open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 283/3560/14-к

Провадження №1-кп/283/18/2015

В И Р О К

І м е н е м У к р а ї н и

22 червня 2015 року м. Малин

Малинський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого - судді Тимошенка А.О.,

за участю:

секретаря Кобилінської Т.М.,

прокурора Яричевської Н.М.,

обвинувачених ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Малинського районного суду Житомирської області кримінальне провадження по обвинуваченню:

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, пенсіонера, приватного підприємця, одруженого, несудимого;

ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_5, жителя ІНФОРМАЦІЯ_6, ІНФОРМАЦІЯ_7, одруженого, несудимого;

та

ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_8, громадянки України, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_5, жительки с. Головки Малинського району Житомирської області по вул. Шкільній 33, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженої, працюючої продавцем у приватного підприємця «ОСОБА_4В.», несудимої;

за частиною 3 статті 158 КК України,-

встановив:

Відповідно до постанови № 14 Окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 66 Житомирської області від 10.10.2014 року «Про утворення дільничних виборчих комісій, звичайних та спеціальних виборчих дільниць, окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 66 з позачергових виборів народних депутатів України» ОСОБА_2 призначений на посаду голови, ОСОБА_1 на посаду секретаря, а ОСОБА_3 на посаду члена дільничної виборчої комісії звичайної виборчої дільниці № 180572, розташованої у кабінеті землевпорядника у приміщенні Головківської сільської ради по вул. Леніна, 50 в с. Головки Малинського району Житомирської області.

Відповідно до ч. 1 ст. 85 Закону України «Про вибори народних депутатів України» (далі Закон) голосування проводиться в день голосування з 08 години до 20 години без перерви. Відповідно до ч. 13 цієї статті Закону невідкладно після закінчення голосування дільнична виборча комісія передає до окружної виборчої комісії попередні відомості про кількість виборців, внесених до списку виборців на виборчій дільниці на момент закінчення голосування, та кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені на виборчій дільниці на момент закінчення голосування.

Положеннями ч. 1 ст. 87, ч. 1 ст. 91 Закону визначено, що підсумкове засідання дільничної виборчої комісії розпочинається після закінчення голосування виборців на виборчій дільниці та передачі повідомлення, зазначеного у ч. 13 ст. 85 цього Закону, і проводиться у тому ж приміщенні, де відбувалося голосування. Підсумкове засідання проводиться без перерви і закінчується після складання та підписання протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці. Дільнична виборча комісія на своєму засіданні складає протокол про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці в загальнодержавному виборчому окрузі в межах одномандатного виборчого округу та протокол про підрахунок голосів виборців дільниці в одномандатному виборчому окрузі за формами, встановленими Центральною виборчою комісією не пізніш як за двадцять два дні до дня голосування.

У ході проведення позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року під час триваючого процесу голосування виборців ОСОБА_1, виконуючи обов’язки секретаря дільничної виборчої комісії № 180572, знаходячись близько 17 години 30 хвилин у кабінеті землевпорядника приміщення Головківської сільської ради за адресою вул. Леніна, 50 с. Головки Малинського району, в порушення вимог ч. 1 ст. 87, ч. 1 ст. 91 Закону України «Про вибори народних депутатів України», за відсутності розпочатого підсумкового засідання дільничної виборчої комісії, частково заповнив протокол № 0810793 про підрахунок голосів виборців на звичайній виборчій дільниці у загальнодержавному багатомандатному виборчому округу – вніс записи про прізвища та ініціали осіб у відповідні графи даних про голову дільничної виборчої комісії, заступника голови дільничної виборчої комісії, секретаря дільничної виборчої комісії, членів дільничної виборчої комісії та дату складання, а також за відсутності результатів підрахунку голосів виборців підписав даний протокол у графі секретар дільничної виборчої комісії.

В цей час ОСОБА_3, виконуючи обов?язки члена дільничної виборчої комісії № 180572, у кабінеті землевпорядника приміщення Головківської сільської ради за адресою вул. Леніна, 50 с. Головки Малинського району, частково заповнила протокол № 2783724 про підрахунок голосів виборців на звичайній виборчій дільниці в одномандатному виборчому окрузі – внесла записи у відповідні графи: номер дільниці, місце її розташування, кількість виданих бюлетенів для голосування «528», кількість виборців внесених на виборчій дільниці до витягу із списку виборців для голосування за місцем перебування «46», прізвища ім?я та по батькові кандидатів у народні депутати України, прізвища та ініціали осіб у відповідні графи даних про голову дільничної виборчої комісії, заступника голови дільничної виборчої комісії, секретаря дільничної виборчої комісії, членів дільничної виборчої комісії та дату складання, а також в порушення вимог ч. 1 ст. 87, ч. 1 ст. 91 Закону України «Про вибори народних депутатів України» за відсутності результатів підрахунку голосів виборців підписала даний протокол у графі члена дільничної виборчої комісії навпроти свого прізвища.

Також і ОСОБА_2 26 жовтня 2014 року близько 17 години 30 хвилин, виконуючи обов’язки голови дільничної виборчої комісії № 180572, у кабінеті землевпорядника приміщення Головківської сільської ради за адресою вул. Леніна, 50 с. Головки Малинського району, в порушення вимог ч. 1 ст. 87, ч. 1 ст. 91 Закону України «Про вибори народних депутатів України» за відсутності розпочатого підсумкового засідання дільничної виборчої комісії, а також за відсутності результатів підрахунку голосів виборців, підписав протокол № 0810793 про підрахунок голосів виборців на звичайній виборчій дільниці у загальнодержавному багатомандатному виборчому округу та протокол № 2783724 про підрахунок голосів виборців на звичайній виборчій дільниці у одномандатному виборчому окрузі у графі голова дільничної виборчої комісії.

Протиправні дії ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 були виявлені спостерігачами від кандидатів у народні депутати та виборцями на виборчій дільниці.

Допитані в судовому засіданні ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 свою вину у вчиненні інкримінованого їм злочину не визнали та показали, що вони не вбачають в своїх діях складу злочину, оскільки підписали протоколи про підрахунок голосів виборців до закінчення голосування з метою економії свого часу, а не з метою фальсифікації виборів. Крім того ці протоколи були анульовані.

Їх вина у вчиненні злочину підтверджується наступними доказами, а саме:

- Показаннями свідка ОСОБА_5, яка показала, що на виборах народних депутатів України 26.10.2014 року вона була заступником голови виборчої комісії. Голосування проходило в залі Головківської сільської ради. Вона відповідала на телефонні дзвінки та заповнювала журнал про те хто приїжджав. Протоколи зберігалися в сейфі разом із печаткою. До закінчення голосування приїхало троє спостерігачів. В цей час почали заповнювати протоколи про підрахунок голосів, оскільки з ними було дуже багато роботи. Потрібно було внести прізвища членів комісії та депутатів. Один із спостерігачів побачив, що голова і секретар підписали протоколи. Ці протоколи визнано недійсними.

- Показаннями свідка ОСОБА_6, який показав, що він на виборах народних депутатів України 26.10.2014 року був членом виборчої комісії в с. Головки. Голосування проходило в залі сільської ради. Свідок був відповідальний за підтримання порядку в залі. Також під час голосування були присутні спостерігачі. Під вечір приїхали двоє чоловіків, які теж зареєструвалися спостерігачами. Під час голосування бачив протоколи з підписами голови і секретаря. Ці протоколи були вилучені, опечатані та списані членами комісії, про що складений акт.

- Показаннями свідка ОСОБА_7, яка показала, що вона 26.10.2014 року була членом виборчої комісії в с. Головки на виїзді. Коли повернулася до сільської ради, то їй сказали, що приїхали спостерігачі та телебачення. Чула розмову про те, що був складений акт у зв?язку з виявленням протоколів про підрахунок голосів з підписами секретаря і голови дільничної виборчої комісії.

- Показаннями свідка ОСОБА_8, яка показала, що 26.10.2014 року вона була членом дільничної виборчої комісії в с. Головки та відповідала за списки виборців. До протоколів відношення не мала. Під час виборів членами комісії було складено акт про визнання двох протоколів недійсними, бо на них були підписи голови та секретаря виборчої комісії.

- Показаннями свідка ОСОБА_9, яка показала, що 26.10.2014 року вона була членом дільничній виборчої комісії в с. Головки. На дільниці була зранку, отримала бюлетені і поїхала на виїзд до громадян. Повернулася на дільницю біля 18 години вечора. Там чула розмову, що секретар та голова поставили свої підписи на протоколі, але як все відбувалося - не бачила. Після цього члени комісії підписали акт про те, що протоколи визнано недійсними.

- Показаннями свідка ОСОБА_10, яка показала, що вона 26.10.2014 року була спостерігачем на виборах народних депутатів України. В одному із сіл, населеного пункту були виявлені чисті підписані протоколи, які визнано недійсними. Голова і секретар пояснювали, що вони не знали, що це є порушенням, оскільки їх призначили лише за два дня до голосування. На одному протоколі було три підписи, на другому - два. Це було десь о 18 годині 30 хвилин.

- Показаннями свідка ОСОБА_11, який показав, що 26.10.2014 року він був спостерігачем на виборах у Малинському районі. В одному із сіл виявив порушення. Там протоколи про підрахунок голосів були підписані раніше закриття виборчої комісії. Деякі були підписані головою і секретарем, деякі лише головою. Свідком складався акт про виявлене порушення акт та акт про визнання протоколів недійсними. Після цього були викликані працівники міліції.

- Показаннями свідка ОСОБА_12, який показав, що під час виборів народних депутатів України він заїхав на дільницю в с. Головки Малинського району. Там були виявлені підписані чисті протоколи до закінчення виборів. Вони були підписані головою і секретарем, можливо ще були підписані членами виборчої комісії.

- ОСОБА_6 дільничної виборчої комісії с. Головки Малинського району від 26 жовтня 2014 року (а.с. 20) відповідно до якого визнані недійсними 2 протоколи (793, 724) у зв?язку з машинальною випадковістю їх підписання до початку підрахунку голосів.

- ОСОБА_6 про виявлення порушень ЗУ «Про вибори народних депутатів України» від 26 жовтня 2014 року (а.с. 23, 26) відповідно до яких на виборчій дільниці № 180572 виборчого округу № 66 в с. Головки Малинського району Житомирської області голова виборчої комісії ОСОБА_2 та секретар Костюченко В.А. підписали пусті бланки протоколів дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів. Дані акти складені о 17 годині 56 хвилин та о 18 годині 14 хвилин і підписані спостерігачами та виборцями.

- Постановою № 14 Окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 66 Житомирської області від 10.10.2014 року «Про утворення дільничних виборчих комісій, звичайних та спеціальних виборчих дільниць, окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 66 з позачергових виборів народних депутатів України» (а.с. 71, 72), якою було утворено дільничні виборчі комісії звичайних та спеціальних виборчих дільниць одномандатного виборчого округу № 66. Цією постановою ОСОБА_2 призначений головою дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 180572, а ОСОБА_1 призначений секретарем цієї комісії.

- Протоколом дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на звичайній виборчій дільниці в одномандатному виборчому окрузі виборчої дільниці № 180 одномандатного виборчого округу № 66 в с. Головки Малинського району Житомирської області, бланк № 2783724 (а.с. 94-95). В даний протокол внесені записи у відповідні графи: номер дільниці, місце її розташування, кількість виданих бюлетенів для голосування «528», кількість виборців внесених на виборчій дільниці до витягу із списку виборців для голосування за місцем перебування «46», прізвища ім?я та по батькові кандидатів у народні депутати України, прізвища та ініціали осіб у відповідні графи даних про голову дільничної виборчої комісії, заступника голови дільничної виборчої комісії, секретаря дільничної виборчої комісії, членів дільничної виборчої комісії та дата складання. Даний протокол підписаний головою дільничної виборчої комісії ОСОБА_13 та членом дільничної виборчої комісії ОСОБА_3

- Протоколом дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, бланк № 0810793 (а.с. 96-97). В даний протокол внесені записи про прізвища та ініціали осіб у відповідні графи даних про голову дільничної виборчої комісії, заступника голови дільничної виборчої комісії, секретаря дільничної виборчої комісії, членів дільничної виборчої комісії та дату складання. За відсутності результатів підрахунку голосів виборців даний протокол підписали голова дільничної виборчої комісії ОСОБА_2 та секретар дільничної виборчої комісії ОСОБА_1

Аналізуючи досліджені докази в їх сукупності, суд визнає доведеною вину ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у вчиненні інкримінованого їм злочину і кваліфікує їх дії за ч. 3 ст. 158 КК України за ознаками незаконного підписання протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці до його заповнення, складання та підписання такого протоколу не на засіданні виборчої комісії, на якому здійснюється підрахунок голосів виборців.

Призначаючи обвинуваченим вид і міру покарання, суд, у відповідності до статті 65 КК України, враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особи винних, обставини, що пом’якшують та обтяжують покарання.

Злочин, який вчинив ОСОБА_1, передбачений ч. 3 ст. 158 КК України, є тяжким злочином. За місцем проживання обвинувачений характеризується позитивно.

ОСОБА_1 після вчинення злочину активно сприяв його розкриттю, що згідно із статтею 66 КК України суд визнає як обставину, яка пом’якшує його покарання.

Обставин, що відповідно до статті 67 КК України обтяжують покарання ОСОБА_1, судом не встановлено.

Злочин, який вчинив ОСОБА_2, передбачений ч. 3 ст. 158 КК України, є тяжким злочином. За місцем проживання обвинувачений характеризується позитивно.

ОСОБА_2 після вчинення злочину активно сприяв його розкриттю, що згідно із статтею 66 КК України суд визнає як обставину, яка пом’якшує його покарання.

Обставин, що відповідно до статті 67 КК України обтяжують покарання ОСОБА_2, судом не встановлено.

Злочин, який вчинила ОСОБА_3, передбачений ч. 3 ст. 158 КК України, є тяжким злочином. За місцем проживання обвинувачена характеризується позитивно.

ОСОБА_3 після вчинення злочину активно сприяла його розкриттю, що згідно із статтею 66 КК України суд визнає як обставину, яка пом’якшує її покарання.

Обставин, що відповідно до статті 67 КК України обтяжують покарання ОСОБА_3, судом не встановлено.

Враховуючи викладені обставини, суд вважає за доцільне призначити обвинуваченим покарання в межах санкції ч. 3 ст. 158 КК України у виді позбавлення волі.

Разом з тим, враховуючи пом’якшуючі обставини та особи винних, суд дійшов висновку про можливість виправлення ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 без відбування основного покарання та звільняє їх від відбування основного покарання з випробуванням і покладає на них певні обов’язки, передбачені статтею 76 Кримінального кодексу України.

Запобіжні заходи до обвинувачених не обирались.

Речові докази: протоколи № 0810793 та № 2783724 про підрахунок голосів виборців – залишити в матеріалах кримінального провадження.

Керуючись ст. ст. 365, 369, 370, 374 Кримінального процесуального кодексу України 2012 року,-

ухвалив:

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні злочину передбаченого частиною 3 статті 158 Кримінального кодексу України та призначити йому покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади у виборчій комісії, комісії з референдуму строком 1 рік.

На підставі статті 75 Кримінального кодексу України звільнити ОСОБА_1 від відбування основного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, встановивши іспитовий строк 1 рік.

На підставі статті 76 Кримінального кодексу України встановити ОСОБА_1 наступні обов’язки:

         ·не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції;

         ·повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання.

Визнати винним ОСОБА_2 у вчиненні злочину передбаченого частиною 3 статті 158 Кримінального кодексу України та призначити йому покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади у виборчій комісії, комісії з референдуму строком 1 рік.

На підставі статті 75 Кримінального кодексу України звільнити ОСОБА_2 від відбування основного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, встановивши іспитовий строк 1 рік.

На підставі статті 76 Кримінального кодексу України встановити ОСОБА_2 наступні обов’язки:

         ·не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції;

         ·повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання.

Визнати винною ОСОБА_3 у вчиненні злочину передбаченого частиною 3 статті 158 Кримінального кодексу України та призначити їй покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади у виборчій комісії, комісії з референдуму строком 1 рік.

На підставі статті 75 Кримінального кодексу України звільнити ОСОБА_3 від відбування основного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, встановивши іспитовий строк 1 рік.

На підставі статті 76 Кримінального кодексу України встановити ОСОБА_3 наступні обов’язки:

         ·не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції;

         ·повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання.

Речові докази: протоколи № 0810793 та № 2783724 про підрахунок голосів виборців – залишити в матеріалах кримінального провадження.

На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Житомирської області через Малинський районний суд протягом 30 днів з дня його проголошення.

Суддя:

ОСОБА_14

Джерело: ЄДРСР 45607068
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку