open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"14" квітня 2010 р.

справа № 2а-1352/1115/09

Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого судді:                    Кожана М.П.

          суддів:                     Проценко О.А. Туркіної Л.П.

при секретарі судового засідання: Ганноченко А.О.

за участю представників сторін:

від позивачів- не з’явився

від відповідача - не з’явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Новомиргородському районі Кіровоградської області

на постанову : Новомиргородського районного суду Кіровоградської області від 17.09.2009р. у справі № 2а-1352/1115/09

за позовом: ОСОБА_1,

ОСОБА_2,

ОСОБА_3,

ОСОБА_4

до: Управління Пенсійного фонду України в Новомиргородському районі Кіровоградської області

про: стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги "Дітям війни", -

в с т а н о в и л а:

У серпні 2009 року позивачи звернулись до суду з позовною заявою, в якій просять відновити пропущений строк для звернення до суду за захистом моїх порушених прав за період з 01.01.2006р. по теперішний час. Визнати відмову відповідача щодо нарахуваня і виплати несплаченої позивачам державної соціальної допомоги як дитині війни з 01.01.2006р. по теперішний час незаконною; зобов'язати відповідача протягом 5 календарних днів з дня набрання судовим рішенням чинності нарахувати позивачу до виплати та виплатити у повному обсязі недоплачену позивачам як дитині війни щомісячну державну соціальну 30% надбавку, що передбачена ст.6 Законом України "Про соціальний захист дітей війни" починаючи з 01.01.2006р. по 31.12.2008р. загальною сумою 3891грн.90коп.

Постановою Новомиргородського районного суду Кіровоградської області від 17 вересня 2009року позовні вимоги задоволено частково. Визнано дії відповідача щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплаті щомісячної грошової надбавки до пенсії, як особам, що мають статус діти війни, ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_3, за період з 09.07. по 31.12.2007р., а також з 22.05. по 31.12.2008р., відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітейвійни" - неправомірними. Зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату щомісячної грошової надбавки до пенсії, як особам, що мають статус дітей війни, ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_3 з 22.05.2008р., відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни"

Не погодившись з постановою суду першої інстанції відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати постанову та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволені позовних вимог у зв`язку з порушенням судом норм матеріального права.

Перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що позивач відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 1 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” має статус дитини війни, що підтверджується відміткою в пенсійному посвідченні.

Відповідно до ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” (в редакції до 28.12.2007 року) дітям війни, пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Дія ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” була призупинена п. 12 статті 71 і ст. 111 Закону України “Про Державний бюджет України на 2007 рік”.

Рішенням Конституційного Суду України № 6-рп від 9 липня 2007 року положення Закону України “Про Державний бюджет України на 2007 рік” щодо призупинення дії положення ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” визнані неконституційними.

Законом України “Про державний бюджет України на 2009р.”не призупинено дію ст.. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”.

Таким чином, після прийняття рішення Конституційним Судом України відповідач повинен був здійснити перерахунок пенсії позивача та здійснити виплати у розмірах, передбачених Законом.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач будь-яких дій, пов’язаних з перерахунком пенсії позивачу в частині її підвищення відповідно до положень ст. 6 Закону “Про соціальний захист дітей війни” не здійснював, а також не проводив виплату.

За таких обставин колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що відповідач припустився бездіяльності щодо своєчасного перерахунку та виплати пенсії в розмірі, передбаченому ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”.

Згідно з частини 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003року №1058-IV мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Колегія суддів вважає за необхідне прийняти у своїх висновках поняття “мінімальна пенсія за віком”, про яке йдеться в ст. 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, оскільки саме це правове визначення застосовується виключно в діях відповідача під час визначення пенсій громадянам та їх призначення.

Положення ст. 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” не є перешкодою для застосування даної величини (мінімального розміру пенсії за віком) до обрахування інших пенсій чи доплат пов'язаних з мінімальною пенсією за віком, оскільки чинним законодавством не встановлено іншого, крім передбаченого частиною першою статті, мінімального розміру пенсії за віком.

За таких обставин колегія суддів приходить до висновку, що судом першої інстанції порушено норми процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

З врахуванням вищевикладеного, колегія суддів вважає за необхідне скасувати судове рішення суду першої інстанції.

Керуючись ст. ст. 197, 198, 202, 205, 207 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

Постановила :

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Новомиргородському районі Кіровоградської області на постанову Новомиргородського районного суду Кіровоградської області від 17.09.2009р. у справі № 2а-1352/1115/09 –залишити без задоволення.

Постанову Новомиргородського районного суду Кіровоградської області від 17.09.2009р. у справі № 2а-1352/1115/09 –скасувати.

Позов задовольнити частково.

Визнати дії відповідача щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплаті щомісячної грошової надбавки до пенсії, як особам, що мають статус діти війни, ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_3, за період з 22.05.2008р. по 31.12.2008р., відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітейвійни" - неправомірними.

Зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату щомісячної грошової надбавки до пенсії, як особам, що мають статус дітей війни, ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_3 з 22.05.2008р. по 31.12.2008р., відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", з урахуванням різниці, яка була виплачена у цей період.

Постановою суду набирає чинності з моменту її проголошення та може бути оскаржена у місячний строк до Вищого адміністративного суду України шляхом подання касаційної скарги.

Головуючий суддя:                                                             М.П. Кожан

Судді :                                                                        О.А. Проценко

ОСОБА_6

Джерело: ЄДРСР 47290478
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку