Провадження № 8/692/2/14
13.11.2014
У Х В А Л А
13 листопада 2014 року смт. Драбів
Суддя Драбівського районного суду Черкаської області Чепурний О.П., розглянувши цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про перегляд рішення Драбівського районного суду Черкаської області від 13.06.2012 року, -
встановив:
Заявниця звернулася до суду з заявою про перегляд рішення Драбівського районного суду Черкаської області від 13.06.2012 року.
Відповідно до матеріалів справи рішення Драбівського районного суду Черкаської області від 13.06.2012 року на даний час набрало законної сили.
Нормами цивільного процесуального кодексу України (далі – ЦПК України) передбачено можливість перегляду таких рішень. Так, ч.1 ст.361 ЦПК України визначено, що рішення суду, якими закінчено розгляд справи, що набрали законної сили може бути переглянуто у зв’язку з нововиявленими обставинами. Ч.2 ст.364 ЦПК України встановлено вимоги до заяви, що подається у такому разі до суду, у ній повинно бути зазначено :
1) найменування суду, якому адресується заява;
2) ім’я (найменування) особи, яка подає заяву, місце її проживання чи місцезнаходження;
3) інші особи, які брали участь у справі;
4) дата ухвалення чи постановлення і зміст рішення, ухвали чи судового наказу, про перегляд яких подано заяву;
5) нововиявлені обставини, якими обґрунтовується вимога про перегляд рішення, ухвали чи судового наказу, і дата їх відкриття або встановлення;
6) посилання на докази, що підтверджують наявність нововиявлених обставин.
Проте, всупереч вищевказаній нормі ЦПК України, у поданій суду заяві не вказано на нововиявлені обставини, якими обґрунтовується вимога про перегляд рішення, їх дата відкриття або встановлення, посилання на докази, що підтверджують наявність нововиявлених обставин.
Ч.3 ст.364-1 визначено, що до заяви про перегляд судового рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 364 ЦПК України, застосовуються правила статті 121 ЦПК України.
Відповідно до ч.1 ст.121 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п’яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Відтак, суд вважає, що заявнику потрібно надати строк для виправлення вищезазначених недоліків заяви.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.121, ст.ст. 208-210, ч.3 ст.364-1 ЦПК України, суд, -
ухвалив:
Залишити без руху заяву ОСОБА_1 про перегляд рішення Драбівського районного суду Черкаської області від 13.06.2012 року.
Надати заявнику строк для усунення недоліків поданої заяви до 26 листопада 2014 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий: