open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Красилівський районний суд Хмельницької області

Справа № 2209/2638/12

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15.02.2013 м.Красилів

Красилівський районний суд

Хмельницької області в складі:

головуючого – судді Вознюка Р.В.

при секретарі Басистій Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Красилові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі про визнання протиправною відмову в обчисленні пенсії із суми заробітної плати нарахованої та виплаченої за роботу в зоні відчуження,

ВСТАНОВИВ:

20 листопада 2012 року до суду з вказаним позовом звернувся ОСОБА_1 посилаючись на те, що на підставі наказу №32-а від 29 квітня 1986 року директора Красилівського міжгосподарського підприємства по відгодівлі худоби він, як водій був відряджений в зону відчуження для евакуації великої рогатої худоби, 30, 31 квітня 1986 року та з 01 по 05 травня 1986 року виконував роботи по ліквідації наслідків аварії на промисловій зоні ЧАЕС. Він має статус учасника ліквідації аварії на ЧАЕС 1-ї категорії, інваліда 3-ї групи. На підставі довідки керівника за місцем роботи – Красилівським міжгосподарським підприємством по відгодівлі худоби йому виплачено заробітну плату за роботу в зоні відчуження за період відчуження за період : 30 - 31 квітня 1986 року в сумі 175,64 крб., з 1 по 5 травня 1986 року в сумі 502,58 крб. Управління Пенсійного Фонду в Красилівському районі на підставі цих документів вперше було призначено і виплачено державну та додаткову пенсії як інваліду 3-ї групи ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в межах фактичних збитків. З 01 січня 2012 року пенсію призначено на підставі постанови КМ України №1210 від 23 листопада 2011 року. УПФ України в Красилівському районі призначало мінімальний розмір пенсії. На його вимогу від 10 вересня 2012 року зробити обчислення розміру державної пенсії із заробітної плати в зоні відчуження листом від 18 вересня 2012 року було відмовлено на підставі довідки Красилівського міжгосподарського підприємства по відгодівлі худоби з тих підстав, що у відомостях обліку нарахування заробітної плати за місцем роботи не зазначено, що його нараховано та виплачено заробітну плату за роботу по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Вважає таку відмову незаконною, підстави такими, що позбавляють його законного права на належне пенсійне забезпечення, в зв'язку з цим просить суд відмову відповідача в обчисленні пенсії учаснику ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС 1- категорії, інваліду 3-ї групи ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС із заробітної плати одержаної за роботу в зоні відчуження визнати неправомірною та зобов'язати його провести обчислення державної пенсії із заробітної плати, одержаної за роботу у зоні відчуження з 01 по 05 травня 1986 року на підставі довідки №12 від 05 лютого 2013 року, виданої Красилівським міжгосподарським підприємством по відгодівлі худоби, здійснити перерахунок та виплачувати державну пенсію з врахуванням виплачених сум з січня 2012 року.

В судове засіданні позивач не з’явився, надіслав до суду заяву, в якій позовні вимоги підтримав, просив справу слухати за його відсутності

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, надіслав до суду заяву, в якій позовні вимоги не визнав.

Суд, розглянувши матеріали справи, дослідивши письмові докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Позивач являється учасником ліквідації аварії внаслідок Чорнобильської катастрофи 1-ї категорії.

01.02.1994 року позивач був визнаний інвалідом третьої групи в зв'язку з захворюванням, пов'язаним з роботами внаслідок ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, та йому встановлено 50% втрати працездатності.

ОСОБА_1 працював на Красилівському міжгосподарську підприємстві, був відряджений як водій в зону відчуження, де брав участь в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та працював в період з 30 по 31 квітня та з 01 травня по 05 травня 1986 року.

З оглянутої пенсійної справи ОСОБА_1 встановлено, що 01 січня 2012 року йому було призначена пенсія по інвалідності в розмірі 1899 грн..

На вимогу позивача зробити перерахунок пенсії, виходячи із заробітку, одержаного в період роботи в зоні відчуження, відповідач у своїй відповіді від 18 вересня 2012 року №92/к-4 йому відмовив, зазначивши, зокрема, що обчислити пенсію по інвалідності із заробітної плати за роботу в зоні відчуження відповідно до Постанови кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» немає можливості, оскільки при перевірці первинних документів встановлено, що у відомостях обліку нарахування заробітної плати за 1986 рік заробітна плата за роботу в Чорнобилі не зазначена.

Ці обставини підтверджуються:посвідченням громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, серії А №046910, виданого на ім’я ОСОБА_1; наказом №32-а від 30 травня 1997 по Красилівському міжгосподарському підприємству по відгодівлі худоби; посвідченням про відрядження від 29 квітня 1986 року; довідкою №12 від 05 лютого 2013 року; листом управління пенсійного фонду в Красилівському районі №92/к-4 від 18 вересня 2012 року.

Відповідно до ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986 – 1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно з законодавством.

З 01 січня 2012 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», якою було затверджено Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до пункту 7 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 №1210, пенсії призваних на військові збори військовозобов’язаних , які брали участь в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та працювали у зоні відчуження в 1986-1990 роках, призначаються виходячи із заробітної плати, яку вони одержували за основним місцем роботи, з урахуванням фактично відпрацьованого часу у зоні відчуження, характеру виконуваної роботи, місця і тривалості робочого дня (незалежно від періоду проведення розрахунку оплати праці за умови, якщо такий розрахунок проведено на підставі первинних документів про місце роботи і тривалість робочого дня згідно із сумарною кратністю оплати праці, встановленою у відповідні періоди за зонами небезпеки: у ІІІ зоні – 5, ІІ - 4, І - 3). При цьому в усіх випадках заробітна плата для розрахунку пенсії не повинна бути нижчою від фактично одержаної суми у зазначений період.

Приймаючи до уваги те, що відповідно до частини 2 статті 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову та те, що первинні документи , на підставі яких Красилівським міжгосподарським підприємством по відгодівлі худоби ОСОБА_1 видано довідку про фактичну заробітну плату за роботу в зоні відчуження, з якої визначається пенсія не збереглися у зв’язку з давністю, а зазначена довідка раніше приймалась УПФ України в Красилівському районі для призначення та перерахунку пенсії позивача і претензій щодо її достовірності не виникало, суд вважає, що недостовірність цієї довідки повинна бути доведена відповідачем, а не навпаки, при цьому суд не визнає доказом недостовірності довідки, на який посилається відповідач, відсутність первинних документів, які не збереглися за давністю. Інших доказів, які б підтверджували недостовірність вищевказаної довідки, відповідачем суду не надано, відсутні будь-які судові рішення про скасування цієї довідки чи визнання її нечинною, а тому цю довідку слід визнати дійсною.

За таких обставин суд прийшов до висновку, що відповідач неправомірно відмовив позивачу у перерахунку пенсії по інвалідності, що настала внаслідок захворювання, пов'язаного з роботами по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС із заробітної плати одержаної за роботу в зоні відчуження у м. Чорнобилі Київської області у період з 01 травня по 05 травня 1986 року.

Відповідно до ч.1 пункту 1 ст.256 КАС України, суд допускає негайне виконання постанови про присудження виплати пенсії у межах суми стягнення за один місяць.

Керуючись ст. ст. 6, 9, 11, 17, 71, 158-163 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати незаконною відмову управління Пенсійного Фонду України у Красилівському районі в обчисленні пенсії учаснику ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС 1-ї категорії, інваліду 3-ї групи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ОСОБА_1 заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження з 01 травня 1986 року по 5 травня 1986 року.

Розпорядження начальника управління Пенсійного Фонду у Красилівському районі Хмельницької області від 01 січня 2012 року про виплату ОСОБА_1 державної пенсії в мінімальному розмірі з січня 2012 року визнати нечинним та скасувати.

Зобов 'язати Управління Пенсійного Фонду України в Красилівському районі Хмельницької області обчислити державну пенсію ОСОБА_1 із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження з 01 травня 1986 року по 5 травня 1986 року на підставі довідка №12 від 05 лютого 2013 року та здійснити перерахунок та виплату державної пенсії з врахуванням виплачених сум з 1 січня 2012 року.

Зобов 'язати Управління Пенсійного Фонду України в Красилівському районі Хмельницької області подати до суду звіт про виконання вказаної постанови у встановлений законом строк.

Допустити негайне виконання постанови у межах суми стягнень за один місяць.

Постанову може бути оскаржено до Вінницького апеляційного Адміністративного суду через Красилівський районний суд Хмельницької області шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови викладеної в повному обсязі.

Суддя:

ОСОБА_2

Джерело: ЄДРСР 46657761
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку