open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа №2-443 2007 року

Справа №2-443 2007 року

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

1 серпня 2007 року Березівський районний суд Одеської області

у складі: головуючого - судді Дєткова О.Я., при секретарі Комарницькій К.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Березівка Одеської області цивільну справу за позовом ВАТ „ЕК Одесаобленерго" до ОСОБА_1 про стягнення збитків,

ВСТАНОВИВ

У березні 2007 року позивач звернувся із цим позовом до суду, посилаючись в обгрунтування своїх вимог на те, що відповідач, який є абонентом Березівського РЕМ ВАТ „ЕК Одесаобленерго" безобліково користувався елетроенергією в будинкуАДРЕСА_1 чим заподіяв матеріальний збиток районної електричної мережі на суму 3321-07 грн., які просить з нього стягнути.

Відповідач у судове засідання не з'явився.

Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково.

Згідно ч.1 ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Як випливає з пояснень представника позивача 25.03.2006 року в будинку відповідача представниками енергонагляду Березовської РЕМ була проведена чергова планова перевірка стану обліку споживання електроенергії, за результатом якої було виявлене порушення Правил користування електроенергією та складений з цього приводу акт. Проведеним розрахунком сума завданих збитків складає 3321-07 грн.

Факт порушення відповідачем Правил користування електроенергією підтверджується також актом №049365, особовим рахунком, пояснювальною контролерів Березівського РЕМ, схемою самовільного підключення і розрахунком суми збитків (а.с. 5-8).

Враховуючи наведене, сума збитків, яка підлягає стягненню на користь позивача без урахування 20 % ПДВ, так як Законом України „Про податок на додану вартість" не передбачається сплата цього податку при відшкодуванні збитків, із застосуванням 8 годин використання електропроводки згідно п.6 Методики розрахунку розміру збитків, становить 922-51 грн. (23063 : 3 х 0, 12).

Відповідно до ст. 224 ЦПК України суд постановлює заочне рішення на підставі наявних у справі доказів у зв'язку з неявкою відповідача у судове засідання, від якого не надійшло повідомлення про причини неявки і який був повідомлений про час і місце розгляду справи.

Керуючись ст ст. 10, 60, 212, 224 ЦПК України, ст. 1166 ЦК України, суд

ВИРІШИВ

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ „ЕК Одесаобленерго" 922 грн. 51 коп. і судові витрати 81 грн, а всього 1003 грн. 51 коп. В решті позову відмовити.

Рішення може бути оскаржене до Одеського апеляційного суду через Березівський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Джерело: ЄДРСР 4064189
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку