open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа № 2-802 2007 рік

Справа № 2-802 2007 рік

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 вересня 2007 року Березівський районний суд Одеської області

у складі головуючого : Курти Л.С.

при секретарі: Івасько Л.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місці Березівці цивільну

справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Про

встановлення факту приналежності житлового будинку та визнання власності на спадкове

майно- житловий будинок.

ВСТАНОВИВ:

Посилаючись на те що вона фактично прийняла спадщину після смерті своєї матері, яка належала її на праві власності, позивачка звернулася з цим позовом.

Відповідач у судовому засіданні позов визнав, повністю, та пояснив те, що він відмовляється від спадщини на користь сестри, тобто позивачки по справі.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.

ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3(а.с. 13), після смерті якої відкрилася спадщина, яка складається з житлового будинку з господарськими будівлями, розташованого АДРЕСА_1, який належав йому фактично на праві власності , що підтверджується витягом з господарської книги Маринівської сільської ради Березівського району Одеської області, вартістю 20.198 грн. (а.с. 12).

Відповідно до ст. 1222 ЦК України, позивачка є спадкоємицею за заповітом, оскільки 10 березня 2004 року ОСОБА_3 залишила на користь своєї дочкиОСОБА_1 заповіт (а.с 8) .Також у померлої ОСОБА_3 є ще один спадкоємиць, її син , брат позивачкиОСОБА_2 який не заперечує проти задоволення позовних вимог.

Відповідно до ст. 1269 ЦК України позивачка зверталася до нотаріуса з письмовою заявою про прийняття спадщини, але не встигла переоформити спадок, так як померла ОСОБА_3 за життя не зробила правовстановлюючі документи на житловий будинок.

Позивачка посилається на те, що фактично, вказаний будинок належав померлої ОСОБА_3 на праві власності, який вона фактично прийняла після смерті своєї матері ОСОБА_3 померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка постійно проживала у будинку до дня своєї смерті.

Отже позивачку слід визнати такою , що прийняла спадщину після смерті ОСОБА_3 у встановлений законом строк.

Відповідно до п.5 ст. 1268 ЦК України слід визначити що незалежно від часу прийняття спадщини він належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ст. 271 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення фактів, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих або майнових прав громадян, розглядаються в судовому порядку, якщо законом не встановлено інший порядок їх встановлення.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, ЦПК України, ст. ст. 1261, 1268, ЦК України, суд -

ВИРІШИВ :

Визнати заОСОБА_1 право власності на житловий будинок з господарськими будівлями, розташований в АДРЕСА_1 належний ОСОБА_3, померлій ІНФОРМАЦІЯ_1

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Одеської області через Березівський районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з моменту його проголошення та апеляційної скарги протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку, передбаченому ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Джерело: ЄДРСР 4069644
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку