open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа № 2-3428

Справа № 2-3428

2008 рік

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 листопада 2008 року. Шевченківський районний суд м.Чернівці

в складі

головуючого судді - Богдана С І.

при секретарі - Яценко Н М

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа на стороні відповідача Відділ громадянства і реєстрації фізичних осіб Шевченківського районного відділу УМВС України в Чернівецькій області про усунення перешкод в користуванні майном, шляхом зняття з державної реєстрації,¾

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 звернулися до суду з позовом до ОСОБА_2, третя особа на стороні відповідача Відділ громадянства і реєстрації фізичних осіб Шевченківського районного відділу УМВС України в Чернівецькій області про усунення перешкод в користуванні майном, шляхом зняття з державної реєстрації.

В позові вказує , що вона ОСОБА_1 являється власником житлового будинку, який знаходиться АДРЕСА_1. На даний час по зазначеній адресі прописані вона ОСОБА_1, донька ОСОБА_3, внуки ОСОБА_4, ОСОБА_5 та колишній зять ОСОБА_2 .

Шлюб між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 було розірвано 02 жовтня 2006 року.

Однак на даний момент по цій адресі проживають тільки вона ОСОБА_1 її донька ОСОБА_3 та онуки ОСОБА_4 та ОСОБА_5, а колишній чоловік ОСОБА_3 - ОСОБА_2 вже давно не проживає в цьому будинку, однак їй, як власнику будинку, доводиться сплачувати за нього житлово-комунальні платежі, а також його реєстрації по даній адресі перешкоджає їм, як власникам квартири, вчиняти будь-які право чини, передбачені чинним законодавством України.

Після розірвання шлюбу відповідач ОСОБА_2 без реєстрації постійно проживає АДРЕСА_2, а тому просить постановити рішення, яким визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право на користування житловим приміщенням - будинком АДРЕСА_1 та зняти з реєстрації місця проживання ОСОБА_2, а саме з будинку АДРЕСА_1.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному об'ємі і дав аналогічні пояснення згідно позовної заяви.

Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча викликався в судове засідання повістками та повідомленням через засоби масової інформації, про поважні причини неявки суд не повідомив. Від нього в суд не поступило заяв чи клопотань про відкладання справи чи зупинення справи, а тому суд вважав за можливе постановити заочне рішення і справу розглянути у відсутності відповідача.

До початку розгляду справи від третьої особи - відділу громадянства, імміграції і реєстрації фізичних осіб Шевченківського РВ УМВС України в Чернівецькій області, надійшла заява про розгляд справи за їх відсутності, не заперечують щодо задоволення позову, в зв'язку з чим суд вважає за можливе розглянути справу в їх відсутність.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові матеріали справи вважає, що позов обґрунтований і підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що позивач є квартиронаймачем будинку АДРЕСА_1 та проживає у вказаному будинку, що підтверджується довідкою КЖРЕП №6 від 11.09.2008 року №2183, і цей будинок належить їй на праві приватної власності. Судом також встановлено, що в будинку АДРЕСА_1 в теперішній час є зареєстрованим колишній чоловік її доньки ОСОБА_3 - ОСОБА_2, який з 2005 року не проживає за вказаною вище адресою. В присутності сусідів та працівників КЖРЕП №6 було встановлено, що відповідач ОСОБА_2 за вказаною адресою не проживає з 2005 року, про що було складено акт від 15.09.2008 року КЖРЕП №6.

Відповідач добровільно пішов з квартири, до теперішнього часу відповідач не намагався вселитися в спірну квартиру, не приходив, не користувалася нею, повністю припинив виконувати обов'язки, які випливають з договору найму. У зв'язку з тим, що відповідач рахується зареєстрованим , позивачка сплачує зайві комунальні платежі, його реєстрація перешкоджає власникам користуватися та розпоряджатися даним будинком.

Відповідно ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї, за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

На підставі викладеного позовні вимоги підлягають до задоволення в повному об'ємі.

Керуючись ст.ст. 71, 72, 191 ЖК України, ст. 405 ЦК України, ст.ст. 10,60,213,215,218, 224-228 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Зобов'язати ОСОБА_2 не чинити перешкод в користуванні власністю ОСОБА_1 і зняти ОСОБА_2 з реєстрації АДРЕСА_1.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії сторонами по справі.

Заява про апеляційне оскарження або скарга може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення, а апеляційна протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Чернівецької області через Шевченківський районний суд м.Чернівці.

Суддя: С.І.Богдан

Джерело: ЄДРСР 4064805
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку