open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа №: 653/992/15-ц

Провадження № 2/653/508/15

У Х В А Л А

іменем України

27.05.2015

Суддя Генічеського районного суд Херсонської області ОСОБА_1, у приміщенні Генічеського районного суд Херсонської області, перевіривши виконання вимог ст. ст. 118-120 ЦПК України по цивільній справі №653/992/15-ц, за позовом публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

встановив:

публічне акціонерне товариство «Дельта Банк» звернулось до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором.

13 травня 2015р. судом було винесено ухвалу про залишення позову без руху та надано строк для усунення недоліків, а саме надання документу, що підтверджує сплату судового збору.

Від представника позивача 26 травня 2015 року надійшла заява про усунення недоліків, в якій вказано підстави звільнення позивача від судового збору, а саме, відповідно до п. 22 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються: уповноважена особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у справах, пов’язаних із здійсненням тимчасової адміністрації та ліквідації банку.

Посилання відповідача на те, що подання позовної заяви пов'язане зі здійсненням уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб тимчасової адміністрації та ліквідації ПАТ «Дельта Банк», а тому останнє відповідно до Закону України «Про судовий збір» звільнений від сплати судового збору, суддя не приймає до уваги, виходячи з наступного.

Так, ст. 5 Закону України «Про судовий збір» передбачає пільги щодо сплати судового збору, за звернення до суду у справах зі спорів, що виникли у певних сферах.

Пункт 22 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» передбачає, що від сплати судового збору звільняється уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб - у справах, пов'язаних із здійсненням тимчасової адміністрації та ліквідації банку.

Таким чином, в даній нормі чітко визначено, що уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб звільняється від сплати судового збору у спорах з певної сфери, а саме, - у справах, пов'язаних із здійсненням тимчасової адміністрації та ліквідації банку.

Як вбачається із матеріалів справи, представник позивача за довіреністю, виданою ПАТ «Дельта Банк» в особі уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, звертається до суду із вимогами про стягнення заборгованості, яка виникла через невиконання відповідачем своїх зобов'язань за кредитними договором перед ПАТ «Дельта Банк». Позовні вимоги випливають із кредитних правовідносин, а не з питань пов'язаних із діяльністю уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб при здійсненні тимчасової адміністрації та ліквідації банку.

Таким чином, представник позивача за довіреністю, виданою ПАТ «Дельта Банк» в особі уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, звертається до суду із вимогами, не пов'язаними з тими, за подання позовів щодо яких їх звільнено від сплати судового збору, у зв'язку з чим він зобов'язаний сплатити судовий збір на загальних підставах, що узгоджується з позицією Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, викладеною в п. 33 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №10 від 17 жовтня 2014 року «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах».

Тобто недоліки позивачем станом на 27 травня 2015 року не виправлені, так як не долучено до матеріалів справи докази про сплату судового збору.

Відповідно до ч.2 ст. 121 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк не виконає вимоги визначенні ст.ст. 119, 120 ЦПК України, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Згідно ч.5 ст. 121 ЦПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, які стали перешкодою для повернення заяви.

Враховуючи, що позивач не виправив недоліки зазначені в ухвалі суду від 13 травня 2015 року, суд вважає за необхідне повернути позовну заяву позивачу.

Керуючись ст.ст.119,120 ЦПК України, суд,-

ухвалив:

позовну заяву за позовом публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором визнати неподаною та повернути позивачу ПАТ «Дельта Банк».

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Херсонської області через Генічеський районний суд Херсонської області протягом п'яти днів з дня отримання її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя

ОСОБА_1

Джерело: ЄДРСР 45679713
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку