open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
emblem
Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 листопада 2008 року справа № 2а-24799/08

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Ушакова Т.С. при секретарі судового засідання Ігнатович О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Козацький бархан» до Державної геологічної служби Міністерства охорони навколишнього природного середовища України про визнання дій незаконними, зобов'язання надати дозвіл на право користування надрами,

За участю представників сторін:

представник позивача: Скаліуш Л.П., довіреність від 22.09.2008 року,

від відповідача: не з'явився,

ВСТАНОВИВ:

23 жовтня 2008 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної геологічної служби Міністерства охорони навколишнього природного середовища України про визнання дій незаконними, зобов'язання надати дозвіл на право користування надрами .

В судовому засіданні позивач підтримав уточнені позовні вимоги, просив суд їх задовольнити, дав пояснення щодо суті позовних вимог.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причин неявки суду не повідомив, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином.

Заслухавши пояснення представника позивача вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Козацький бархан» є суб'єктом підприємницької діяльності, зареєстрованим виконавчим комітетом Луганської міської ради 15.09.2006 року.

Геологічне вивчення надр та видобування корисних копалин місцевого значення обрано одним із пріоритетних видів господарської діяльності підприємства.

Статтею 91 Цивільного кодексу України встановлено, що юридична особа може здійснювати окремі види діяльності, перелік яких встановлюється законом, тільки після одержання нею спеціального дозволу (ліцензії).

Закон України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01 червня 2000р. № 1775 визначає види господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, порядок їх ліцензування, встановлює державний контроль у сфері ліцензування, відповідальність суб'єктів господарювання та органів ліцензування за порушення законодавства у сфері ліцензування.

У відповідності із положенням п. 1 ст. 9 зазначеного Закону та згідно приписів Постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2007р. № 480 геологічне вивчення надр та видобування корисних копалин місцевого значення є видом діяльності, для провадження якого, у відповідних органах ліцензування необхідно отримати спеціальний дозвіл (ліцензію) на право користування надрами.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» орган ліцензування - це орган виконавчої влади, визначений Кабінетом Міністрів

України, або спеціально уповноважений виконавчий орган рад для ліцензування певних видів господарської діяльності.

Відповідно до Переліку органів ліцензування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.11.2000 р. № 1698, органом ліцензування який надає право на користування надрами (зокрема геологічне вивчення надр) визначено Державну геологічну службу.

Згідно з положенням про Державну геологічну службу, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів від 24 вересня 2005 року № 980 Державна геологічна служба є урядовим органом державного управління, який діє у складі Міністерства природи і йому підпорядковується.

Відповідно до п. 13 ч.3 вищезазначеного положення визначено, що одним із основних завдань Держгеолслужби є видача ліцензії на пошук (розвідку) корисних копалин, а також спеціальних дозволів на користування ділянками надр в установленому законодавством порядку та здійснення контролю в межах своїх повноважень щодо додержання суб'єктами господарювання ліцензійних умов.

Згідно порядку надання у 2007 році спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 480 в редакції, яка діяла на момент подання ТОВ «Козацький бархан» заяви та документів на отримання спеціального дозволу, ліцензії на користування надрами видавалися переважно на конкурсних засадах, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. При цьому інформацію про ділянки надр, які пропонуються для надання зазначених дозволів, Мінприроди не пізніше ніж за 30 днів до прийняття рішення про надання дозволу розміщує у газеті «Урядовий кур'єр» та на своєму веб-сайті в Інтернеті, із зазначенням назви ділянки надр, її місцезнаходження, виду корисних копалин, виду користування надрами, початкової ціни продажу дозволу, вартості геологічної інформації та адреси, за якою необхідно надсилати заяви на отримання дозволу. У разі, якщо до Мінприроди у зазначений строк (30 днів) не надійшли заяви разом з документами на отримання дозволу на користування однією і тією ж ділянкою надр (зокрема на геологічне вивчення надр, та видобування корисних копалин місцевого значення ) від інших претендентів, дозвіл надається одному претендентові, без проведення аукціону.

Відповідно до листа Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, заява від ТОВ «Козацький бархан» на отримання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення піску ділянки «Камишний» та «Юганівський» Луганської області, надійшла до Державної геологічної служби 11.10.2007 року (реєстраційний номер 8630).

Даний об'єкт, згідно інформації, розташованої 16 листопада 2007року в газеті «Урядовий кур'єр», був включений до переліку родовищ та ділянок надр корисних копалин місцевого значення, які пропонуються для надання спеціальних дозволів, відповідно до абзацу З пункту 7 «Порядку надання у 2007 році спеціальних дозволів на користування надрами», затвердженого Постановою К М У № 480.

Враховуючи той факт, що у строк 30 днів після оприлюднення інформації про включення ділянок «Камишна» та «Юганівська» до переліку об'єктів, які пропонуються для надання спеціальних дозволів, до органу ліцензування не надійшли заяви від інших претендентів, ТОВ «Козацький бархан» мало право отримати спеціальний дозвіл (ліцензію) на право користування надрами без проведення аукціону з 17 грудня 2007 року.

Оскільки відповідачем не надано жодних доказів щодо належного розгляду заяви позивача, щодо отримання ліцензії та надання на неї відповіді, суд вважає за необхідне визнати дії Державної геологічної служби Міністерства охорони навколишнього природного середовища України щодо ненадання Товариству з обмеженою відповідальністю «Козацький бархан» дозволу на право користування надрами незаконними та зобов'язати Державну геологічну службу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України видати (надати) Товариству з обмеженою відповідальністю «Козацький бархан» дозвіл (ліцензію) на право користування надрами на ділянках «Камишна» та «Юганівська».

Виходячи з вищевикладеного, суд вважає, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Козацький бархан» знайшли своє обґрунтування та підлягають задоволення.

Згідно з ч. 1 ст. 94. Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,

ПОСТАНОВИВ:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Козацький бархан» до Державної геологічної служби Міністерства охорони навколишнього природного середовища України про визнання дій незаконними, зобов'язання надати дозвіл на право користування надрами задовольнити повністю.

Визнати дії Державної геологічної служби Міністерства охорони навколишнього природного середовища України щодо ненадання Товариству з обмеженою відповідальністю «Козацький бархан» дозволу на право користування надрами незаконними.

Зобов'язати Державну геологічну службу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України видати (надати) Товариству з обмеженою відповідальністю «Козацький бархан» дозвіл (ліцензію) на право користування надрами на ділянках «Камишна» та «Юганівська».

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Козацький бархан» судові витрати у сумі 3, 40 грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Джерело: ЄДРСР 4073309
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку