open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 2а-971

2008 року

У Х В А Л А

/про відмову у відкритті провадження у справі/

11 грудня 2008 року суддя Ялтинського міського суду Автономної республіки Крим Прищепа О.І., розглянувши адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до старшого державного податкового інспектора відділу адміністрування податку на прибуток Управління оподаткування юридичних осіб Державної податкової інспекції м. Ялта, третя особа - Державна податкова інспекція м. Ялта про визнання протиправними дій, визнання недійсним протоколу про адміністративне правопорушення та акту перевірки,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до старшого державного податкового інспектора відділу адміністрування податку на прибуток Управління оподаткування юридичних осіб Державної податкової інспекції м. Ялта у якій просить визнати протиправними дії державного податкового інспектора відділу адміністрування податку на прибуток Управління оподаткування юридичних осіб Державної податкової інспекції м. ЯлтаОСОБА_2стосовно складання у відношенні нього акту перевірки № 2527/3535423/15-1 від 18 листопада 2008 року та протоколу про адміністративне правопорушення № 139 від 02 грудня 2008 року, скасувати зазначені акт та протокол про адміністративне правопорушення.

На підставі ч. 2 ст. 4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Відповідно до ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на: спори фізичних чи юридичних осіб з суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладення та виконання адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Зі змісту поданої заяви слідує, що позивач просить визнати неправомірними дій державного податкового інспектора в частині проведення перевірки та складання акту перевірки № 2527/3535423/15-1 від 18 листопада 2008 року, в частині складання відносно позивача протоколу про адміністративне правопорушення по ст. 163-2 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення № 139 від 02 грудня 2008 року.

Однак відповідно до ст. 279 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачений порядок розгляду справи про адміністративне правопорушення по ст. 163-2 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення

Відповідно до ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Таким чином, оскільки поданий адміністративний позов зводиться до оскарження рішень (процесуальних дій) посадової особи органу державної влади відносно нього, пов'язаних зі скоєним адміністративним правопорушенням, порядок оцінки їх правомірності який передбачений Кодексом України про адміністративні правопорушення, то даний спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства. У зв'язку з чим, необхідно відмовити у відкритті провадження по справі.

На підставі викладеного, та керуючись ст.ст.4,17, 109 ч.1 п. 1, 165 КАС України, ст.ст. 279, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,

У Х В А Л И В:

Відмовити у відкритті провадження по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до старшого державного податкового інспектора відділу адміністрування податку на прибуток Управління оподаткування юридичних осіб Державної податкової інспекції м. Ялта, третя особа - Державна податкова інспекція м. Ялта про визнання протиправними дій, визнання недійсним протоколу про адміністративне правопорушення та акту перевірки.

Ухвала може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Ялтинський міський суд АРК у порядку та строки передбачені ст. 186 КАС України.

Суддя: підпис. Копія вірна.

Суддя: Секретар:

Джерело: ЄДРСР 4073613
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку