open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа № 2a-0770/3361/11

Рядок статзвіту - 8.1.5

код - 06

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 грудня 2011 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої - судді Большакової О. О.,

при секретарі судового засідання Кречко Л. В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ужгороді адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Рахівському районі Закарпатської області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -

в с т а н о в и в:

12 жовтня 2011 року Державна податкова інспекція у Рахівському районі Закарпатської області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 про стягнення з фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 заборгованості за рахунок активів в розмірі 516 гривень.

Позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі, подав суду до початку судового засідання письмову заяву про розгляд справи за наявними у справі матеріалами за відсутності представника позивача.

Відповідач в судове засідання повторно не з'явився, належним чином повідомлявся про час та місце слухання справи за юридичною адресою за сім днів до початку розгляду справи. Відповідач заяви про відкладення слухання справи не подав, про причини неявки суду не повідомив. Письмових заперечень щодо задоволення позовних вимог до суду не надійшло.

Суд, дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, дійшов висновку про повне задоволення позовних вимог з наступних підстав.

20 вересня 2010 року Рахівською районною державною адміністрацією Закарпатської області було проведено державну реєстрацію фізичної особи – підприємця ОСОБА_1, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця Серії В03 № 550069. Місце проживання фізичної особи – підприємця –вулиця Довженка, 1, місто Рахів, Закарпатської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.

Фізична особа – підприємець ОСОБА_1 є платником податків і зборів, знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції у Рахівському районі Закарпатської області, що підтверджується наявною в матеріалах справи Довідкою про взяття на облік платника податків і відповідно до п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року зобов’язаний сплачувати податки та збори у строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до статті 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

В порушення даної норми фізичною особою – підприємцем не було сплачено у належні строки єдиний податок в розмірі 516 гривень.

Фізична особа – підприємець ОСОБА_1 самостійно обрала для провадження своєї підприємницької діяльності спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, тобто, спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку згідно вимог Указу Президента України від 03.07.1998 №727/98 (у редакції Указу від 28.06.1999 №746/99) "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва".

Згідно поданої заяви фізична особа – підприємець ОСОБА_1 надає послуги в сфері здавання в оренду власного нерухомого майна.

З 01.01.2011 року, фізична особа –підприємець ОСОБА_1 зобов’язана сплачувати податкове зобов’язання в сумі 86 гривень, враховуючи вимоги підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України та відповідно до ЗУ від 08.07.2010 року №2464-6 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» і наказу Міністерства фінансів України від 14.01.11 № 11 № Про бюджетну класифікацію та обліковій інформаційній системі органів ДПС сум єдиного податку, що сплачують юридичні та фізичні особи, які обрали спрощену систему оподаткування, припиняється розподіл органами Державного казначейства України сум єдиного податку, оскільки платники податку зобов’язані сплачувати окремо суму податку, що спрямовується до місцевого бюджету (43%) та контролюється органами ДПС .

В порушення п.2 Указу Президента „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва", ФОП ОСОБА_1 не сплачувала до бюджету належні суми по єдиному податку з фізичних осіб в результаті чого станом на 06.10.2011 р. виникла заборгованість в сумі 516 грн. що підтверджується особовою карткою та довідкою про борг відповідача.

У відповідності до пп 59.3 ст 59 Податкового Кодексу України підприємцю надіслано 27.04.2011 року податкову вимогу №622 на суму 86 грн.

Після вжиття заходів передбачених законодавством ФОП ОСОБА_1 не сплатила належні бюджету суми податків і, таким чином станом на 06.10.2011 р. за платником рахується податковий борг в сумі 516 гривень.

Відповідно до статті 16 Податкового кодексу України, якою передбачені обов'язки платника податків, одним із обов'язків є обов'язок сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Тому позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

постановив:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції у Рахівському районі Закарпатської області до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити повністю.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (вул. Довженка, буд. 1,смт. Ясіня,Рахівський район, Закарпатська область,90630) заборгованість по єдиному податку у розмірі 516 (п’ятсот шістнадцять) гривень .

Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги , встановленого цим Кодексом, якщо таку не було подано.

Суддя Большакова О.О.

Повний текст постанови підписано та складено 09 грудня 2011 року.

Суддя Большакова О.О.

Джерело: ЄДРСР 48881594
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку