open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа 2 - 890 2007р

Справа 2 - 890 2007р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 листопада 2007 року Сторожинецький районний суд Чернівецької області

в складі: головуючого судді Безпалько М.С.

при секретарі Яворській М.І.

за участю представника позивача ОСОБА_5

представника відповідача ОСОБА_6 ОСОБА_7

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сторожинець цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 просить визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її батько ОСОБА_8, який проживав в с Великий Кучурів, Сторожинецького району. Позивачка своєчасно не звернулась в нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини, по тій причині, що протягом шести місяців з дня смерті батька проживала за кордоном та не змогла подати заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини.

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_5 позовну заяву підтримав, посилаючись на вказані вище обставини.

Представник відповідачки ОСОБА_6 позов визнала, згодилась на визначення позивачці-її мамі- додаткового строку для прийняття спадщини, додавши, що її мама-позивачка по справі знала на другий день про смерть спадкодавця,вона з 1995 року знаходиться та постійно працює в Греції, має офіційний дозвіл на проживання в цій країні.

Відповідачі ОСОБА_3 та ОСОБА_4 та представник відповідачки ОСОБА_7 в судовому засіданні позов не визнали та показали, що вони не згідні надати позивачці додатковий строк для прийняття спадщини, оскільки та не допомагала покійному батьку в останні роки, який тяжко хворів.

Суд вважає, що позов не підлягає до задоволення.

2

Свідок ОСОБА_9 в судовому засіданні показала, що являючись матір,ю позивачки та першою дружиною спадкодавця, вона на другий день після смерті спадкодавця мала телефонну розмову з позивачкою при цьому вказала на те, що спадкодавець помер однак та відмовилась приїхати в Україну посилаючись на зайнятість по роботі.

На підставі вказаних доказів суд приходить до висновку, що позивачка хоча і знаходилась за кордоном на роботі, вона не була позбавлена можливості у встановленому законом порядку подати до нотаріальної контори по місцю знаходження спадкового майна належно оформлену заяву про прийняття спадщини, і не надала суду достатніх доказів в тому, що їй в цьому були певні перешкоди, які б могли служити поважною причиною для пропуску строку для прийняття спадщини в шестимісячний строк з дня смерті спадкодавця.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.209,212-215 ЦПК України, ст. 1272 ЦК України суд,

ВИРІШИВ:

Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні її позовних вимог про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, що залишилась після смерті її батька ОСОБА_8, що настала ІНФОРМАЦІЯ_1 року в зв,язку з тим, що вона без поважної причини пропустила шестимісячний строк для звернення до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Заява про апеляційне оскарження може бути подана в апеляційний суд Чернівецької області через Сторожинецький районний суд протягом 10 днів з дня його проголошення.

Апеляційна скарга на дане рішення подається в такому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Джерело: ЄДРСР 4069169
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку