open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

          УХВАЛА

          ІМЕНЕМ УКРАЇНИ          

"09" квітня 2010 р.

справа № 2а-244/09/0811

          Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді: Кожана М.П.

суддів:                     Проценко О.А. Туркіної Л.П.

розглянувши в порядку письмового провадження в м.Дніпропетровську апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Кам"янсько-Дніпровському районі на постанову: Кам'янсько-Дніпровського районного суду Запорізької області від 02 червня 2009 р. у справі № 2а-244/09/0811

за позовом ОСОБА_1

до Управління Пенсійного фонду України в Кам"янсько-Дніпровському районі

про поновлення строку та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги "Дітям війни",-

в с т а н о в и л а:

У травні лютому 2009року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою, в якій просить відновити пропущений строк для звернення до суду за захистом порушених прав, свобод та інтересів за період з 01.01.2006р. до 31.12.2008р.; визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не здійснення перерахунку та невиплати позивачу у повному обсязі надбавки до пенсії згідно Закону України "Про соціальний захист дітей війни" за період з 01.01.2006р. по 31.12.2008р.; зобов'язати відповідача здійснити позивачу перерахунок та виплату надбавки до пенсії, згідно до Закону України "Про соціальний захист дітей війни" за період з 01.01.2006р. по 31.12.2008р. у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

Постановою Кам'янсько-Дніпровського районного суду Запорізької області від 02.06.2009р. по справі № 2а-244/09 позовні вимоги задоволено частково, визнано бездіяльність відповідача, щодо не здійснення перерахунку та невиплати позивачу у повному обсязі надбавки до пенсії згідно Закону України "Про соціальний захист дітей війни" за період з 22.05.2008р. по 31.12.2008р. протиправною. Зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату надбавки до пенсії, згідно до Закону України "Про соціальний захист дітей війни" за період з 22.05.2008р. по 31.12.2008р. у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

В іншій частині позовних вимог відмовлено.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати постанову та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволені позивних вимог позивачу.

Розпорядженням в.о голови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду ОСОБА_2 від 14 жовтня 2009 року дану справу передано на розгляд колегії суддів у складі: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5.

Перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що позивач відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 1 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” має статус дитини війни, що підтверджується відміткою в пенсійному посвідченні.

Відповідно до ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” (в редакції до 28.12.2007 року) дітям війни, пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Дія ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” була призупинена п. 12 статті 71 і ст. 111 Закону України “Про Державний бюджет України на 2007 рік”.

Рішенням Конституційного Суду України № 6-рп від 9 липня 2007 року положення Закону України “Про Державний бюджет України на 2007 рік” щодо призупинення дії положення ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” визнані неконституційними.

Законом України “Про державний бюджет України на 2009р.”не призупинено дію ст.. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”.

Таким чином, після прийняття рішення Конституційним Судом України відповідач повинен був здійснити перерахунок пенсії позивача та здійснити виплати у розмірах, передбачених Законом.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач будь-яких дій, пов’язаних з перерахунком пенсії позивачу в частині її підвищення відповідно до положень ст. 6 Закону “Про соціальний захист дітей війни” не здійснював, а також не проводив виплату.

За таких обставин колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що відповідач припустився бездіяльності щодо своєчасного перерахунку та виплати пенсії в розмірі, передбаченому ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”.

Згідно з частини 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003року №1058-IV мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Колегія суддів вважає за необхідне прийняти у своїх висновках поняття “мінімальна пенсія за віком”, про яке йдеться в ст. 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, оскільки саме це правове визначення застосовується виключно в діях відповідача під час визначення пенсій громадянам та їх призначення.

Положення ст. 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” не є перешкодою для застосування даної величини (мінімального розміру пенсії за віком) до обрахування інших пенсій чи доплат пов'язаних з мінімальною пенсією за віком, оскільки чинним законодавством не встановлено іншого, крім передбаченого частиною першою статті, мінімального розміру пенсії за віком.

За таких обставин колегія суддів приходить до висновку, що судом першої інстанції було повно встановлені обставини справи та надана правильна юридична оцінка, у зв’язку з чим підстави для задоволення апеляційної скарги та скасування постанови суду відсутні.

Керуючись ст. ст. 197, 198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів, -

у х в а л и л а :

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Кам"янсько-Дніпровському районі на постанову Кам'янсько-Дніпровського районного суду Запорізької області від 02 червня 2009 р. у справі № 2а-244/09/0811 –залишити без задоволення.

Постанову Кам'янсько-Дніпровського районного суду Запорізької області від 02 червня 2009 р. у справі № 2а-244/09/0811–залишити без змін.

Ухвала суду набирає чинності з моменту її проголошення та може бути оскаржена у місячний строк до Вищого адміністративного суду України шляхом подання касаційної скарги.

Головуючий суддя:                                                             М.П. Кожан

Судді:                                                                                О.А. Проценко

                                                                                  ОСОБА_5

Джерело: ЄДРСР 47290475
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку