open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 серпня 2015 р.                                                              Справа №818/2552/15

Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Діска А.Б. розглянувши у письмовому провадженні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області до Приватного виробничо-комерційного підприємства "Гермес-транс" про стягнення податкового боргу,-

В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція у м. Сумах Головного управління Міндоходів у Сумській області (далі по тексту –позивач, ДПІ у м. Сумах) звернулась до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Гермес-транс" (далі по тексту –відповідач, ТОВ "Гермес-транс"), в якому просить суд стягнути з відповідача за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих такого платника податків та готівки, що належить такому платнику податків на користь держави податковий борг по єдиному податку з юридичних осіб у сумі 3481,38 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідач як юридична особа, всупереч вимог п.п 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового Кодексу України своєчасно не сплачує податки та збори, а тому станом на 20.04.2015 року має податковий борг за узгодженими грошовими зобов’язаннями з єдиного податку з юридичних осіб у вказаній сумі.

Відповідно до ст.59 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI відповідачу була направлена податкова вимога.

Представники сторін у судове засідання не з’явилися, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

Представником позивача надано клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про день, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, відповідно до вимог ч.4 ст.33 КАС України.

Відповідно до вимог ч.6 ст. 12 та ч.1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання по справі не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ТОВ "Гермес - Транс" зареєстроване як юридична особа та включене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.12-13 ).

Відповідач є платником податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України.

06.02.2015 року відповідачем до ДПІ у м. Сумах було подано податкову декларацію платника єдиного податку - юридичної особи №9080232319 ( а.с.6 ), якою самостійно визначено суму яка підлягає сплаті в розмірі 3 485,00 грн. У зв`язку з переплатою в сумі 3,62 грн., розмір не сплаченого зобовязання по вказаній декларації складає 3481,38 грн. Відповідно до розрахунку суми податкового боргу відповідачем не сплачено самостійно узгодженої суми.

Відповідно до ст. 16.1.4 Податкового кодексу України до обов’язків платників податків входить сплата належних сум податків і зборів у встановлені законами терміни.

За змістом п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового Кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно п. 54.1 ст. 54 Податкового Кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно п. 57.1 ст. 57 Податкового Кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

На підставі п.п.14.1.175 п.14.1 ст. 14 Податкового Кодексу України сума узгодженого грошового зобов’язання не сплаченого відповідачем у встановлений строк набрала статусу податкового боргу.

Вказана заборгованість ТОВ "Гермес-транс" підтвержується розрахунками податкового боргу ( а.с. 4-5 ), витягом з інтегрованої картки платника податка ( а.с. 8-9 ), податковою декларацією (а.с. 6 ).

Таким чином, на час розгляду справи відповідач має податковий борг за узгодженими грошовими зобов’язаннями в сумі 3 481,38 грн.

Враховуючи, що узгоджена сума податкового зобов’язання, всупереч вимог податкового законодавства своєчасно та в повному обсязі не була сплачена, заборгованість на час розгляду справи відповідачем не погашена, доказів погашення боргу відповідач не надсилав, суд приходить до висновку, що вимоги позивача про стягнення податкового боргу є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області до Приватного виробничо-комерційного підприємства "Гермес-транс" про стягнення податкового боргу – задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Приватного виробничо-комерційного підприємства "Гермес-транс" (ЄДРПОУ 23821490 АДРЕСА_1, 40030 ) за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих такого платника податків та готівки, що належить такому платнику податків податковий борг по єдиному податку з юридичних осіб у сумі 3481 (три тисячі чотириста вісімдесят одна) грн. 38 коп. на користь місцевого бюджету м. Суми ( р/р №31119009700002, одержувач УК у м. Сумах, код одержувача 37970593, банк одержувача ГУ ДКСУ в Сумській області, МФО банка одержувача 837013.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                               (підпис)                     А.Б. Діска

З оригіналом згідно           

Суддя                                                                                 А.Б. Діска

Джерело: ЄДРСР 48057628
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку