенітенціарної служби України в Полтавській області (№23), заяву про розгляд справи за його відсутності суду не надав.

Третя особа ОСОБА_5 була належним чином повідомлена про місце, дату та час розгляду справи, в судове засідання не з'явилася, причину неявки суду не повідомила, заяви про розгляд справи за її відсутності не подала.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши і оцінивши наявні у справі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому їх дослідженні, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження дитини /а.с. 3/.

Згідно з довідкою, виданою Онуфріївською селищною радою Онуфріївського району Кіровоградської області, від 12.05.2015 року № 712 дитина проживає разом з позивачем ОСОБА_1 /а. с. 4/.

Судом встановлено, що відповідач від першого шлюбу має доньку ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 та у відділі державної виконавчої служби Онуфріївського районного управління юстиції на виконанні перебуває виконавчий лист № 1119/1553/12, виданий 14.11.2012 року Онуфріївським районним судом Кіровоградської області стосовно стягнення аліментів з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_5 в твердій грошовій сумі в розмірі 500 грн. на утримання доньки ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується розрахунком ВДВС Онуфріївського РУЮ від 26.05.2015 року /а.с. 12/.

Відповідно до п. п. 3 п. 17 Постанови Пленуму Верховного Суду України №3 від 15.05.2006 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров'я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність в останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

Стаття 180 Сімейного кодексу України передбачає, що батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Згідно ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі. Частиною першою статті 184 СК України передбачено, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ст. 188 Сімейного Кодексу України відповідач від обов'язку утримувати малолітніх дітей не звільнений, угоди про добровільну сплату аліментів згідно ст. 189 Сімейного кодексу України між сторонами не укладено.

Враховуючи наведені вище обставини, суд приходить до висновку, що позовна вимога щодо стягнення аліментів підлягає частковому задоволенню. На думку суду, з врахуванням матеріального стану відповідача та його складу сім'ї, з нього слід стягнути аліменти у твердій грошовій сумі 500 грн. щомісячно, оскільки з нього вже стягуються аліменти на дитину від першого шлюбу.

Позивачка при поданні позову відповідно до Закону України "Про судовий збір" звільнена від сплати судового збору, а тому з відповідача на користь держави необхідно стягнути судовий збір, що становить 243 гривні 60 копійок.

На підставі ст.ст. 10, 11, 60, 79, 88, 212, 213, 214, 215, 294, 296, 367 ЦПК України, суд, -

вирішив :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментівзадовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, в твердій грошовій сумі в розмірі 500 (п'ятсот) гривень щомісяця, починаючи з 14 травня 2015 року до досягнення дитиною повноліття.

В решті заявлених вимог відмовити.

Стягнути з ОСОБА_2 243 гривні 60 копійок судового збору в дохід держави.

Допустити негайне виконання рішення в межах платежу аліментів за один місяць.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10 - денний строк з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя М.М. Лях

Джерело: ЄДРСР 49092323
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку