open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа № 2-1021

Справа № 2-1021

2007 р.

РІШЕННЯ

іменем України

13 вересня 2007 року м.Фастів

Фастівський міськрайонний суд Київської області в складі: головуючого - судді Панасюка С.П., при секретарі: Лисовець В.В.,

за участю: позивача ОСОБА_1., її представника ОСОБА_2., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1в інтересах недієздатного ОСОБА_3до Фастівської міської державної нотаріальної контори про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, визнання права власності на спадкове майно,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з позовною заявою в інтересах недіздатного ОСОБА_3., який є її батьком, в якій просить продовжити строк для прийняття спадщини та визнати право власності ОСОБА_3. на спадковий будинок посилаючись на те, що ОСОБА_3., внаслідок душевної хвороби рішенням Фастівського міськрайонного суду від 06.02.2007 року визнаний недієздатним. Рішенням виконкому Фастівського міської ради від 16.03.2007 року ОСОБА_1., призначено опікуном ОСОБА_3..

Після смерті батька померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 та матері ОСОБА_3., яка померла 01.04.2005 року відкрилася спадщина у вигляді спадкового будинку АДРЕСА_1. Заяву про прийняття спадщини ОСОБА_3. вчасно не подав із-за психічної хвороби. Проте він фактично прийняв спадковий будинок так як там фактично проживає і зареєстрований. Просить позов задоволити.

В судовому засіданні позивач та її представник позов підтримали, просять задоволити із вище зазначених підстав.

Фастівська міська державна нотаріальна контора просить справу розглянути без їх участі.

Представник органу опіки і піклування в судове засідання безпричинно не з»явився.

Суд вважає можливим розглянути справу без участі представника нотаріальної контори і органу опіки і піклування.

Суд, вислухавши позивача, її представника, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню частково.

Судом встановлено, що позивач є дочкою ОСОБА_3., який рішенням Фастівського міськрайонного суду 06.02.2007 року визнаний недієздатним внаслідок психічного захворювання. Відповідно до довідки МСЕК ОСОБА_3., є інвалідом першої групи загального захворювання. Також ОСОБА_3. постійно прописаний і проживає в спадковому будинку. Опікуном ОСОБА_3., відповідно до рішення Виконкому Фастівської міської ради від 16.03.2007 року призначена його дочка ОСОБА_1..

Спадщина відкрилася після смерті батьків ОСОБА_3., відповідно

2

ІНФОРМАЦІЯ_1 і 01.04.2005 року.

Суд вважає пропуск строку подання заяви про прийняття спадщини поважною зважаючи на психічне захворювання спадкоємця.

Відповідно до ст.1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Тому в частині визначення додаткового строку для прийняття спадщини позов підлягає задоволенню.

Будь-яких обставин, що перешкоджали б позивачу для прийняття спадщини, чи відмови в оформленні прийняття спадщини нотаріальної контори чи інших перешкод позивачем суду не доведено і таких обставин судом не встановлено.

Тому позов в частині визнання права власності на спадкове майно за ОСОБА_3., суд вважає таким, що підлягає відхиленню так як визнання такого права власності в порядку спадкування за законом ним не втрачена і така процедура прийняття спадкового майна передбачена главою 87 ЦК України.

Керуючись ст. 1268-1272 ЦК України, ст.209, 212-218 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задоволити частково.

Продовжити ОСОБА_3 строк для прийняття спадщини, яка знаходитьсяАДРЕСА_1, до двох місцяців, починаючи з дня вступу рішення в законну силу.

В остальній частині позовних вимог - відмовити.

Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення і апелляційної скарги протягом двадцяти днів з моменту подачі заяви.

Джерело: ЄДРСР 4064272
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку