open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 283/1199/15-ц

Провадження №2/283/459/2015

Р І Ш Е Н Н Я

І м е н е м У к р а ї н и

15 червня 2015 року м. Малин

Малинський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого - судді Тимошенка А.О.,

за участю:

секретаря Кобилінської Т.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті ОСОБА_1 цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності,-

встановив:

ОСОБА _1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_3 в якому просить визнати за ним право власності в порядку спадкування після смерті батька ОСОБА_4, який помер 01.08.2004 року в с. Українка Малинського району Житомирської області, на 3/16 частки житлового будинку з надвірними будівлями № 15 по вул. Пісківка в с. Українка Малинського району Житомирської області.

Позивач позов підтримав, про що надав суду відповідну заяву.

Відповідач також подав заяву, в якій просить розглядати справу без його участі.

Суд, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог та дослідивши надані докази, вважає, що позов підлягає повному задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 01 серпня 2004 року в с. Українка Малинського району Житомирської області помер батько позивача ОСОБА_4 (а.с. 5). Все своє майно він заповідав синам: ОСОБА_5, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (а.с. 6). Після смерті ОСОБА_4 між спадкоємцями ОСОБА_3 та ОСОБА_2 виник спір з приводу житлового будинку з надвірними будівлями № 15 по вул. Пісківка в с. Українка Малинського району Житомирської області (а.с. 14-15). При вирішення спору Малинський районний суд Житомирської області встановив, що ОСОБА_3 має право на 13/16 частки вищевказаного домоволодіння, а ОСОБА_2 має право на 3/16 частки цього домоволодіння, які він успадкував після смерті батька ОСОБА_4 У зв’язку з цим 17 грудня 2012 року суд виніс рішення, яким визнав за ОСОБА_3 право власності на 13/16 частки житлового будинку з надвірними будівлями № 15 по вул. Пісківка в с. Українка Малинського району Житомирської області. Ухвалою апеляційного суду Житомирської області від 04 березня 2013 року дане рішення залишене без змін (а.с. 16).

Оскільки після смерті ОСОБА_2 позивач прийняв спадщину, подавши до нотаріуса заяву про її прийняття, то він став власником 3/16 часток житлового будинку з надвірними будівлями № 15 по вул. Пісківка в с. Українка Малинського району Житомирської області (а.с. 22-28). Однак він не може оформити право власності на вищевказану частину домоволодіння, оскільки право власності на нього за померлим не було зареєстроване у зв?язку з відсутністю правовстановлюючого документу (а.с. 28).

Відповідно до ст. 392 Цивільного кодексу України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Оскільки право власності ОСОБА_2 на частину домоволодіння іншими особами не визнається, а підтвердити документально він не може, то суд вважає за необхідне визнати за ним право власності на 3/16 частки житлового будинку з надвірними будівлями № 15 по вул. Пісківка в с. Українка Малинського району Житомирської області.

Керуючись ст. ст. 3, 11, 60, 88, 212-215, 224-227 Цивільного процесуального кодексу України, на підставі ст. 392 Цивільного кодексу України,-

вирішив:

Позов ОСОБА_2 задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності в порядку спадкування після смерті батька ОСОБА_4, який помер 01.08.2004 року в с. Українка Малинського району Житомирської області, на 3/16 частки житлового будинку з надвірними будівлями № 15 по вул. Пісківка в с. Українка Малинського району Житомирської області.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області шляхом подачі апеляційної скарги до Малинського районного суду протягом десяти днів з дня його проголошення.

Суддя:

ОСОБА_6

Джерело: ЄДРСР 45607036
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку