open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа № 2-569-2008 рік

Справа № 2-569-2008 рік

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 червня 2008 року Замостянський районний суд м. Вінниці в складі : головуючого - судді Батрин О.В.,

при секретарі Галайко Т.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вінниці цивільну справу за позовом Кредитної спілки «Альянс Україна» до ОСОБА_1 про дострокове розірвання кредитного договору та стягнення боргу, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про дострокове розірвання кредитного договору та стягнення боргу, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що 24 липня 2006 року між кредитною спілкою „Альянс Україна" та ОСОБА_1 укладено договір кредиту № 1183-06к, за яким позичальникові був наданий кредит у розмірі 1500,00 грн. (одна тисяча п'ятсот, 00 коп.). Відповідно до умов договору кредиту кредитна спілка виконала свої зобов'язання з надання кредиту, що підтверджується видатковим касовим ордером від 24 липня 2006р., проте ОСОБА_1 не виконує взятих на себе зобов'язань за договором, а саме: відповідно до п.1.2. договору кредиту кредитна спілка надала позичальнику кредит на засадах строковості, зворотності та платності. Згідно з п.3.1. позичальник зобов'язувалась сплачувати не пізніше ніж 25-го числа кожного наступного місяця частину кредиту та плату за користування кредитом за попередній місяць. Своє зобов'язання щодо своєчасного повернення кредиту та плати за користування кредитом ОСОБА_1 не виконує. Тому на 22 листопада 2007 року виникла заборгованість в розмірі 3290 грн. 97 коп. в тому числі пеня в розмірі 2 100 грн. Позичальнику надсилалися повідомлення з проханням погасити заборгованість, але заборгованість не погашена.

За таких обставин спілка вважає, що позичальник не зможе вчасно сплачувати кошти, а, можливо, і розрахуватися взагалі, тому, відповідно до п.5.3.1.а), г) при створенні простроченої заборгованості більше ніж за сім днів, а також створенні реальної загрози невиконання позичальником своїх зобов'язань за договором спілка має право достроково розірвати договір, достроково стягнути кредит повністю та відсотки за весь термін, передбачений ст. 2.1. договору, а також звернути стягнення на предмет застави.

Відповідачем порушено норми Цивільного кодексу України, а саме: ст. 525 одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом; ст. 526 - зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України; ст. 530 - якщо у зобов'язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.

Відповідно до ст. 538 Цивільного кодексу України, у разі невиконання однією зі сторін у зобов'язанні свого обов'язку у встановлений строк, друга сторона має право зупинити виконання свого обов'язку, відмовитися від його виконання в повному обсязі.

Згідно п.6.2 договору кредиту при порушенні строків сплати кредиту та процентів за користування кредитом більш, як 30 календарних днів, Позичальник сплачує Спілці пеню в розмірі 1% від загальної суми неповернутого кредиту за кожен день прострочення.

В судовому засіданні представник позивача підтримав свої позовні вимоги та просив суд достроково розірвати кредитний договір № 1183-06к від 24 липня 2006 року та стягнути на користь Кредитної спілки «Альянс Україна» з ОСОБА_2 суму боргу в розмірі 3 290 грн. 97 коп., а також: сплачений КС «Альянс Україна» судовий збір в сумі 51 грн. та збір на інформаційно-технічне забезпечення суду в розмірі 30 грн., а всього 3 371 грн. 97 коп.

Відповідачка в судове засідання не з'явилася по невідомим суду причинам, хоча про дату, час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином. В зв'язку з цим суд, оскільки наявних у справі доказів достатньо для встановлення прав та взаємовідносин сторін та враховуючи те, що позивач не заперечує, відповідно до ст. 224 ЦПК України ухвалює заочне рішення.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, оскільки судом достовірно встановлено, що відповідачка згідно укладеного кредитного договору № 1183-06к від 24.07.2006 року з КС «Альянс Україна» отримала кредит у розмірі 1500,00 грн. (одна тисяча п'ятсот, 00 коп.). Відповідно до умов договору кредиту кредитна спілка виконала свої зобов'язання з надання кредиту, що підтверджується видатковим касовим ордером від 24 липня 2006р., проте ОСОБА_1 не виконує взятих на себе зобов'язань за договором, а саме: відповідно до п.1.2. договору кредиту кредитна спілка надала позичальнику кредит на засадах строковості, зворотності та платності. Згідно з п.3.1. позичальник зобов'язувалась сплачувати не пізніше ніж 25-го числа кожного наступного місяця частину кредиту та плату за користування кредитом за попередній місяць. Своє зобов'язання щодо своєчасного повернення кредиту та плати за користування кредитом ОСОБА_1 не виконує. Тому на 22 листопада 2007 року виникла заборгованість в розмірі 3290 грн. 97 коп. в тому числі пеня в розмірі 2 100 грн., а тому зазначена позивачем сума підлягає до безперечного стягнення, а кредитний договір розірванню, оскільки відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов кредитного договору.

Згідно ст. 88 ЦПК України на користь позивача слід стягнути з відповідача витрати пов'язанні зі сплатою судового збору в сумі 51 грн. та інформаційно-технічне забезпечення суду в сумі 30 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 60, 212 - 217, 224 -226 ЦПК України, ст.ст. 525, 526, 538; 546, 548, 549, 550, 551, 611, 614 ЦК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити.

Розірвати договір кредиту № 1183-06к від 24 липня 2006 року, укладений між: Кредитною спілкою «Альянс Україна» та ОСОБА_1.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Кредитної спілки «Альянс Україна» суму боргу в розмірі 3 290 грн. 97 коп., а також: сплачений КС «Альянс Україна» судовий збір в сумі 51 грн. та збір на інформаційно-технічне забезпечення суду в розмірі 30 грн., а всього 3 371 грн. 97 коп.

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Вінницької області протягом десяти днів з дня його проголошення, а відповідачем переглянуте Замостянським районним судом м. Вінниці в той же строк з дня отримання копії рішення суду.

Суддя

Джерело: ЄДРСР 4073663
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку