open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 481/981/13-ц

Провадж.№ 2/481/387/2013

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

           "22" липня 2013 р. року Новобузький районний суд Миколаївської області в складі: головуючого судді - Васильченко Н.О.,

при секретарі - Кічігіну Д.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Новобузького районного суду Миколаївської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -

В С Т А Н О В И В :

           24 травня 2013 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з цивільним позовом пред’явленим до відповідачки ОСОБА_2 в якому просив визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, що залишилася після смерті матері – ОСОБА_3, яка померла 25 лютого 2012 року.

          В судовому засіданні позивач підтримав заявлені в позові позовні вимоги та просив їх задовольнити.

          Відповідачка ОСОБА_2 в судове засідання не з’явилась, натомість від неї до суду надійшла заява в якій остання вказала, що не заперечує проти задоволення позовних вимог позивача і бажає щоб справу слухали за її відсутності в судовому засіданні.

          Суд, дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали в їх сукупності, а також вислухавши доводи позивача дійшов наступного висновку.

          Так судом достовірно встановлено, що 25 лютого 2012 року в с.Ганнівка Новобузького району Миколаївської області померла рідна мати позивача – ОСОБА_4, після смерті якої залишилося спадкове майно.

          У травні 2013 року позивач зі слів своєї сестри ОСОБА_2 (відповідачка у справі) дізнався про існування заповіту складеного покійною матір’ю ОСОБА_3, відповідно якого остання заповіла усе своє майно, що належить чи буде належати їй, де б воно не знаходилося і з чого б не складалося, а також все те, на що вона за законом матиме право, ОСОБА_1 (позивач) та ОСОБА_2 (відповідачка).

          Також під час огляду особистих речей покійної ОСОБА_3, позивачем крім заповіту, були віднайдені оригінали трьох Державних актів на землю, що розташована в межах Баратівської сільської ради Новобузького району Миколаївської області.

          Відповідно до ч.2-3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк для подання ним заяви про прийняття спадщини.

          Оскільки в судовому засіданні було встановлено факт того, що позивач ОСОБА_1 пропустив строк для подання заяви про прийняття спадщини із поважних причин, оскільки не знав про її існування, суд знаходить законні підстави які надають право задовольнити позовні вимоги позивача в повному обсязі.

          Керуючись ст.ст.10,11,174,209,212,214-215, ЦПК України, -

В И Р І Ш И В :

          Позовну заяву ОСОБА_1 - задовольнити.

          Визнати причини пропуску строку для прийняття спадщини ОСОБА_1 – поважними.

          Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини після смерті матері – ОСОБА_3, яка померла 25 лютого 2012 року, терміном в два місяці з дня вступу рішення в законну силу.

          Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області, відповідно до ст. ст. 294, 296 ЦПК України.

          Суддя Новобузького районного суду

                     Миколаївської області ОСОБА_5

Джерело: ЄДРСР 41518064
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку