open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
справа № 2-8739/07 РІШЕННЯ Іменем України

справа № 2-8739/07 РІШЕННЯ Іменем України

31 жовтня 2007 року Московський районний суд м. Харкова в складі:

головуючого - судді Скотаря А.Ю.

при секретарі - Коту лі Н.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що знаходиться з відповідачем в шлюбі, який зареєстрований у Мереф'янській міській раді Харківського району 21.01.1994 згідно актового запису № 05. Від шлюбу мають неповнолітнього синаОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., який проживає разом з позивачем.

Спільне життя з відповідачем не склалось, проживають окремо, шлюбні відносини не підтримують. Відповідач не бере участі у вихованні сина та в добровільному порядку матеріальної допомоги на його утримання не надає, в зв'язку з чим позивач просить стягнути з відповідача аліменти на утримання неповнолітнього сина у розмірі 1А частини всіх видів заробітку до досягнення дитиною повноліття. Судове рішення у межах сплати за один місяць позивач просить виконати негайно.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав та пояснив, що відповідач проживає в м. Мерефа у матері, матеріальної допомоги на утримання сина не надає. Дитина зробила свій вибір та залишилась проживати з ним. Позивач наполягає на задоволенні позову та просить суд призначити стягнення аліментів на його користь на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н. в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку відповідача щомісяця. Судові витрати просить покласти на відповідача.

Відповідач в судовому засіданні проти позову не заперечувала, факт проживання дитини з позивачем не оспорювала, однак пояснила, що позивач вигнав її з дому, в зв'язку з чим вона не має можливості займатися вихованням та утриманням сина. Опікунською радою їй призначені дні для спілкування з дитиною, однак вона бажає виховувати її.

Вислухавши думку позивача, відповідача, вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

В судовому засіданні встановлено, що згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 виданого 07.06.1994 Мереф'янською міською радою Харківського району, батьками ОСОБА_3 є ОСОБА_1 та ОСОБА_2.

Як вказує позивач та не заперечує відповідачка, син проживає разом з ним та знаходиться на його утриманні що підтверджується довідкою № 1782 від 11.09.2007 дільниці № 32 Московської філії КП «Жилкомсервіс» (а.с. 7), рішенням опікунської ради виконавчого комітету Московської в м. Харкові ради щодо визначення місця проживання малолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н. (а.с. 9) та актом, затвердженим начальником дільниці № 32 Московської філії КП «Жилкомсервіс» (а.с. 21).

Згідно довідок інституту медичної радіології ім. СП. Григор'єва м. Харкова, відповідач має захворювання у вигляді фіброаденоми лівої груди (а.с. 24-26).

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Встановивши, що відповідач є працездатним, не має інших осіб на утриманні, суд приходить до висновку про можливість стягнення аліментів на утримання сина ОСОБА_3 в розмірі 25% всіх видів заробітку (доходу) на користь позивача щомісячно.

Згідно ч. 2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 180, 182, 183 СК України, ст.ст. 10, 60, 79, 209, 212-215 ЦПК України, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, громадянки України, уродженки м. Мерефа, Харківського району, Харківської області, тимчасово не працюючої, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 - аліменти на утримання неповнолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, у розмірі 25% з усіх видів її заробітку, на його користь, починаючи з 20 вересня 2007року і до повноліття ОСОБА_3

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір у розмірі 51 (п'ятдесят одну) грн.

Стягнути ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в дохід держави у розмірі 7грн. 50коп. (сім грн. 50 коп.).

Рішення суду про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити негайному виконанню.

Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Харківської області через Московський районний суд м. Харкова протягом двадцяти днів після подання заяви про оскарження рішення.

Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Джерело: ЄДРСР 4064441
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку