open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа №2-5540/2008р

Справа №2-5540/2008р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 липня 2008 року місто Краматорськ

Краматорський міський суд Донецької області в складі: головуючого судді - Груіцької Л.О., при секретарі - Панасюк К.П., за участю представника позивача ОСОБА_3., відповідачкиОСОБА_1 розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Краматорську цивільну справу за позовом Приватного підприємства "Балюс" доОСОБА_1 ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по утриманню будинку та прибудинкової території,

ВСТАНОВИВ:

Позивач 24.06.2008 року звернувся в суд з позовною заявою до відповідачів про стягнення заборгованості по утриманню будинку та прибудинкової території, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що відповідачка ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 Відповідно до Закону України “Про приватизацію державного жилого фонду” відповідачі зобов'язані сплачувати загальні витрати по утриманню будинку та прибудинкової території. Однак відповідачі систематично допускали не внесення таких виплат. У відповідачів утворилася заборгованість у сумі 531грн. 59коп. за період з 01.10.2005р. по 01.11.2007р., яку просить стягнути з відповідачів, а також витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30грн.

Відповідачка ОСОБА_1 позов не визнали, та суду пояснила, що вона сплатила суму заборгованості та понесені судові витрати позивачем.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, по невідомій суду причині, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги.

У судовому засіданні встановлений факт, що на відповідачку ОСОБА_1 відкритий особовий рахунок і за період часу з 01.10.2005 року по 01.11.2007 року, відповідачі не сплачували витрати по утриманню будинку та при будинкової території, у зв'язку із чим утворилася заборгованість у сумі 531грн. 59коп.

Згідно ст.151 ЖК України, громадяни, що мають у приватній власності житловий будинок, квартиру, зобов'язані забезпечувати його схоронність, провадити за свій рахунок поточний і капітальний ремонт, тримати в порядку прибудинкову територію.

Згідно ст.10 ч.2 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» власники квартир багатоквартирних будинків, є власниками допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою й зобов'язані брати участь у загальних витратах, пов'язаних з утримуванням будинку й прибудинкової території у відповідності зі своєю часткою в майні будинку.

У відповідності зі ст.257 ЦК України загальний термін позовної давності встановлюється в три роки. Сума боргу відповідачів виходить за межі терміну позовної давності.

З огляду на, що сума заборгованості, відповідача виходить за межі терміну позовної давності, то вона не підлягає стягненню, згідно ст.257 ЦК України, суд вважає, що в позові позивачу необхідно відмовити.

Керуючись ст.151 ЖК України, ст.10 ч.2 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», ст.ст.10, 60, 88, 130, 212-215, 223 ЦПК України, ст.257 ЦК України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог Приватного підприємства «Балюс» доОСОБА_1 ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по утриманню будинку та прибудинкової території - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст.294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи Апеляційним судом Донецької області. Заяву про апеляційне оскарження рішення Краматорського міського суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Апеляційному суду Донецькій області через Краматорський міський суд.

Суддя

Рішення ухвалене в нарадчій кімнаті та надруковане в єдиному екземплярі.

Суддя

Джерело: ЄДРСР 4065032
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку