open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 357/7911/15-ц

2/357/2862/15

Категорія 42

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 липня 2015 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючого судді – Кошель Л. М. ,

при секретарі – Вангородська О. С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Біла Церква цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення порядку користування квартирою,

В С Т А Н О В И В :

Позивачки звернувся до суду з позовом про встановлення порядку користування квартирою, посилаючись на те, що їй на праві власності належить 3\4 частки квартири АДРЕСА_1, відповідачці належить 1\4 частка даної квартири. Оскільки між співвласниками виникають конфлікти з приводу користування квартирою та оплатою комунальних послуг, позивачка просила вирішити спір у судовому порядку та виділити їй у користування житлову кімнату площею 17,20 кв.м , а відповідачці - житлову кімнату площею 15,70 кв.м з балконом 0,90 кв.м , приміщення коридору, кухні, туалету, ванної кімнати – залишити у їхньому спільному користуванні.

Позивачка в судове засідання не з»явилася, направила до суду заяву про підтримання позовних вимог та розгляд справи за її відсутності.

Відповідачка надала до суду заяву про визнання позову та розгляд справи за її відсутності.

Відповідно до ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Згідно ст.319 ЦК України власник володіє, користується і розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

Згідно ст.356 ЦК України власність двох чи більше осіб із визначенням часток кожного з них у праві власності є спільною частковою власністю.

Згідно ст. 358 ЦК України право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою. Співвласники можуть домовитися про порядок володіння та користування майном, що є їхньою спільною частковою власністю. Кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності.

Згідно ч.1 ст.405 ЦК України члени сім»ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону. Житлове приміщення, яке вони мають право займати, визначається його власником.

Судом встановлено, що квартира АДРЕСА_2 належить сторонам ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на праві спільної часткової власності, позивачці – 3\4 частки на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 08.09.2006 р., відповідачці – 1\4 частка на підставі свідоцтва про право на спадщину від 05.02.2003 р.

Вищевказана квартира є двохкімнатною, житлова площа - 32,9 кв.м, загальна з балконом - 48,20 кв.м, житлові кімнати ізольовані, площею 17,20 кв.м та 15,70 кв.м з виходом на балкон 0,90 кв.м , має приміщення коридору, кухні , ванної кімнати, туалету.

Згідно довідки КП БМР ЖЕК-1 в даній квартирі зареєстровані : позивачка ОСОБА_1 та її малолітні діти ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, а також відповідачка ОСОБА_2

Оцінивши всі обставини справи, суд прийшов до висновку про задоволення позову та визначення порядку користування квартирою № 19 в буд.41 по вул. Червоноармійській в м.Біла Церква між її співвласниками за варіантом, запропонованим позивачкою.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.358, 391,405 ЦК України, ст.ст.10,11,60,61,88, 174, 209-218 ЦПК України, суд,

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити.

Встановити порядок користування квартирою № 19 в буд. 41 по вул..Червоноармійській в м.Біла Церква Київської області між співвласниками ОСОБА_1 до ОСОБА_2.

Виділити в користування ОСОБА_1 та її неповнолітнім дітям ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, житлову кімнату площею 17,20 кв.м .

Виділити в користування ОСОБА_2 житлову кімнату площею 15,70 кв.м з балконом 0,90 кв.м.

Приміщення кухні, туалету, коридору, ванної кімнати – залишити в спільному користуванні сторін.

Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області через Білоцерківський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя

ОСОБА_5

Джерело: ЄДРСР 47241118
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку