open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

УХВАЛА

м. Черкаси

20 серпня 2014 року            Справа № 823/2411/14

Черкаський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Каліновської А.В.,

при секретарі судового засідання Будченку А.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до реєстраційної служби Звенигородського районного управління юстиції Черкаської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача – державний реєстратор прав на нерухоме майно реєстраційної служби Звенигородського району Черкаської області ОСОБА_2, Звенигородська державна нотаріальна контора, комунальне підприємство «Черкаське обласне об’єднане бюро технічної інвентаризації», про визнання протиправними дій та скасування рішення,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Звенигородського районного суду з вищезазначеним позовом, в якому просить визнати протиправними дії державного реєстратора прав на нерухоме майно реєстраційної служби Звенигородського районного управління юстиції Черкаської області ОСОБА_2 щодо відмови у внесенні змін у зв’язку із допущеною технічною помилкою до запису у Державному реєстрі відносно 17/25 частин будинку, який знаходиться за адресою: Черкаська область, м. Звенигородка, вул. Пролетарська, 80 за заявою, зареєстрованою у базі даних про реєстрацію заяв і запитів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно 04.04.2014 року о 12:02:41 год. за реєстраційним номером 6125971; визнати протиправним та скасувати рішення №12198692 від 04 квітня 2014 року, прийняте державним реєстратором прав на нерухоме майно реєстраційної служби Звенигородського району Черкаської області ОСОБА_2, про відмову у внесенні змін у зв’язку з допущеною технічною помилкою до запису у Державному реєстрі відносно 17/25 частин будинку, який знаходиться за адресою: Черкаська область, м. Звенигородка, вул. Пролетарська, 80; стягнути з реєстраційної служби Звенигородського районного управління юстиції Черкаської області на користь позивача судові витрати у сумі 2076 грн. 08 коп., з яких 2000 грн. 00 коп. за надання юридичної допомоги, 73 грн. 08 коп. судового збору та 03 грн. 00 коп. за банківське обслуговування.

Судом поставлено на обговорення питання щодо залучення до участі у справі в якості другого відповідача – державного реєстратора прав на нерухоме майно реєстраційної служби Звенигородського району Черкаської області ОСОБА_2.

Представники позивача та відповідача, а також третя особа – державний реєстратор прав на нерухоме майно реєстраційної служби Звенигородського району Черкаської області ОСОБА_2 не заперечили щодо залучення до участі у справі в якості другого відповідача – державного реєстратора прав на нерухоме майно реєстраційної служби Звенигородського району Черкаської області ОСОБА_2.

Треті особи які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача – Звенигородська державна нотаріальна контора та комунальне підприємство «Черкаське обласне об’єднане бюро технічної інвентаризації» про час, дату та місце проведення судового засідання повідомлені належним чином, представників до суду не направили, подали клопотання про розгляд справи за відсутності своїх представників.

В силу ч.1 ст. 52 Кодексу адміністративного судочинства України суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.

Відповідно до ч.3 ст.52 КАС України якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. У разі відмови у задоволенні адміністративного позову до такого відповідача понесені позивачем витрати відносяться на рахунок держави.

Представник позивача згоди щодо заміни відповідача не надав, однак не заперечив щодо залучення до участі у справі в якості другого відповідача – державного реєстратора прав на нерухоме майно реєстраційної служби Звенигородського району Черкаської області ОСОБА_2.

Відповідно до положень ст. 8 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004р. №1952-VІ орган державної реєстрації прав проводить державну реєстрацію прав та їх обтяжень або відмовляє у їх реєстрації.

Згідно положень ст. 9 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державний реєстратор приймає рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, про відмову в державній реєстрації, про її зупинення, внесення змін до Державного реєстру прав.

З огляду на встановлені у суді обставини, вбачається за доцільне залучити до участі у справі в якості другого відповідача – державного реєстратора прав на нерухоме майно реєстраційної служби Звенигородського району Черкаської області ОСОБА_2.

Керуючись ст.52 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Залучити державного реєстратора прав на нерухоме майно реєстраційної служби Звенигородського району Черкаської області ОСОБА_2 до участі в адміністративній справі 823/2411/14 в якості другого відповідача.

Про прийняте рішення повідомити осіб, які беруть участь у справі.

Направити (вручити) копію даної ухвали залученим особам або їх представникам.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя А.В. Каліновська

Повний текст ухвали виготовлено 22 серпня 2014 року.

Джерело: ЄДРСР 48057970
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку