open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Рішення

іменем України

Справа № 2-830-2007

18 жовтня 2007 року Горохівський районний суд

Волинської області в складі:

головуючого Адамчук Г.М.

при секретарі Наконечній Л.П.

за участю позивача ОСОБА_1

представника відповідача ОСОБА_2 ,

розглянувши в попередньому судовому засіданні в місті Горохові справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1сільської ради про визнання права власності на спадкове майно, -

встановив:

Позивач звернулася з позовом до відповідача про визнання права власності на житловий будинок з надвірними будівлями, який знаходиться в АДРЕСА_1, на грошові вклади, які знаходяться в ІНФОРМАЦІЯ_2 на рахунках НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5, НОМЕР_6, НОМЕР_7, НОМЕР_8, НОМЕР_9, та на приватизаційні майнові сертифікати НОМЕР_10, НОМЕР_11, видані ІНФОРМАЦІЯ_3 року.

Мотивує свій позов тим, що вона є єдиним спадкоємцем за законом першої черги після смерті своїх батьків, ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 року та ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_5 року. Позивач прийняла спадщину, але через відсутність правовстановлюючих документів не може успадкувати належне їй майно в нотаріальному порядку.

Представник відповідача секретар сільської ради в судовому засіданні позов визнала повністю, вважає, що ОСОБА_1 є єдиним

спадкоємцем після смерті своїх батьків, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 по спадкуванню за законом.

Суд вважає, що позов підставний і підлягає до задоволення.

Відповідно до статті 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Згідно з статтею 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають

Згідно з свідоцтвами про смерть, ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_4 року, ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_5 року.

З свідоцтва про народження видно, що батьками ОСОБА_1 були ОСОБА_3 та ОСОБА_4, а згідно з свідоцтвом про одруження, ОСОБА_1 одружилась та змінила своє прізвище на ОСОБА_1

Довідкою ІНФОРМАЦІЯ_1сільської ради від ІНФОРМАЦІЯ_6 року НОМЕР_12 стверджується, що згідно з записом в погосподарській книзі НОМЕР_13 в АДРЕСА_1 по особовому рахунку НОМЕР_14 значиться жилий будинок з надвірними спорудами та земельна ділянка площею ІНФОРМАЦІЯ_7 га за ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 року. Єдиним спадкоємцем після померлого ОСОБА_3 є дочка, ОСОБА_1, яка прийняла спадщину.

Ощадними книжками та приватизаційними майновими сертифікатами стверджується власність спадкодавців, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на це майно.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 після смерті своїх батьків, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 прийняла спадщину, володіє спадковим майном, що стверджується вищевказаною довідкою сільської ради та наявністю в неї на руках правовстановлюючих документів на спадкове майно, а саме ощадних книжок та приватизаційних майнових сертифікатів.

А тому суд вважає, що за ОСОБА_1 слід визнати право власності на житловий будинок з надвірними будівлями, який знаходиться в АДРЕСА_1, на грошові вклади, які знаходяться в ІНФОРМАЦІЯ_2 на рахунках НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5, НОМЕР_6, НОМЕР_7, НОМЕР_8, НОМЕР_9, та на приватизаційні майнові сертифікати НОМЕР_10, НОМЕР_11, видані ІНФОРМАЦІЯ_3 року.

Керуючись ст. ст. 10, 60, 212, 215 ЦПК України ст. ст. 392, 1261 ЦК України суд, -

вирішив:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з надвірними будівлями, який знаходиться в АДРЕСА_1.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на грошові вклади, які знаходяться в ІНФОРМАЦІЯ_2 на рахунках НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5, НОМЕР_6, НОМЕР_7, НОМЕР_8, НОМЕР_9, та на приватизаційні майнові сертифікати НОМЕР_10, НОМЕР_11, видані ІНФОРМАЦІЯ_3 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Джерело: ЄДРСР 4068005
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку