open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
№ 2-3057

№ 2-3057

2008 рік.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 жовтня 2008 року. Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі :

головуючого-судді Богдана С.І.

при секретарі Яценко Н.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернівці справу за позовом ОСОБА_1, яка діє в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 1993 року народження, третя особа на стороні позивача Служба у справах дітей Чернівецької міської ради до ОСОБА_3, про позбавлення батьківських прав,

В С Т А Н О В И В :

В серпні 2008 року позивачка звернулася до суду з позовом про позбавлення батьківських прав відповідача ОСОБА_3 по відношенню до його неповнолітнього сина.

В позові зазначає, що вона перебувала з відповідачем в зареєстрованому шлюбі з 1991 року. Від шлюбу є одна неповнолітня дитина, син ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1.

Після народження сина стосунки між нею та відповідачем погіршилися, неодноразові сварки приводили до втрати взаєморозуміння та поваги. На її прохання змінити свою поведінку відповідач не реагував. У 1994 році шлюбні стосунки між ними було фактично припинено, відповідач залишив її коли дитині було три роки. З того часу відповідач з дитиною, сином ОСОБА_2 стосунків не підтримує і до теперішнього часу не зробив ніяких спроб налагодити контакт с дитиною.

Відповідно до ст.. 165 СК України право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім'ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров'я або навчальний заклад в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.

Вона пред'являє позовну заяву в інтересах неповнолітнього сина, оскільки він внаслідок свого малолітнього віку не може сам захистити свої права.

Згідно ст..12 Закону України „ Про охорону дитинства ” , батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей.

Статтею 150 СК України визначені обов'язки батьків по вихованню своїх дітей, піклуванню про їх здоров'я, фізичний, духовний і моральний розвиток, освіту і інше.

Права та обов'язки матері і батька дитини відповідно до ст.. 121 СК України ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому державним органом реєстрації актів цивільного стану.

Батько дитини - ОСОБА_3 вихованням дитини не займається, зовсім не турбується і не цікавиться його життям, здоров'ям, навчанням та майбутнім, аліменти не сплачує, добровільно матеріально не допомагає. Він без поважних причин самоусунувся від виконання своїх батьківських обов'язків по відношенню до сина і це підтверджується і це підтверджується письмовими доказами, які додаються до позову.

Малолітній ОСОБА_2 проживає разом з нею АДРЕСА_1, вона належним чином його доглядає, матеріально утримує, а також виховує його, син має все необхідне для нормального фізичного, духовного розвитку, навчається в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №24 м.Чернівці, син особисто надав згоду на те, щоб батька позбавити батьківських прав.

У зв'язку з тим, що ОСОБА_3 батьківського піклування щодо своєї дитини не виявляє та фактично повністю самоусунувся від батьківського обов'язку , метою соціального захисту малолітнього є підстави для позбавлення відповідача батьківських прав щодо його дитини. Про доцільність позбавлення батьківських прав відповідача свідчить висновок органу опіки та піклування Чернівецької міської ради № 9/24-613 від 18.06.2008 року.

Тому просила суд позбавити батьківських прав ОСОБА_3 щодо його малолітнього сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.

В судовому засіданні позивачка підтримала заявлені позовні вимоги в повному обсязі і дала свої пояснення.

Представник третьої особи в судовому засіданні вважала, що позов обгрунтований , є всі підстави для позбавлення батьківських прав ОСОБА_3.

Відповідач в судове засідання з'явився, позов визнав не заперечував проти задоволення позовних вимог.

Заслухавши представника позивачки, представника третьої особи, відповідача дослідивши письмові докази суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Згідно ст.. 164 СК України, мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вони, він п. 1 - не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування ; п. 2 - ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.

Ст.. 150 СК України передбаченого, що батьки зобов'язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини, піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, зобов'язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готовити її до самостійного життя.

З акту обстеження матеріально-побутових умов сім”ї ОСОБА_1 вбачається, що вона проживає АДРЕСА_1 разом з сином, ОСОБА_2, квартира однокімнатна, дитина має окреме місце для сну, підготовки до уроків та відпочинку. Вихованням дитини займається ОСОБА_1. Батько з дитиною не проживає, участі у вихованні дитини не приймає, матеріально не підтримує, взагалі дитиною не цікавиться.

Із свідоцтва про розірвання шлюбу вбачається, що ОСОБА_3 та ОСОБА_1 розірвали шлюб 29 вересня 1995 року

З копії свідоцтва про народження ОСОБА_2 вбачається, що він народився ІНФОРМАЦІЯ_1 і його батьками є ОСОБА_3 та ОСОБА_1

З висновку органу опіки та піклування Чернівецької міської ради № 9/24-613 від 18.06.2008 року вбачається, що з метою соціального захисту інтересів малолітнього, орган опіки та піклування виконкому міськради вважає за доцільне позбавити батьківських прав ОСОБА_3, 1968 року народження по відношенню до його малолітнього сина, ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1.

Таким чином судом з'ясовано, що відповідач ОСОБА_3 не займається вихованням дитини і не бажає цього, матеріально не утримує, а тому його потрібно позбавити батьківських прав по відношенні до його дитини.

На підставі викладеного та ст.ст. 150,164 СК України, керуючись ст.ст. 10,60,209,213,215,218, ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити.

Позбавити батьківських прав ОСОБА_3 1968 року народження у відношенні до його неповнолітнього сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.

Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Чернівецької області через Шевченківський районний суд м. Чернівці.

Суддя Богдан С.І.

Джерело: ЄДРСР 4064821
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку