open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

і м е н е м У к р а ї н и

14 квітня 2015 року

справа № 804/17267/14

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Уханенка С.А.

суддів: Богданенка І.Ю. Дадим Ю.М.

за участю секретаря судового засідання: Сколишева О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську апеляційну скаргу Новомосковської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 26 листопада 2014 р. по справі за позовом Новомосковської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до товариства з обмеженою відповідальністю "МКГ-Бізнес", державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Новомосковського міськрайонного управління юстиції Дніпропетровської області про зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

У жовтні 2014 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив зобов'язати державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Новомосковського міськрайонного управління юстиції Дніпропетровської області скасувати державну реєстрацію запису від 19.03.2014 №14561050004021976, пов'язану зі змінами в установчих документах ТОВ "МКГ-Бізнес", якою було змінено відомості про місцезнаходження на наступні: 51200, Дніпропетровська область, м.Новомосковськ, вул.Сучкова,257.

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 26 листопада 2014 р. у задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Не погодившись з постановою суду, позивач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить скасувати оскаржувану постанову та задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги, суд дійшов висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що товариство з обмеженою відповідальністю "МКГ-Бізнес" 02.07.2013 р. зареєстроване як юридична особа та з 03.07.2013 року перебувала на обліку Дергачівської ОДПІ ГУ Міндоходві у харківській області.

Згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 26.09.2014 року, 19.03.2014 року реєстраційною службою Дергачівського районного управління юстиції Харківської області була здійснена державна реєстрація змін до установчих документів товариства з обмеженою відповідальністю "МКГ-Бізнес", а саме зміна місцезнаходження юридичної особи (запис №14561050004021976).

Працівниками Новомосковської ОДПІ було здійснено перевірку місцезнаходження платника податків, за наслідками якої було складено акт перевірки від 18.04.2014 року №2112 відповідно до якого встановлено відсутність ТОВ "МКГ-Бізнес" за юридичною адресою: 51200, м.Новомоскоськ, вул.Радянська, 257.

На підставі запиту від 18.04.2014 №25 відділом податкової міліції Новомосковської ОДПІ було проведено заходи, щодо встановлення фактичного місцезнаходження ТОВ "МКГ-Бізнес" в результаті яких було встановлено, що за зареєстрованим місцезнаходженням:51200, Дніпропетровська область, місто Новомосковськ, вул. Радянська, 257 - ТОВ "МКГ-Бізнес" не встановлено (довідка про встановлення фактичного місцезнаходження платника податків від 12.05.2014 №11793/7/04-10-07-07).

Також, Новомосковською ОДПІ на адресу Державного реєстратора Реєстраційної служби Новомосковського міськрайонного управління юстиції Дніпропетровської області було направлено повідомлення про відсутність платника податків за місцезнаходженням від 12.05.2014 №13/9/04-08-18-26 на підставі якого у відношенні ТОВ "МКГ-Бізнес" було внесено інформацію щодо відсутності юридичної особи за вказаною адресою (запис №12291440006003314).

Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що не встановлено підстав для скасування державної реєстрації змін до установчих документів відповідача, визначених ст. 31 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців". Крім того, наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням є підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи відповідно до ст. 38 вказаного закону.

Суд апеляційної інстанції погоджується з такими висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п. 67.2 ст. 67 ПК України органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо, зокрема, скасування державної реєстрації змін до установчих документів.

Ст. 4 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" встановлено, що державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців це засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.

Зміни до установчих документів юридичної особи, а також зміна прізвища та/або імені, та/або по батькові (далі - імені) або місця проживання фізичної особи - підприємця підлягають обов'язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру в порядку, встановленому цим Законом.

Згідно з ч. 1 ст. 6 вказаного Закону державний реєстратор на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці проводить державну реєстрацію змін до установчих документів юридичних осіб та державну реєстрацію зміни імені або місця проживання фізичних осіб -підприємців.

Ст. 31 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" передбачено підстави для скасування державної реєстрації змін до установчих документів, а саме: постановлення судового рішення щодо скасування рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу про внесення змін до установчих документів юридичної особи, або про визнання повністю або частково недійсними змін до установчих документів юридичної особи. У день набрання законної сили судовим рішенням суд надсилає його державному реєстратору для внесення запису про судове рішення щодо скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи.

Судом не встановлено таких обставин, які відповідно до ст. 31 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", є підставою для скасування в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців реєстраційного запису про державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи про зміну місцезнаходження відповідача.

Доводи позивача про фактичну відсутність відповідача за зареєстрованим місцезнаходженням, як на підставу скасування державної реєстрації змін до установчих документів підприємства є безпідставними, з огляду на те, що факт відсутності юридичної особи за її місцезнаходженням є підставою, відповідно до вимог ч. 2 ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", для внесення запису до Єдиного державного реєстру про таку відсутність та звернення податкового органу до суду з позовом про припинення юридичної особи, а не скасування державної реєстрації змін до установчих документів.

За таких обставин, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про відмову в задоволенні позову. Судом першої інстанції ухвалено законне та обґрунтоване рішення, яке постановлено з дотриманням норм матеріального і процесуального права.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування постанови не вбачається.

Керуючись ст. ст. 198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -

у х в а л и в:

Апеляційну скаргу Новомосковської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області - залишити без задоволення.

Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 26 листопада 2014 р. - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів.

Головуючий: С.А. Уханенко

Суддя: І.Ю. Богданенко

Суддя: Ю.М. Дадим

Джерело: ЄДРСР 47290432
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку