open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 квітня 2015 р.

справа № 804/1582/15

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Чорна В.В., одноособово розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Криворізької південної об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області до Комунального підприємства теплових мереж «Криворіжтепломережа» про стягнення податкового боргу, -

в с т а н о в и в:

20 січня 2015 року Криворізька південна об'єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області на виконання своїх владних повноважень звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним адміністративним позовом, в якому просила стягнути з Комунального підприємства теплових мереж «Криворіжтепломережа» податковий борг з податку на додану вартість на суму 959 730,00 грн. (а.с. 3-4).

Після усунення позивачем недоліків позовної заяви, ухвалою суду від 02.03.2015 р. за даним позовом було відкрито провадження в адміністративній справі, та призначено її до судового розгляду (а.с. 2).

16.03.2015 року позивачем подано заяву про уточнення позовних вимог, згідно якої, загальна сума податкового боргу, яка заявляється позивачем до стягнення за даним позовом, складає 393 249,28 грн. (а.с. 42-43).

В обґрунтування позовних вимог, позивачем зазначено, що відповідач має податковий борг з податку на додану вартість на вказану суму, який утворився внаслідок несплати самостійно узгодженої суми вказаного податку згідно декларації № 9067453276 за жовтень 2014 року. В добровільному порядку податковий борг відповідач не сплачує, що стало підставою для звернення податкового органу до суду з даним позовом.

В судове засідання 23.04.15 р. сторони не з'явились, про дату, час та місце судового розгляду повідомлені належним чином (а.с. 60-61).

Позивач в уточненій позовній заяві зазначив про розгляд справи без його участі (а.с. 43).

Представник відповідача надіслав до суду клопотання від 22.04.2015 р. про розгляд справи без його участі, та просив врахувати, що заборгованість за позовом розстрочена на підставі договору № 11 від 30.03.2015 р. (а.с.62).

За викладених обставин, у відповідності до ч. 6 ст. 128 КАС України, справу розглянуто без участі сторін в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.

Комунальне підприємство теплових мереж «Криворіжтепломережа» зареєстроване рішенням виконавчого комітету Криворізької міської ради 25.04.1994 р., та перебуває на обліку в Криворізькій південній об'єднаній державній податковій інспекції ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області як платник податків.

Згідно із ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законами.

Згідно ст. 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання, яку визначає у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, визначені цим Кодексом.

Пунктом 202.1 ст. 202 розділу V "Податок на додану вартість" Податкового кодексу України передбачено, що звітним (податковим) періодом для сплати податку на додану вартість є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Кодексом, календарний квартал.

Відповідно до п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України, податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Пунктом 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України передбачено, що платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Комунальним підприємством теплових мереж «Криворіжтепломережа» до податкового органу подано декларацію з ПДВ за жовтень 2014 року № 9067453276 від 19.11.2014 р., якою визначено грошове зобов'язання платника податку з ПДВ у сумі 634 877,00 грн. (а.с. 37-38).

Проте, у встановлений законом строк відповідач не сплатив узгоджену суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість за вищевказаною декларацією, внаслідок чого, у нього утворився податковий борг на вказану суму. Станом на час судового розгляду даної справи, борг відповідача зменшився, та складає по вказаній декларації 393 249,28 грн., що підтверджується розрахунком суми грошових вимог (а.с. 44), та зазначається позивачем у заяві про зменшення позовних вимог (а.с. 43).

Відповідно до п. 59.1 ст.59 Податкового кодексу України, у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п. 59.3 ст.59 Податкового кодексу України, податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Згідно п.п. 95.1-95.2 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

23.07.2014 р., відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, Криворізькою південною об'єднаною державною податковою інспекцією ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області винесено податкову вимогу № 314-25 на загальну суму 505 739,74грн., яку було направлено на адресу Комунального підприємства теплових мереж «Криворіжтепломережа» засобами поштового зв'язку (а.с.19).

Не зважаючи на вжиті заходи, податковий борг відповідачем сплачений не був.

Підпунктом 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України передбачено право податкового органу звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ч. 6 ст. 128, ст.ст. 160-162, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов Криворізької південної об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області - задовольнити.

Стягнути з рахунків Комунального підприємства теплових мереж «Криворіжтепломережа» (код ЄДРПОУ 03342184) у банках, що обслуговують платника податків, на користь державного бюджету (р/р 31118029700026, отримувач УДКСУ у Центрально-Міському районі м. Кривого Рогу, ОКПО 38032222, банк одержувача ГУДКУ у Дніпропетрровській області, МФО 805012) в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість кошти в сумі 393 249,28 грн. (триста дев'яносто три тисячі двісті сорок дев'ять гривень двадцять вісім копійок).

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо судом у відповідності до частини 3 статті 160 КАС України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови, а також в разі прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя

В.В. Чорна

Джерело: ЄДРСР 44120640
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку