open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 635/2200/15-ц

Провадження № 2/635/1455/2015

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І м е н е м У к р а ї н и

03 червня 2015 року Харківський районний суд Харківської області у складі:

головуючого - судді Березовської І.В.

за участю секретаря судового засідання - Нікішової М.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в сел. Покотилівка Харківського району Харківської області цивільну справу за позовом Комунального підприємства «Пісочинське виробниче управління Житлово-комунального господарства» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з утримання будинку та прибудинкової території,

в с т а н о в и в:

Комунальне підприємство «Пісочинське виробниче управління житлово-комунального господарства» (далі КП «Пісочинське ВУЖКГ) звернулося до суду з вказаним позовом.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначав, що житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1, знаходиться на балансі КП «Пісочинське ВУЖКГ». Рішенням Пісочинської селищної ради Харківського району Харківської області від 26 травня 2011 року встановлені тарифи по квартирній платі за послуги з утримання житлових будинків і споруд та прибудинкових територій.

Відповідач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, та є споживачем комунальних послуг, що надаються КП «Пісочинське ВУЖКГ, проте за послуги з утримання будинку та прибудинкової території не сплачує, внаслідок чого у нього утворилась заборгованість, яка станом на 01 березня 2015 року становить 2482 гривен 45 копійок.

Посилаючись на вказані обставини, позивач просив стягнути з ОСОБА_1 заборгованість у розмірі 2482 грн. 45 коп., а також судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 243 грн. 60 коп.

В судове засідання представник позивача Сядриста О.О. не з'явилася, надала заяву, в якій просила розглядати справу за її відсутності, позовні вимоги підтримала в повному обсязі, проти ухвалення заочного рішення по справі не заперечувала.

В судове засідання відповідач ОСОБА_1 не з'явився, про час та місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив, заяву про розгляд справи за його відсутності та письмових заперечень проти позову не надав.

Враховуючи умови, встановлені ч.1 ст.224 ЦПК України, судом проведено заочний розгляд справи.

У зв'язку з тим, що розгляд справи відбувся у відсутність сторін, відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Суд, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що житловий будинок АДРЕСА_1 знаходиться на балансі КП «Пісочинське ВУЖКГ».(а.с.4)

Рішенням Пісочинської селищної ради Харківського району Харківської області від 26 травня 2011 року встановлено тарифи по квартирній платі за послуги з утримання житлових будинків, споруд та прибудинкових територій, а також зазначено надавачем послуг КП «Пісочинське ВУЖКГ». (а.с. 5).

Відповідач ОСОБА_1 зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1, та є споживачем послуг, що надається КП «Пісочинське ВУЖКГ». (а.с. 15).

Відповідач ОСОБА_1 не сплачував послуги з утримання будинку та прибудинкової території, внаслідок чого, станом на 01 березня 2015 року в нього перед позивачем виникла заборгованість в розмірі 2482 гривень 45 копійок.

В обґрунтування розміру заборгованості на утримання будинку та прибудинкової території позивач надав відповідний розрахунок, правильність якого була перевірена судом підчас розгляду справи. (а.с. 9-10).

Відповідно до ст. 162 ЖК України плата за комунальні послуги береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами.

Строки внесення квартирної плати і плати за комунальні послуги визначаються угодою сторін. Наймач зобов'язаний своєчасно вносити квартирну плату і плату за комунальні послуги.

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов'язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Порядок формування та затвердження цін і тарифів на житлово-комунальні послуги встановлені ст. 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

За таких обставин суд доходить висновку, що позовні вимоги КП «Пісочинське ВУЖКГ" обґрунтовані та підлягають задоволенню з урахуванням досліджених у судовому засіданні доказів.

В зв'язку з відсутністю заяви сторони про застосування позовної давності, відповідно до вимог ч. 3 ст. 267 ЦК України, позовна давність судом не застосовується.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України витрати по сплаті судового збору у розмірі 243 гривні 60 копійок суд стягує з відповідача на користь КП «Пісочинське ВУЖКГ».

Керуючись ст.ст. 10,11,60,61,88,212-215,224-226 ЦПК України, суд-

в и р і ш и в:

Позов Комунального підприємства «Пісочинське виробниче управління Житлово-комунального господарства» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з утримання будинку та прибудинкової території - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунального підприємства «Пісочинське виробниче управління Житлово-комунального господарства» (62416 смт. Пісочин Харківського району Харківської області, вул. Шевченка, буд. 2, ідентифікаційний код 140583820237, код ЄДРПОУ 14058380, р/р 26009052323937 в ПАТ КБ «Приватбанк» Харківська філія, МФО 351533, заборгованість за послуги з утримання будинку та прибудинкової території в сумі 2482 (дві тисячі чотириста вісімдесят дві) гривні 45 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунального підприємства «Пісочинське виробниче управління Житлово-комунального господарства» (62416 смт. Пісочин Харківського району Харківської області, вул. Шевченка, буд. 2, ідентифікаційний код 140583820237, код ЄДРПОУ 14058380, р/р 26009052323937 в ПАТ КБ «Приватбанк» Харківська філія, МФО 351533, судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 243 (двісті сорок три) гривні 60 копійки.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Заочне рішення набирає законної сили після закінчення строку подання відповідачем заяви про його перегляд, подання апеляційної скарги позивачем, у разі подання апеляційної скарги - після розгляду справи апеляційним судом.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку шляхом подання до апеляційного суду Харківської області через Харківський районний суд Харківської області протягом десяти днів апеляційної скарги.

Суддя - І.В.Березовська

Джерело: ЄДРСР 44540568
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку