open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 2- 3855

2008 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 листопада 2008 року. Шевченківський районний суд м.Чернівці

в складі

головуючого судді - Богдана С І.

при секретарі - Яценко Н.М.

розглянувши в відкритому попередньому судовому засіданні в м. Чернівці справу за позовом ОСОБА_1 до Чернівецької міської Ради про визнання права власності на самочинно збудоване нерухоме майно, -

В С Т А Н О В И В:

В листопаді 2008 року позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Чернівецької міської Ради про визнання права власності на самочинно збудоване нерухоме майно.

Позивач посилається на те, що їй на підставі Рішення Чернівецької міської ради від 29.11.2007 року №445 та акту на право власності на земельну ділянку від 30.01.2008 року вона є власником земельної ділянки площею 0,0506 га, розташованої АДРЕСА_1.

На даній земельній ділянці, ще у 2005 році, вона збудувала садовий будинок під літ. «А», гараж під літ. «Б», вигрібну яму -І, криницю-К та огорожу №1-2. Згідно інвентарної справи та експлікації внутрішніх площ до плану будинку, на той час, садовий будинок складався із двох поверхів загальною площею 112,70 кв.м в тому числі житлова площа - 67.70 кв.м. На даний час, у зв'язку із приватизацією земельної ділянки на якій знаходиться садовий будинок, виникла необхідність перевести будівлю у житловий будинок з присвоєнням поштової адреси. Однак дане будівництво було виконане без належно оформлений документів на право проведення будівельних робіт, що у відповідності до ст.29 Закону України «Про планування та забудову територій» вважається самовільним будівництвом. З метою узаконення самовільно збудованого будинку та переведення будівлі у житловий будинок АДРЕСА_1 вона замовила у Чернівецькому МКБТІ виготовлення обмірних креслень. Із технічних характеристик об'єкту та схематичних планів вбачається, що будівля є двох поверховим житловим будинком і складається з : коридору - 14.40 кв.м, кімнати -20.20 кв.м, с\санвузла - 3.30, комори -2.10 кв.м, котельні- 2.00 кв.м, кухні -11,20 кв.м. коридору -10,70 кв.м, вбиральні-1.40 кв.м, кімнати-19,30 кв.м., кімнати - 29,20 кв.м., та гаража 17,40 кв.м, загальною площею 131,20 кв.м, в тому числі житлова 68,70 кв.м.

Також проектна документація на вказаний житловий будинок погоджена Чернівецькою міськСЕС , Чернівецьким міським відділом УМНС України. Згідно довідки КОБТІ, загальна вартість самочинних будівель на які не встановлено право власності складає 176861 гривен. Вважає, що здійснена самовільна побудова не порушує законних прав та інтересів інших осіб, що дає підстави визнати за нею право власності на самочинно побудоване нерухоме майно.

В судове засідання від позивачки надійшла заява в якій вона позов підтримує в повному обсязі та просить справу розглядати в її відсутність.

Представник відповідача в судове засідання не з'явилася, але в суд поступила заява в якій просить справу розглядати без неї, позов визнала .

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Судом встановлено, що позивачці ОСОБА_1 на підставі Рішення Чернівецької міської ради від 29.11.2007 року №445 та акту на право власності на земельну ділянку від 30.01.2008 року належить земельна ділянка площею 0,0506 га, розташованої АДРЕСА_1. На даній земельній ділянці, ще у 2005 році, вона збудувала садовий будинок під літ. «А», гараж під літ. «Б», вигрібну яму -І, криницю-К та огорожу №1-2. Згідно інвентарної справи та експлікації внутрішніх площ до плану будинку, на той час, садовий будинок складався із двох поверхів загальною площею 131,20 кв.м в тому числі житлова площа - 68.70 кв.м. На даний час, у зв'язку із приватизацією земельної ділянки на якій знаходиться садовий будинок, виникла необхідність перевести будівлю у житловий будинок з присвоєнням поштової адреси. Однак дане будівництво було виконане без належно оформлений документів на право проведення будівельних робіт, що у відповідності до ст.29 Закону України «Про планування та забудову територій» вважається самовільним будівництвом. З метою узаконення самовільно збудованого будинку та переведення будівлі у житловий будинок АДРЕСА_1 вона замовила у Чернівецькому МКБТІ виготовлення обмірних креслень. Із технічних характеристик об'єкту та схематичних планів вбачається, що будівля є двох поверховим житловим будинком і складається з : коридору - 14.40 кв.м, кімнати -20.20 кв.м, с\санвузла - 3.30, комори -2.10 кв.м, котельні- 2.00 кв.м, кухні -11,20 кв.м. коридору -10,70 кв.м, вбиральні-1.40 кв.м, кімнати-19,30 кв.м., кімнати - 29,20 кв.м., та гаража 17,40 кв.м, загальною площею 131,20 кв.м, в тому числі житлова 68,70 кв.м.

Разом з тим, про відповідність здійсненого будівництва встановленим нормам та правилам свідчить погодженні технічні креслення, висновок МіськСЕС та експертним висновком виданим міським управлінням з наглядово-профілактичної діяльності ГУ МНС України в Чернівецькій області, та штампом архітектора в обмірних кресленнях.

За даними технічного висновку дане будинок має загальну площу 131.20 кв.м.

З довідки виданої Чернівецьким міським КБТІ вбачається, що у випадку прийняття міськвиконкомом рішення про зміну статусу «садового» будинку №174 на житловий, який розташований на території садового товариства «Кварц-1» та межує з житловим масивом, йому може бути надана поштова адреса - АДРЕСА_1.

З обмірних креслень на житловий будинок АДРЕСА_1 виконаних Чернівецьким МКБТІ вбачається, що житловий будинок знаходиться в задовільному стані та придатному до експлуатації.

З висновку міськСЕС м.Чернівці вбачається, що обмірні креслення з атом обстеження та технічним висновком н7а переведення будівлі в житловий будинок АДРЕСА_1 погоджено з головним державним санітарним лікарем.

З копії експертного висновку №765/07-2008 від 13.08.2008 року виданого управлінням з наглядово-профілактичної діяльності ГУ МНС України в Чернівецькій області вбачається, що проведеною експертизою правильності і повноти виконання протипожежних вимог діючих нормативних актів в проектно-кошторисній документації на переведення будівлі в житловий будинок АДРЕСА_1 порушень вимог пожежної безпеки не виявлено.

Згідно зі ст. 331 ЦК України, право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва.

Відповідно до ст. 376 ЦК України, житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважається самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил. Право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки в установленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.

Встановлені судом обставини повністю підтверджуються дослідженими в судовому засіданні доказами.

Таким чином, суд вважає, що самовільно побудоване нерухоме майно АДРЕСА_1 відповідає технічним, санітарним та пожежним нормам, але збудовані самочинно, його будівництво погоджене з цими службами, прав та свобод інших громадян не порушують, збудовано на земельній ділянці, яка належить позивачу на праві власності, а тому необхідно визнати за ОСОБА_1, право власності на самочинно збудоване нерухоме майно яке знаходиться АДРЕСА_1 до складу якого входять: житловий будинок під літерою «А» (цегла) загальною площею 113,80 кв.м в тому числі житловою 68,70 кв.м, гараж літера «Б» загальною площею 17,40 кв.м, вигрібна яма - І, криниця-К та огорожа №1-2, що є ізольованим, немає приміщень загального користування і є окремим об'єктом цивільно-правових угод.

На підставі викладеного та ст.ст. 331, 376 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 60, 130,174,213, 214-215,217-218, ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити.

Визнати право власності за ОСОБА_1 на самочинно збудоване нерухоме майно до складу якого входять: житловий будинок під літерою «А» (цегла) загальною площею 131,20 кв.м в тому числі житловою 68,70 кв.м, гараж літера «Б» загальною площею 17,40 кв.м, вигрібна яма - І, криниця-К та огорожа №1-2, що є ізольованим, немає приміщень загального користування і є окремим об'єктом цивільно-правових угод яке знаходиться АДРЕСА_1.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги

Заява яро апеляційне оскарження або апеляційна скарга може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Чернівецької області через Шевченківський районний суд м Чернівці

Суддя : С.І.Богдан

Джерело: ЄДРСР 4064533
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку