open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Cправа № 2a-0770/3363/11

Ряд стат. звіту № 8.1.5

Код - 06

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 грудня 2011 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді Большакової О.О.,

при секретарі судового засідання Кречко Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ужгороді адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Іршавському районі до фізичної особи –підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-

встановив:

07 грудня 2011 року Державна податкова інспекція у Іршавському районі Закарпатської області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи –підприємця ОСОБА_1 про стягнення з відповідача заборгованості по єдиному податку у сумі 321 гривень 50 копійок.

Позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі, подав суду до початку судового засідання письмову заяву про розгляд справи за наявними у справі матеріалами за відсутності представника позивача.

Відповідач в судове засідання повторно не з'явився, належним чином повідомлявся про час та місце слухання справи за юридичною адресою за сім днів до початку розгляду справи. Відповідач заяви про відкладення слухання справи не подав, про причини неявки суду не повідомив. Письмових заперечень щодо задоволення позовних вимог до суду не надійшло.

Суд, дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, дійшов висновку про повне задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Відповідно до Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, 04 квітня 2011 року Іршавською райдержадміністрацією було проведено запис в реєстрі громадянина ОСОБА_1 як фізичної особи –підприємця за № 23130000000004469. Місце проживання фізичної особи –підприємця –місто Іршава, вулиця Франка, 13, Закарпатської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.

Фізична особа –підприємець ОСОБА_1 є платником податків і зборів, знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції у Іршавському районі, що підтверджується наявною в матеріалах справи Довідкою про взяття на облік платника податків і відповідно до п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року зобов’язаний сплачувати податки та збори у строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до статті 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

В порушення даної норми фізичною особою –підприємцем не було сплачено у належні строки єдиний податок в розмірі 321 гривень 50 копійок.

Фізична особа –підприємець ОСОБА_1 самостійно обрав для провадження своєї підприємницької діяльності спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, тобто, спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку згідно вимог Указу Президента України від 03.07.1998 №727/98 (у редакції Указу від 28.06.1999 №746/99) "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва".

Відповідно до ст.2 цього Указу ставка єдиного податку для СПД - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. У разі, коли платник єдиного податку здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої праці або за участю у підприємницькій діяльності членів його сім'ї, ставка єдиного податку збільшується на 50 відсотків за кожну особу.

Статтею 5 Указу Президента України від 03.07.1998 №727/98 (у редакції Указу від 28.06.1999 №746/99) "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" передбачено, що суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.

Відповідно до п.2 Порядку видачі свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПА України 29.10.1999 №599, зареєстрованого в Мін'юсті 02.11.1999 №752/4045, підставою для видачі Свідоцтва є подання суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою письмової заяви згідно з додатком 1 до цього порядку та платіжного документа, про сплату перерахування єдиного податку за період не менше, ніж календарний місяць. У разі щомісячної сплати єдиного податку, його сплата здійснюється не пізніше 20-го числа місяця, наступного за тим, в якому здійснювалася попередня сплата єдиного податку. Тобто, єдиний податок для фізичних осіб нараховується та сплачується авансом за місяць, що передує тому, в якому буде здійснюватись діяльність за спрощеною системою.

Ставки єдиного податку для суб’єктів господарської діяльності - фізичних осіб встановлено Рішенням сесії Іршавської районної ради від 26.03.2010 року № 648. Для видів діяльності, які обрав фізична особа –підприємець ОСОБА_1, а саме "роздрібна торгівля у неспеціалізованих магазинах" ставка єдиного податку становила 150 гривень в місяць.

У зв'язку із зазначеним, станом на 27.09.2011 року, за фізичною особою –підприємцем ОСОБА_1 рахується заборгованість по єдиному податку у розмірі 321 гривень 50 копійок, яка підтверджена матеріалами справи, а саме: довідкою про заборгованість відповідача станом на 27.09.2011 року №2505, копією облікової картки платника.

Відповідно до статті 16 Податкового кодексу України, якою передбачені обов'язки платника податків, одним із обов'язків є обов'язок сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до пункту 102.4 статті 102 Податкового кодексу України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.

Тому позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

постановив:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції у Іршавському районі до фізичної особи –підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи –підприємця ОСОБА_1 (Закарпатська область, місто Іршава, вулиця І. Франка, 13, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) заборгованість по єдиному податку у розмірі 321 (триста двадцять одна) гривня 50 (п’ятдесят) копійок.

Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова відповідно до ч. 1 ст.254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку не було подано.

Головуюча           О.О. Большакова

Постанова суду в повному обсязі виготовлена та підписана 09 грудня 2011 року.

Суддя О.О. Большакова

Вірно:

Суддя О.О. Большакова

Джерело: ЄДРСР 48881620
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку