open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Cправа № 2a-0770/3465/11

Ряд стат. звіту № 8.1.5

Код 05

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          16 січня 2012 року м. Ужгород

          Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гаврилка С.Є.

при секретарі судового засідання Скуби В.І.

за участю сторін:

представника позивача –ОСОБА_1;

представника відповідача –не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області до Ужгородської міської організації соціально-екологічної партії «Союз. Чорнобиль. Україна»про стягнення податкового боргу у розмірі 850 грн.,–

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 16 січня 2012 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 23 січня 2012 року.

До Закарпатського окружного адміністративного суду звернулася з позовною заявою Державна податкова інспекція у м. Ужгороді Закарпатської області до Ужгородської міської організації соціально-екологічної партії «Союз. Чорнобиль. Україна», якою просить, стягнути з Ужгородської міської організації соціально-екологічної партії «Союз. Чорнобиль. Україна»податковий борг 850 грн..

Обґрунтовуючи свої вимоги позивач вказує наступне. 25 березня 2011 року ДПІ у м. Ужгороді було проведено перевірку своєчасності подання податкової звітності. За результатами перевірки складено акт № 444/15-1, на підставі якого було прийнято податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1, яким визначено зобов’язання у розмірі 850 грн.. Вказаний розмір штрафної (фінансової) санкції відповідач не сплатив.

Під час судового розгляду даної справи представник позивача позовні вимоги підтримав повністю. Просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

В судові засідання, що проходили 22 листопада 2011 року та 16 січня 2012 року відповідач не забезпечив явку свого представника, хоча судом вживалися заходи щодо виклику відповідача, що передбачені Главою 3 Розділу II КАС України. Відповідачем не надано суду заперечень проти позову та інших доказів, які у нього є.

З’ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що Ужгородська міська організація соціально-екологічної партії «Союз. Чорнобиль. Україна»була зареєстрована Ужгородським міським управлінням юстиції, про що було видано свідоцтво про реєстрацію структурного утворення політичної партії від 24 березня 2003 року № 93 (а.с. 6).

Згідно листа Головного управління статистики у Закарпатській області № 04/3-07/4177 від 18 липня 2011 року, місцезнаходженням відповідача є: 88000, АДРЕСА_1 (а.с. 9).

Згідно акту № 444/15-1 від 25 березня 2011 року перевіркою встановлено, що платником податку не подано (несвоєчасно подано) податковий звіт про використання коштів неприбутковими установами й організаціями за 5 податкових періодів (а.с. 10).

Відповідачеві надсилалося повідомлення, яким запрошували платника податків до органів державної податкової служби, яка було вручене йому 29 березня 2011 року, що підтверджується корінцем повідомлення від 25 березня 2011 року та повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 11).

На підставі акту перевірки позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 29 березня 2011 року (а.с. 12), яким відповідачеві було визначено суму податкового зобов’язання за штрафними (фінансовими) санкціями з податку на прибуток організацій і підприємств споживчої кооперації, кооперативів та громадських об’єднань у розмірі 850 грн.. Вказане податкове повідомлення-рішення відповідача отримав 1 квітня 2011 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 12 (на звороті)).

Відповідачеві надсилалися податкова вимога № 329 від 15 квітня 2011 року, що підтверджується реєстром рекомендованих листів поданих в Ужгородський поштамт з поштовим штампом (а.с.13).

Податковий борг в розмірі 850 грн. підтверджується також розрахунком заборгованості та обліковою карткою платника (а.с.а.с. 5, 21).

Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.39 Податкового кодексу України, грошове зобов’язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов’язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.156 Податкового кодексу України, податкове зобов’язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.175 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання.

Відповідно до статті 49 пункту 49.1 Податкового кодексу України, податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.

Відповідно до статті 54 пункту 54.3 підпунктів 54.3.1 Податкового кодексу України, контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити суму грошових зобов’язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток або від’ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію.

Відповідно до статті 57 пункту 57.3 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов’язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов’язаний сплатити нараховану суму грошового зобов’язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Відповідно до статті 120 пункту 120.1 Податкового кодексу України, неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

З огляду на вищенаведене, у суду є всі підстави для задоволення позовних вимог.

Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд –

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області до Ужгородської міської організації соціально-екологічної партії «Союз. Чорнобиль. Україна»–задовольнити.

Стягнути з Ужгородської міської організації соціально-екологічної партії «Союз. Чорнобиль. Україна»податковий борг у розмірі 850 (восьмиста п’ятдесяти) грн..

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

          Головуючий                                                                                          Гаврилко С.Є.

Джерело: ЄДРСР 48881530
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку