open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 639/12007/14-к

                                                                                           1-кс/639/1116/14

УХВАЛА

іменем України

09 грудня 2014 року                                                                      м. Харків

Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Харкова Макаров В.О. при секретарі Джулфаєві А.С, за участі прокурора Литвиненка А.О., слідчого Коваленка О.В., розглянувши внесене в кримінальному провадженні № 12014220670000050 від 21.08.2014 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 320 КК України, старшим слідчим ОВС СЧ СВ УМВС України на Південній залізниці капітаном міліції ОСОБА_1 та погоджене зі старшим прокурором відділу 07/2/3 прокуратури Харківської області молодшим радником юстиції ОСОБА_2, клопотання про проведення обшуку, -

встановити:

До суду надійшло клопотання старшого слідчого ОВС СЧ СВ УМВС України на Південній залізниці ОСОБА_1 про проведення обшуку.

В клопотанні вказано, що слідчим відділом УМВС України на Південній залізниці проводиться досудове розслідування за матеріалами кримінального провадження за фактом порушення посадовими особами ДП «Південна залізниця» правил перевезення прекурсорів, з попередньою правовою кваліфікацією, передбаченою ч.1 ст.320 КК України.

В ході проведення досудового слідства було встановлено, на протязі 2014 року посадовими особами ДП «Південна залізниця» в порушення вимог п.19 ст.9 ЗУ «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» та ст. 26 ЗУ «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» здійснено перевезення залізницею без відповідної ліцензії вантажі сірчаної та соляної кислот, які входять до списку №2 таблиці IV «Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Відповідно до залізничних накладних, відправником являється ДП «Схід гірничо-збагачувальний комбінат», ст. Жовті води II юридична адреса: Дніпропетровська обл., м. Жовті Води, вул. Горького, буд.2., одержувач ТОВ «виробничо-переробний завод Рекаст», вантаж слідує до ст. Харків-Сортувальний Південної залізниці, юридична адреса: м. Харків, провулок Криничний, буд.10., вид небезпечного вантажу «Корозійне», найменування вантажу Код ООН 1830 «Кислота сірчана» клас №8, власник цистерни ТОВ фірма «ТОРГСЕРВІС», вантаж завантажено відправником.

В ході проведення досудового розслідування встановлено, що відповідно до довідки Державної служби України з контролю за наркотиками встановлено, що ТОВ «ВПЗ «Рекаст» 10 вересня 2013 року отримало ліцензію серія АЕ №190285 (термін дії 07.02.2013 по 07.02.2018) на право провадження господарської діяльності з придбання, зберігання, використання прекурсорів списку №2 таблиці IV Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Згідно відомості про відповідність матеріально-технічної бази Ліцензійним умовам провадження зазначеного виду господарської діяльності, наявність нормативно-правових документів у тому числі з питань стандартизації, необхідних для провадження відповідного виду господарської діяльності, відомості про кваліфікацію працівників, які мають чи будуть мати доступ безпосередньо до наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів зазначено, що ТОВ «ВПЗ «Рекаст» проводить свою фактичну діяльність за адресою: м. Харків, вул. Заводу Комсомолець, 36, де має кімнату для зберігання прекурсорів площею 31,2 кв.м., Крім цього в п.4 вищевказаної відомості – вказано висновок Харківської міської санітарно-епідеміологічної станції №05.03.02-04/100411 від 15.10.2012, висновок Харківського міського управління головного управління Держтехногенбезпеки у Харківській області №23/072/347-34 від 28.09.2012 року, висновок Харківського міського управління Держгірпромнагляду №20/093/518-32 від 03.10.2012 року, висновок Міністерства екології та природних ресурсів України №2028/07/3-7 від 11.09.2012 року, умов забезпечення санітарної, пожежної безпеки, охорони праці та охорони навколишнього природного середовища.

Так відповідно до листа Територіального управління державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Харківській області від 07.10.2014 року №08-01-25/3995 зазначено, що ТОВ «ВПЗ Рекаст» висновків в територіальному управлінні не отримував. Також Східний експертно-технічний центр Держгірпромнагляду України в своєму листі № 798 від 15.10 2014 року зазначає, що ТОВ «ВПЗ «Рекаст» подавав заявку на проведення експертизи з питання охорони праці робочого проекту 8.05/2012-ГС «Газифікація нежитлових приміщень» за адресою: м. Харків, вул. Заводу Комсомолець, 36 та надано висновок №63.2-01-1931.12 згідно якого робочий проект «Газифікація нежитлових приміщень» за адресою: м. Харків, вул. Заводу Комсомолець, 36 відповідає вимогам нормативно-правових актів з охорони праці. Згідно листа Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України №7904/0/11-06/6/14 від 28.10.2014 року зазначено, що відповідно до ст.21 Закону України «Про охорону праці» роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Відповідно до реєстрації дозволів, передбачених п.20 Постанови КМУ від 26.10.2011 року №1107 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки Держгірпромнаглядом України та його територіальними управліннями дозволи на вищевказані роботи ТОВ «ВПЗ «Рекаст» не видавалися. Виконання робіт з застосуванням сірчаної кислоти відносяться до переліку робіт з підвищеної небезпеки (додаток 3, п.3) згідно Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 року №1107. Тому на роботи з застосуванням сірчаної кислоти необхідно дозволи від органів Держгірпромнагляду. В листі від 05.11.2014 року №010-7449/152 Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області зазначено, що ТОВ «ВПЗ «Рекаст» за отриманням дозволу на початок роботи підприємства, оренду приміщень, та на проведення робіт, пов’язаних з обігом прекурсорів не звертався. Юридична адреса ТОВ «ВПЗ «Рекаст»: м.Харків, пров. Криничний, 10. Відповідно до відомості з реєстру прав власності на нерухоме майно встановлено, що нежитлова будівля літ. «А-2» загальною площею 605,4 кв.м. за адресою: Харківська область, м. Харків, провулок Криничний будинок 10 на праві власності належить ТОВ «ЕТАЛОН-2000»

Відповідно до ч.1 ст. 233 КПК України ніхто не має право проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ним володіє, або на підставі ухвали слідчого судді.

З метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, пов’язаного з виконанням робіт з обігу прекурсорів в супереч вимогам встановлених норм законодавства України, встановлення всіх обставин у кримінальному провадженні, перевірки інформації та здобуття повного обсягу документів, в яких містяться фактичні дані щодо перевізника сірчаної кислоти зі ст. Жовті води II до ст.Харків-пасажирський, взаємовідносин між ДП «Схід ГЗК», ТОВ фірма «Торгсервіс» та ТОВ «ВПЗ «Рекаст», встановлення перевищення передбачених законом умов використання в господарській діяльності прекурсорів, невідповідності в офіційних бухгалтерських приходних та розхідних документів фактичним обсягам зберігання сірчаної кислоти, відшукання висновків про відповідність матеріально-технічної бази Ліцензійним умовам провадження зазначеного виду господарської діяльності, наявність нормативно-правових документів у тому числі з питань стандартизації, необхідних для провадження відповідного виду господарської діяльності, які були подані до Комітету по наркотикам ТОВ «ВПЗ «Рекаст», та на підставі яких ТОВ «ВПЗ «Рекаст» отримало ліцензію, необхідно провести обшук за юридичною адресою ТОВ «ВПЗ Рекаст», а саме: м. Харківська область, м. Харків, провулок Криничний будинок 10, де розташована нежитлова будівля літ. «А-2» загальною площею 605,4 кв.м., яка відповідно за даними реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції на праві власності належать ТОВ «ЕТАЛОН-2000», а також з метою відшукання інших відомостей, які можуть мати суттєве значення для розслідування кримінального провадження, оскільки отримати вказані відомості в інший спосіб неможливо, у зв’язку з тим, що з метою приховування злочинної діяльності вони можуть бути знищені, що може негативно вплинути на хід досудового розслідування і встановлення істини у кримінальному провадженні та мають важливе доказове значення у кримінальному провадженні.

Суд, заслухавши пояснення прокурора та слідчого, що підтримали клопотання, перевіривши матеріали справи, приходить до висновку про обґрунтованість клопотання та необхідність його задоволення.

Відповідно до ст. ст. 234-235 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді. У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв’язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) речі, документи або осіб, яких планується відшукати. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання. Клопотання про обшук розглядається у суді в день його надходження за участю слідчого або прокурора. Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз. Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи повинна відповідати загальним вимогам до судових рішень, передбачених цим Кодексом, а також містити відомості про: 1) строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали; 2) прокурора, слідчого, який подав клопотання про обшук; 3) положення закону, на підставі якого постановляється ухвала; 4) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, які мають бути піддані обшуку; 5) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 6) речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук. Виготовляються дві копії ухвали, які чітко позначаються як копії.

З наданих до клопотання матеріалів вбачається обґрунтованість подання та необхідність його задоволення, оскільки органом досудового слідства доведено про вчинення кримінального правопорушення за ч. 1 ст.229 КК України, відшукувані речі та документи мають значення для досудового розслідування справи, їх наявність у зазначеному в клопотанні місці може слугувати в якості доказів під час судового розгляду справи, крім того, є підстави вважати про наявність вказаних речей та документів саме за зазначеною в клопотанні адресою.

Керуючись ст. 234-236 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Надати старшому слідчому ОВС СЧ СВ УМВС України на Південній залізниці капітану міліції ОСОБА_1 дозвіл на проведення обшуку за адресою: Харківська область, м. Харків, провулок Криничний будинок 10, де розташована нежитлова будівля літ. «А-2» загальною площею 605,4 кв.м., яка згідно даних реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції на праві власності належать ТОВ «ЕТАЛОН-2000», з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, пов’язаного з виконанням робіт з обігу прекурсорів в супереч вимогам встановлених норм законодавства України, встановлення всіх обставин у кримінальному провадженні, перевірки інформації та здобуття повного обсягу документів, в яких містяться фактичні дані щодо перевізника сірчаної кислоти зі ст. Жовті води II до ст.Харків-пасажирський, взаємовідносин між ДП «Схід ГЗК», ТОВ фірма «Торгсервіс» та ТОВ «ВПЗ «Рекаст», встановлення перевищення передбачених законом умов використання в господарській діяльності прекурсорів, невідповідності в офіційних бухгалтерських приходних та розхідних документів фактичним обсягам зберігання сірчаної кислоти, відшукання висновків про відповідність матеріально-технічної бази Ліцензійним умовам провадження зазначеного виду господарської діяльності, наявність нормативно-правових документів у тому числі з питань стандартизації, необхідних для провадження відповідного виду господарської діяльності, які були подані до Комітету по наркотикам ТОВ «ВПЗ «Рекаст», та на підставі яких ТОВ «ВПЗ «Рекаст» отримало ліцензію.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя В.О. Макаров

Джерело: ЄДРСР 46446117
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку